Premiery | 18.04.21

Mercedes EQB nocna premiera w Szanghaju

W przeddzień pierwszego dnia prasowego targów Auto Shanghai Mercedes-EQ zaprezentował w pełni elektrycznego kompaktowego SUV-a EQB.

Światowa premiera modelu EQB odbyła się podczas specjalnego wydarzenia Mercedes-EQ Night Shanghai. Wydarzenie dotyczy stale rosnącej, w pełni elektrycznej gamy modeli Mercedes-EQ i podkreśla hasło „Lead in Electric”. 
EQB wyznaczy nowy standard w klasie kompaktów elektrycznych dzięki swojej elastycznej przestrzeni. Oferuje miejsce dla maksymalnie siedmiu pasażerów lub maksymalnie 1700 litrów bagażu. Po wprowadzeniu na rynek w Chinach europejska wersja EQB pojawi się jeszcze w tym roku, a także będzie dostępna na rynku amerykańskim w 2022 roku.

 

Nowy EQB: elektromobilność w pakiecie rodzinnym: w pełni elektryczny kompaktowy SUV z maksymalnie siedmioma siedzeniami świętuje premierę w Chinach.

Jako siedmioosobowy nowy EQB oferuje przestrzeń dla wielu rodzinnych i różnorodnych potrzeb transportowych. Daje mu to wyjątkową pozycję nie tylko w segmencie samochodów kompaktowych, ale przede wszystkim wśród samochodów elektrycznych. Z dwóch siedzeń w trzecim rzędzie mogą korzystać osoby o wzroście do 1,65 metra, można tam również zamontować foteliki dziecięce. Nowa EQB zadebiutuje na targach Auto Shanghai 2021 (21-28 kwietnia 2021). Po EQA 250 jest to drugi w pełni elektryczny samochód kompaktowy Mercedes-EQ. Potężny i wydajny napęd elektryczny, sprytna rekuperacja i predykcyjna nawigacja z inteligencją elektryczną to tylko niektóre z funkcji, które łączą go z EQA. Wprowadzenie na rynek w Chinach planowane jest na ten rok. Po Europie międzynarodowa wersja EQB, produkowana w Kecskemét na Węgrzech, zostanie wprowadzona na rynek pod koniec roku, a amerykańska wersja w 2022 roku.

 

W Chinach nowy EQB jest wprowadzany na rynek jako w pełni wyposażony model z najwyższej półki z linią AMG i mocą 215 kW. W Europie od samego początku klienci będą mieli do wyboru kilka modeli z napędem na przednie i wszystkie koła oraz różnymi poziomami mocy, niektóre o mocy ponad 200 kW. Użyteczna pojemność akumulatorów w Europie wynosi 66,5 kWh. Akumulatory te są produkowane w fabrykach Daimlera w Kamenz (Niemcy) i Jaworze (Polska). Planowana jest również wersja o szczególnie dużym zasięgu.

 

W bieżącym roku Mercedes-Benz Cars szybko idzie naprzód dzięki elektryfikacji. Wraz z EQA, EQB, elektrycznym sedanem biznesowym EQE i EQS zostaną zaprezentowane łącznie cztery nowe modele Mercedes-EQ. Rodzina hybryd plug-in Mercedes-Benz, składająca się obecnie z ponad 20 wariantów modelowych, jest odnawiana zelektryfikowanymi pochodnymi Klasy C i Klasy S. Mercedes-Benz Cars spodziewa się, że do 2021 roku zwiększy udział xEV, czyli hybryd plug-in i pojazdów w pełni elektrycznych, do około 13 procent. Ponadto łagodne hybrydy z rozrusznikiem-alternatorem i układem 48-woltowym podbijają gamę produktów, zwłaszcza luksusowych pojazdów grupy.

 Ford F-150 Lightning
Premiery | 20.05.21

Ford F-150 Lightning

Najlepiej sprzedająca się ciężarówka w Ameryce od 44 lat, teraz zupełnie nowa w pełni elektryczna, wyposażona w najnowocześniejsze technologie. Premiera wideo.

Toyota przedstawia potężną i w pełni hybrydową Camry nowej generacji
Premiery | 16.11.23

Toyota przedstawia potężną i w pełni hybrydową Camry nowej generacji

Toyota Camry wkracza w dziewiątą generację z nowym, świeżym wyglądem, ulepszonymi osiągami i hybrydowym układem napędowym stworzonym do jazdy.

Ford prezentuje nowego Mustanga GT4
MotorSport | 28.06.23

Ford prezentuje nowego Mustanga GT4

Kultowy Ford Mustang dalej rozszerza swój legendarny status dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 podczas 24-godzinnego wyścigu na legendarnym torze Spa-Francorchamps.