Premiery | 25.11.21

Całkowicie nowa Kia Niro debiutuje na Seoul Mobility Show

Kia Corporation zaprezentowała dziś po raz pierwszy zupełnie nowego Niro, który został całkowicie przeprojektowany od podstaw.

Kia Corporation zaprezentowała dziś po raz pierwszy zupełnie nowego Niro podczas Seoul Mobility Show w 2021 roku, którego celem jest udostępnienie wszystkim użytkownikom zrównoważonej mobilności.

Całkowicie nowy Niro ucieleśnia zaangażowanie marki Kia w budowanie bardziej zrównoważonej przyszłości. Będąc integralną częścią rosnącej, przyjaznej dla środowiska linii Kia, nowy model będzie odpowiadał złożonym potrzebom konsumentów dbających o zrównoważony rozwój.

 

Całkowicie przeprojektowany od podstaw, zupełnie nowy Niro został opracowany zgodnie z filozofią projektową firmy Opposites United, realizując etos „Radość z powodu”. Czerpie inspirację z natury w projektowaniu oraz doborze koloru, materiału i wykończenia, aby uzyskać idealną równowagę między ekologicznym podejściem a perspektywą zorientowaną na przyszłość.

Silny wpływ koncepcji Habaniro 2019 jest widoczny w wyglądzie zewnętrznym Niro, ze stylowym i odważnym wyglądem crossovera oraz zaawansowaną technologicznie dwukolorową karoserią. Szeroki słupek z tyłu poprawia przepływ powietrza, poprawiając aerodynamikę i wtapia się w tylne światła w kształcie bumerangu.

Charakterystyczna „tygrysia twarz” Kia została przekształcona w zupełnie nowym Niro i teraz rozciąga się od maski, aż po wytrzymały błotnik poniżej. Nowoczesny design przodu jest wykończony efektownymi światłami LED DRL (światła do jazdy dziennej) „biciem serca”, które dodają pewności i uderzającego wyglądu na drodze.

 

Unikalna konstrukcja pionowego światła tylnego podkreśla aerodynamikę i technologię. Odwzorowuje szeroką i stabilną sylwetkę pojazdu dzięki mocnym barkom i pionowym szybom. Tylna konstrukcja Niro łączy proste wykończenie powierzchni z dynamicznymi sekcjami, aby podkreślić nowoczesność i zapewnić kolejny punkt przyciągania konsumentów.

 

Wydajna aerodynamika i zrównoważone materiały są połączone w spójnym projekcie. To idealne połączenie zapewnia przestronność i wygląd SUV-a. Ponadto Kia wprowadza „tryb jazdy Greenzone”, który automatycznie przełącza pojazd (P)HEV w tryb jazdy EV, aby zaspokoić zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania w zakresie mobilności. Podczas jazdy w zielonych strefach, takich jak obszary mieszkalne lub pobliskie szkoły i szpitale, pojazd automatycznie wykorzystuje energię elektryczną w oparciu o wskazówki nawigacyjne i dane z historii jazdy. Rozpoznaje również ulubione miejsca kierowcy, w tym dom i biuro zarejestrowane w systemie nawigacji jako zielona strefa.

 

Jako wyraźny dowód zaangażowania marki Kia w zrównoważony rozwój i zapowiedź przyszłego rozwoju modeli, w nowej Kia Niro zastosowano w kabinie nowe materiały pochodzące z recyklingu. Podsufitka wykonana jest z tapety z recyklingu, siedzenia wykonane są z Bio PU z dodatkiem Tencel z liści eukaliptusa, a na panelach drzwiowych zastosowano farbę wolną od BTX*, aby zminimalizować wpływ na środowisko i zmniejszyć ilość odpadów.

 

Niecentralna deska rozdzielcza zakrzywia się wokół przednich pasażerów z poziomymi i ukośnymi liniami naprzeciw siebie, tworząc uspokajającą, ale nieregularną estetykę. Stylowa konsola środkowa jest łatwa w obsłudze i wyposażona w elektroniczną dźwignię zmiany biegów. Jest umieszczony na szerokiej czarnej powierzchni o wysokim połysku, aby uzyskać prosty i nowoczesny wygląd. Ekran audiowizualny i otwory wentylacyjne są wkomponowane w ukośne szczeliny nowoczesnej deski rozdzielczej, a nastrojowe oświetlenie nastrojowe wzmacnia zmysły i tworzy przyjazne wnętrze.

Smukłe, nowoczesne siedzenia zwiększają przestronność, komfort i styl dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie lekkiego mechanizmu siedzeń. Tylna osłona zagłówków zawiera wygodny wieszak na ubrania, a smukłe wymiary zagłówka zwiększają poczucie przestrzeni.

 

Całkowicie nowy Niro będzie można oglądać podczas Seoul Mobility Show od 25 listopada do 5 grudnia. Będzie dostępny z układami napędowymi HEV, PHEV i EV od przyszłego roku.Światowa premiera modeli Audi Q4 e-tron
Premiery | 14.04.21

Światowa premiera modeli Audi Q4 e-tron

To pierwsze kompaktowe elektryczne SUV-y marki z pod znaku Czterech Pierścieni. Zachwycają nowym, przestronnym wnętrzem i rozwiązaniami technologicznymi.

Światowa premiera Taycan Cross Turismo
Premiery | 04.03.21

Światowa premiera Taycan Cross Turismo

Nowa wersja zawiera wszystkie mocne strony sportowej limuzyny Porsche Taycan. Relacja wideo.

KIA Motors pokazała pierwsze zdjęcia czwartej generacji KIA Carnival
Premiery | 24.06.20

KIA Motors pokazała pierwsze zdjęcia czwartej generacji KIA Carnival

Pierwsze zdjęcia nowego ?Grand Utility Vehicle? Kii pokazują jego mocniejszą stylistykę i styl SUV-a. W sprzedaży w Korei w trzecim kwartale 2020 r