Premiery | 18.04.21

Mercedes EQB nocna premiera w Szanghaju

W przeddzień pierwszego dnia prasowego targów Auto Shanghai Mercedes-EQ zaprezentował w pełni elektrycznego kompaktowego SUV-a EQB.

Światowa premiera modelu EQB odbyła się podczas specjalnego wydarzenia Mercedes-EQ Night Shanghai. Wydarzenie dotyczy stale rosnącej, w pełni elektrycznej gamy modeli Mercedes-EQ i podkreśla hasło „Lead in Electric”. 
EQB wyznaczy nowy standard w klasie kompaktów elektrycznych dzięki swojej elastycznej przestrzeni. Oferuje miejsce dla maksymalnie siedmiu pasażerów lub maksymalnie 1700 litrów bagażu. Po wprowadzeniu na rynek w Chinach europejska wersja EQB pojawi się jeszcze w tym roku, a także będzie dostępna na rynku amerykańskim w 2022 roku.

 

Nowy EQB: elektromobilność w pakiecie rodzinnym: w pełni elektryczny kompaktowy SUV z maksymalnie siedmioma siedzeniami świętuje premierę w Chinach.

Jako siedmioosobowy nowy EQB oferuje przestrzeń dla wielu rodzinnych i różnorodnych potrzeb transportowych. Daje mu to wyjątkową pozycję nie tylko w segmencie samochodów kompaktowych, ale przede wszystkim wśród samochodów elektrycznych. Z dwóch siedzeń w trzecim rzędzie mogą korzystać osoby o wzroście do 1,65 metra, można tam również zamontować foteliki dziecięce. Nowa EQB zadebiutuje na targach Auto Shanghai 2021 (21-28 kwietnia 2021). Po EQA 250 jest to drugi w pełni elektryczny samochód kompaktowy Mercedes-EQ. Potężny i wydajny napęd elektryczny, sprytna rekuperacja i predykcyjna nawigacja z inteligencją elektryczną to tylko niektóre z funkcji, które łączą go z EQA. Wprowadzenie na rynek w Chinach planowane jest na ten rok. Po Europie międzynarodowa wersja EQB, produkowana w Kecskemét na Węgrzech, zostanie wprowadzona na rynek pod koniec roku, a amerykańska wersja w 2022 roku.

 

W Chinach nowy EQB jest wprowadzany na rynek jako w pełni wyposażony model z najwyższej półki z linią AMG i mocą 215 kW. W Europie od samego początku klienci będą mieli do wyboru kilka modeli z napędem na przednie i wszystkie koła oraz różnymi poziomami mocy, niektóre o mocy ponad 200 kW. Użyteczna pojemność akumulatorów w Europie wynosi 66,5 kWh. Akumulatory te są produkowane w fabrykach Daimlera w Kamenz (Niemcy) i Jaworze (Polska). Planowana jest również wersja o szczególnie dużym zasięgu.

 

W bieżącym roku Mercedes-Benz Cars szybko idzie naprzód dzięki elektryfikacji. Wraz z EQA, EQB, elektrycznym sedanem biznesowym EQE i EQS zostaną zaprezentowane łącznie cztery nowe modele Mercedes-EQ. Rodzina hybryd plug-in Mercedes-Benz, składająca się obecnie z ponad 20 wariantów modelowych, jest odnawiana zelektryfikowanymi pochodnymi Klasy C i Klasy S. Mercedes-Benz Cars spodziewa się, że do 2021 roku zwiększy udział xEV, czyli hybryd plug-in i pojazdów w pełni elektrycznych, do około 13 procent. Ponadto łagodne hybrydy z rozrusznikiem-alternatorem i układem 48-woltowym podbijają gamę produktów, zwłaszcza luksusowych pojazdów grupy.

 Ekskluzywna jazda próbna nowym Volkswagenem Tiguan trzeciej generacji
Wiadomości | 21.06.23

Ekskluzywna jazda próbna nowym Volkswagenem Tiguan trzeciej generacji

Tiguan od lat jest najlepiej sprzedającym się modelem marki Volkswagen na całym świecie. Od debiutu jesienią 2007 roku ponad 7,4 miliona osób na całym świecie wybrało tego SUV-a.

MITSUBISHI XPANDER 7-miejscowy crossover jeszcze w tym roku
Wiadomości | 28.07.20

MITSUBISHI XPANDER 7-miejscowy crossover jeszcze w tym roku

Oficjalny dystrybutor pojazdów Mitsubishi Motors w Malezji, ogłosił, że nowy Mitsubishi XPANDER, siedmioosobowy crossover, pojawi się w Malezji w tym roku.

Audi RS 5 w nowej odsłonie Coupé oraz Sportback
Wiadomości | 18.04.20

Audi RS 5 w nowej odsłonie Coupé oraz Sportback

Wiele detali stylistycznych i nowa koncepcja obsługi: odświeżone modele RS 5 w wariantach Sportback i Coupé, charakteryzuje nowy język stylistyczny RS zaczerpnięty z większych, siostrzanych modeli RS 6 Avant i RS 7 Sportback. Elementami obsługi steruje się z poziomu 10,1-calowego, centralnego ekranu dotykowego MMI. Silnik V6 biturbo o mocy 331 kW (450 KM) (zużycie paliwa w trybie jazdy mieszanej w l/100 km: 9,7 ? 9,3 (Coupé), 9,9 ? 9,4 (Sportback); emisja CO2 w trybie jazdy mieszanej w g/km: 220-210 (Coupé), 223-214 (Sportback), stały napęd na cztery koła quattro oraz inteligentna technika zawieszenia z systemem dynamicznej kontroli jazdy (DRC) gwarantują wyjątkowe parametry jazdy.