Wiadomości | 29.07.21

Mercedes pokazał pierwsze zdjęcia elektrycznego sedana EQE

Elektryczna wersja Klasy E, trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Zadebiutuje na targach motoryzacyjnych IAA w Monachium 6 września.


Mercedes pokazał pierwsze zdjęcia elektrycznego sedana EQE

Mercedes-EQ pokaże w pełni elektryczny model EQE podczas targów IAA w Monachium 6 września. Jak sportowy i komfortowy może być sedan biznesowy?  Samochód łączy dynamiczne osiągi i właściwości jezdne ze zrelaksowaną jazdą i ustanawia nowy punkt odniesienia w swojej klasie. To samo dotyczy obszernej przestrzeni wewnętrznej, podczas gdy konstrukcja karoserii z jednym łukiem nadaje EQE atletyczną sylwetkę.

 

W sedanie zastosowano elektryczną platformę EVA Mercedesa, która stanowi również podstawę EQS, elektrycznej wersji Klasy S, będącej flagowym pojazdem EV marki.

 

Elektryczna wersja Klasy E, EQE będzie konkurować z Audi A6 e-tron i planowaną elektryczną wersją BMW serii 5. Sedan będzie produkowany w fabrykach Mercedesa w Bremie w Niemczech i w Pekinie w Chinach, natomiast do sprzedaży trafi w przyszłym roku.BMW X5 M podrasowane przez MANHART Performance
Tuning | 04.05.23

BMW X5 M podrasowane przez MANHART Performance

Zaledwie kilka tygodni temu BMW zaprezentowało lifting dużego, wyczynowego SUV-a X5 M a Manhart postanowił go jeszcze bardziej poprawić do wersji MHX5 700 Dravit Grey.

Beijing Auto Show, samochód koncepcyjny Weltmeister Maven Concept pojawił się po raz pierwszy offline
Concept Cars | 01.10.20

Beijing Auto Show, samochód koncepcyjny Weltmeister Maven Concept pojawił się po raz pierwszy offline

Będzie to pierwszy model firmy WM Motor, który będzie realizował nową strategię technologiczną firmy, z funkcjami głębokiego uczenia AI i wiodącymi na świecie zaletami mocy obliczeniowej.

Cadillac wraca do wyścigów 24h Le Mans
MotorSport | 24.08.21

Cadillac wraca do wyścigów 24h Le Mans

Cadillac ogłosił dzisiaj, że w 2023 roku z prototypem Cadillaca V-Series czwartej generacji, będzie rywalizować o zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.