Premiery | 28.10.21

Mitsubishi Motors wprowadza na rynek zupełnie nowego Outlandera PHEV

Flagowy SUV łączy w sobie wiodące technologie elektryfikacji i sterowania wszystkimi kołami. Rozpoczęcie sprzedaży w Japonii w grudniu. Wideo.

Mitsubishi Motors Corporation zaprezentowało dziś w Internecie całkowicie przeprojektowany, hybrydowy pojazd elektryczny typu plug-in (PHEV) crossover SUV Outlander. Sprzedaż rozpocznie się 16 grudnia w Japonii, następnie w Australii i Nowej Zelandii w pierwszej połowie 2022 roku, a w Ameryce Północnej w drugiej połowie 2022 roku.

Całkowicie nowy model PHEV flagowego SUV-a Mitsubishi łączy jego doświadczenie w technologiach elektryfikacji i sterowania wszystkimi kołami, a także wykorzystuje nowo opracowaną platformę i szereg zaawansowanych technologii. Oparty na koncepcji produktu „I-Fu-Do-Do” lub autentycznym i majestatycznym po japońsku, całkowicie nowy Outlander PHEV łączy mocną jazdę, przestronną przestrzeń wewnętrzną i różnorodne funkcje SUV-a, ale dodaje płynnego, ale mocnego przyspieszenie, wydajna technologia sterowania wszystkimi kołami i ekologiczna wydajność charakterystyczna dla pojazdów elektrycznych.

 

„Dzięki niskiej emisji CO2 i wpływowi na środowisko pod względem oceny cyklu życia, całkowicie nowy model Outlander PHEV można dziś uznać za najlepsze rozwiązanie zapewniające neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla” – powiedział Takao Kato, prezes i dyrektor generalny MMC. „Dzięki naszej technologii elektryfikacji, która zapewnia ekscytującą, przyjazną dla środowiska jazdę, a także technologii sterowania wszystkimi kołami zapewniającej bezpieczeństwo i spokój w każdych warunkach pogodowych i drogowych, jesteśmy przekonani, że ten nowy Outlander może sprawić, że jazda będzie jeszcze przyjemniejsza i satysfakcjonująca. ”

 

Outlander został wprowadzony na rynek w 2001 roku jako pierwszy crossover SUV MMC. Od tego czasu został wprowadzony na całym świecie przez trzy generacje i stał się podstawowym modelem w asortymencie firmy, stanowiąc około 20 procent wielkości sprzedaży. Po tym, jak model PHEV został dodany do poprzedniej generacji w Japonii w 2013 roku, był sukcesywnie wprowadzany na rynek w takich regionach jak Europa, Oceania, Ameryka Północna i ASEAN, i stał się liderem w kategorii PHEV, sprzedając do tej pory około 290 000 egzemplarzy.Ken Block przedstawia Audi S1 e-tron quattro Hoonitron
MotorSport | 15.12.21

Ken Block przedstawia Audi S1 e-tron quattro Hoonitron

Audi prezentuje Audi S1 e-tron quattro Hoonitron, które zostało opracowane wyłącznie i wyjątkowo dla amerykańskiego artysty driftu Kena Blocka.

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ
Elektryczne | 17.06.20

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ

16 czerwca w barcelońskim centrum CASA SEAT hiszpański producent ogłosił powstanie nowej marki SEAT MÓ, skoncentrowanej na miejskiej mobilności. Pierwszymi pojazdami marki są elektryczny skuter SEAT MÓ eScooter 125 oraz elektryczna hulajnoga SEAT MÓ eKickScooter 65. W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Barcelony Ada Colau, CEO i wiceprezes SEAT-a ds. finansowych Carsten Isensee oraz Wayne Griffths, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu SEAT-a i CEO CUPRY.

GR010 HYBRID Hypercar
MotorSport | 23.04.21

GR010 HYBRID Hypercar

TOYOTA GAZOO Racing rozpocznie nową erę w kategorii wyścigów długodystansowych Le Mans Hypercar.