Elektryczne | 19.04.23

MG Cyberster debiutuje na targach Auto Shanghai 2023

Dwumiejscowy roadster oznacza długo oczekiwany powrót do produkcji samochodów sportowych przez słynną brytyjską markę, którego sprzedaż w Europie spodziewana jest latem 2024 roku.

Nowy, ekscytujący rozdział w historii MG został właśnie ogłoszony na targach Auto Shanghai 2023, kiedy to firma oficjalnie potwierdziła plany produkcji swojego wyjątkowego, sportowego samochodu elektrycznego o wysokich osiągach  modelu Cyberster. Dwumiejscowy roadster oznacza długo oczekiwany powrót do produkcji samochodów sportowych przez słynną markę MG, a Cyberster jest gotowy zaktualizować historię dzięki potężnemu, całkowicie elektrycznemu układowi napędowemu i nowoczesnej kabinie wyposażonej w najnowocześniejszą technologię kierowcy.

 

Carl Gotham, Advanced Design Director w studiu projektowym Marylebone w Londynie, komentuje:
„Naszą intencją było stworzenie zupełnie nowego roadstera, gotowego dla nowej generacji kierowców samochodów sportowych, który otwiera śmiały i fascynujący nowy rozdział dla MG”.

„Cyberster skupił się na stworzeniu projektu, który szanowałby znakomitą przeszłość marki i przywrócił ten sportowy rodowód, a jednocześnie był absolutnie jasny, że powinien być nowoczesny i skierowany do przodu, jak dzisiejszy MG, całkowicie dostrojony wraz z szybkim przejściem na pojazdy elektryczne”.

 

Sugestywna stylistyka Cyberstera jest hołdem dla uwielbianych roadsterów z bogatego dziedzictwa MG, z charakterystyczną długą maską, niskim nosem i zaokrąglonymi powierzchniami, a jednocześnie wprowadza uderzające nowe funkcje, takie jak charakterystyczne drzwi nożycowe i tył w stylu Kammback (to funkcja stylizacji samochodów, w której tył samochodu opada w dół, zanim zostanie nagle odcięty w pionie lub prawie pionie).

 

Guy Pigounakis, dyrektor handlowy MG Motor UK, komentuje:
„To idealny moment na wprowadzenie MG, który całkowicie łączy się z naszym DNA wydajności i został zaprojektowany tak, aby oczarować kierowcę na każdym poziomie. MG jest gotowe na elektryczną, sportową przyszłość i jest to doskonały sposób na rozpoczęcie świętowania naszej 100-lecia”.

 

Oczekuje się, że Cyberster pojawi się w sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Europie latem 2024 roku.Jak bezpiecznie przewozić zwierzęta w samochodzie?
Wiadomości | 12.04.23

Jak bezpiecznie przewozić zwierzęta w samochodzie?

Niezależnie od tego, czy jedziemy na dłuższe wakacje czy do weterynarza, należy pamiętać, że przewożenie czworonożnych członków rodziny bez odpowiednich zabezpieczeń może być niebezpieczne.

World Car of the Year 2020 i wszystko jasne
Wiadomości | 10.04.20

World Car of the Year 2020 i wszystko jasne

Poznaliśmy laureatów konkursu World Car of the Year 2020. Sprawdź, jakie modele samochodów zostały wybrane przez dziennikarzy z całego świata.

KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO
Wiadomości | 14.04.23

KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO

Podczas Milan Design Week Kia wystawia model Kia EV6 wykonany wyłącznie z klocków LEGO. Model EV6 w skali 1:1 wymagał ponad 800 godzin pracy i 350 000 klocków LEGO. Zobacz wideo.