Premiery | 17.04.23

Mercedes-Maybach EQS SUV, premiera pierwszego w pełni elektrycznego modelu legendarnej marki

Bazując na technologii SUV-a EQS firmy Mercedes-EQ, łączy techniczną perfekcję z ekskluzywnością Maybacha, zgodnie z zasadą Wilhelma Maybacha: „To, co dobre, musi być również piękne”.

Wraz z SUV-em Mercedes-Maybach EQS 680 legendarna marka ujawnia swój pierwszy w pełni elektryczny model seryjny. Wyjątkowy wygląd zewnętrzny z pionową gwiazdą Mercedesa na masce i efektownym czarnym panelem przednim, który przenosi specyficzną osłonę chłodnicy Maybacha w erę elektromobilności, gwarantuje charakterystyczny wygląd. Opcjonalny dwukolorowy lakier jest również znakiem rozpoznawczym marki. Dzięki znakomitym materiałom, doskonałemu kunsztowi i ekskluzywnym detalom przestronne wnętrze zapewnia całościowy komfort z efektem kokonu. Dzięki konsekwentnej interpretacji wyrafinowanego luksusu SUV Mercedes-Maybach EQS wyznacza nowy punkt odniesienia w segmencie w pełni elektrycznych luksusowych SUV-ów najwyższej klasy.

 

Mercedes-Maybach wzbogaca dynamiczną stylistykę SUV-a EQS marki Mercedes-EQ o ekskluzywne elementy, które nadają mu własny charakter. Gwiazda Mercedesa umieszczona z przodu i pośrodku maski określa status, podczas gdy ogólnie przód charakteryzuje się typowym dla marki czarnym panelem z pionowymi, chromowanymi listwami ozdobnymi o trójwymiarowym wyglądzie głębi. Duży czarny panel jest po raz pierwszy gładko zamknięty. Zaawansowany technologicznie element czujników radarowych jest w pełni zintegrowany i niewidoczny. Chromowane, filigranowe listwy znajdziemy również na wlocie powietrza w zderzaku. Klasyczny napis MAYBACH jest dyskretnie wkomponowany w chromowaną listwę ozdobną, która tworzy całość z ciągłym pasem świetlnym standardowych reflektorów DIGITAL LIGHT. Wzór Maybacha z kilkoma małymi emblematami marki można znaleźć również w elementach wykończeniowych bocznego zderzaka. DIGITAL LIGHT wita i żegna kierowcę specjalnym pokazem świetlnym. Na powitanie we wszystkich czterech drzwiach świeci animowana projekcja wzoru Maybacha.

 

Projekt wnętrza doskonale podkreśla credo Maybacha „Co dobre, musi być też piękne”. Atrakcją dla pasażerów z przodu jest standardowy MBUX Hyperscreen z „warstwą zerową” i charakterystycznymi dla Mercedesa-Maybacha animacjami startowymi na wszystkich trzech wyświetlaczach. Ogólny wygląd został specjalnie zaprojektowany dla SUV-a Mercedes-Maybach EQS w eleganckim ciemnoniebieskim kolorze. Do licznych ekskluzywnych funkcji należy animowany wyświetlacz zestawu wskaźników w trybie „MAYBACH”. W cyfrowym zestawie wskaźników wskazówki prędkościomierza i wskaźnika mocy są zaprojektowane jak jedwabny szal, który porusza się elegancko na wietrze w zależności od prędkości i stylu jazdy. W tym samym czasie cyfry zmieniają swój rozmiar i są dynamicznie rozjaśniane lub zanikane. Emblemat dla marki, obramowania okrągłych instrumentów są w kolorze różowego złota. Alternatywą dla dętek jest sportowy styl „Pure EV”. Trójwymiarowy pasek wydajności przedstawia odpowiedni stan jazdy (jazda, przyspieszanie i ładowanie).


Nowy luksusowy SUV opiera się na doskonałym redukcji hałasu i wibracji SUV-a EQS firmy MercedesEQ. Obejmuje to hermetyzację elektrycznego układu napędowego z przodu iz tyłu, innowacyjną ramę nośną na przedniej osi oraz jednostki napędowe, które są podwójnie odłączane za pomocą gumowych mocowań. Zastosowano również specjalne pianki akustyczne w wybranych profilach karoserii oraz rampy w poszyciu podwozia. Redukują hałas wyrzucanego piasku w nadkolach.Poznaj nowe Picanto, nowoczesny miejski hatchback marki Kia
Wiadomości | 04.07.23

Poznaj nowe Picanto, nowoczesny miejski hatchback marki Kia

Picanto to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Kia w kilku regionach świata. W tych ramach nowy Picanto oferuje wspaniały zestaw funkcji.

Testy Audi RS Q e-tron w Maroku przed debiutem w Rajdzie Dakar
MotorSport | 21.09.21

Testy Audi RS Q e-tron w Maroku przed debiutem w Rajdzie Dakar

Upał i burze piaskowe podczas przygotowań do swego debiutu w Rajdzie Dakar, Audi Sport przez niemal dwa tygodnie testowało Audi RS Q e-tron w Maroku.

Największy model Audi z rodziny Q w doskonałej formie, zmodernizowane Audi Q8
Wiadomości | 08.11.23

Największy model Audi z rodziny Q w doskonałej formie, zmodernizowane Audi Q8

Zmieniony wygląd zewnętrzny nowego Q8 z nowymi przednimi i tylnymi zderzakami podkreśla mocny charakter SUV-a coupé.