Elektryczne | 19.04.23

MG Cyberster debiutuje na targach Auto Shanghai 2023

Dwumiejscowy roadster oznacza długo oczekiwany powrót do produkcji samochodów sportowych przez słynną brytyjską markę, którego sprzedaż w Europie spodziewana jest latem 2024 roku.

Nowy, ekscytujący rozdział w historii MG został właśnie ogłoszony na targach Auto Shanghai 2023, kiedy to firma oficjalnie potwierdziła plany produkcji swojego wyjątkowego, sportowego samochodu elektrycznego o wysokich osiągach  modelu Cyberster. Dwumiejscowy roadster oznacza długo oczekiwany powrót do produkcji samochodów sportowych przez słynną markę MG, a Cyberster jest gotowy zaktualizować historię dzięki potężnemu, całkowicie elektrycznemu układowi napędowemu i nowoczesnej kabinie wyposażonej w najnowocześniejszą technologię kierowcy.

 

Carl Gotham, Advanced Design Director w studiu projektowym Marylebone w Londynie, komentuje:
„Naszą intencją było stworzenie zupełnie nowego roadstera, gotowego dla nowej generacji kierowców samochodów sportowych, który otwiera śmiały i fascynujący nowy rozdział dla MG”.

„Cyberster skupił się na stworzeniu projektu, który szanowałby znakomitą przeszłość marki i przywrócił ten sportowy rodowód, a jednocześnie był absolutnie jasny, że powinien być nowoczesny i skierowany do przodu, jak dzisiejszy MG, całkowicie dostrojony wraz z szybkim przejściem na pojazdy elektryczne”.

 

Sugestywna stylistyka Cyberstera jest hołdem dla uwielbianych roadsterów z bogatego dziedzictwa MG, z charakterystyczną długą maską, niskim nosem i zaokrąglonymi powierzchniami, a jednocześnie wprowadza uderzające nowe funkcje, takie jak charakterystyczne drzwi nożycowe i tył w stylu Kammback (to funkcja stylizacji samochodów, w której tył samochodu opada w dół, zanim zostanie nagle odcięty w pionie lub prawie pionie).

 

Guy Pigounakis, dyrektor handlowy MG Motor UK, komentuje:
„To idealny moment na wprowadzenie MG, który całkowicie łączy się z naszym DNA wydajności i został zaprojektowany tak, aby oczarować kierowcę na każdym poziomie. MG jest gotowe na elektryczną, sportową przyszłość i jest to doskonały sposób na rozpoczęcie świętowania naszej 100-lecia”.

 

Oczekuje się, że Cyberster pojawi się w sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Europie latem 2024 roku.Zupełnie nowa Honda Civic Type R świeżo po testach na torze Suzuka Circuit
Wiadomości | 17.01.22

Zupełnie nowa Honda Civic Type R świeżo po testach na torze Suzuka Circuit

Zobacz prototyp, który jest prezentowany w nowym, pełnym akcji filmie z jazdy testowej.

Ford przedstawił dziś w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom
Elektryczne | 09.05.22

Ford przedstawił dziś w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom

Kolejny ważny krok w procesie elektryfikacji marki Ford, przedstawiając pierwsze szczegóły zupełnie nowego, w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom.

Koenigsegg Regera ustanawia nowy rekord świata w homologowanych samochodach seryjnych
Wiadomości | 16.06.23

Koenigsegg Regera ustanawia nowy rekord świata w homologowanych samochodach seryjnych

Koenigsegg Regera została wymyślona i skonstruowana dziesięć lat temu i nadal jest nie do pobicia, ale w jaki sposób Regera może być dziś szybsza niż 4 lata temu?