Wiadomości | 12.02.21

Mercedes-Benz wyprodukował 50-milionowy samochód

W sumie 50 milionów pojazdów zostało wyprodukowanych w ciągu ostatnich 75 lat.


Mercedes-Benz wyprodukował 50-milionowy samochód

Rocznica i premiera w Mercedes-Benz: pierwszy nowy Mercedes Maybach S-Class z Factory 56 jest jednocześnie 50-milionowym samochodem Mercedes-Benz, który zjeżdża z linii w globalnej sieci produkcyjnej.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować 14.04.2021. - 100 lat marki Mercedes-Maybach, wideo.)

 

W sumie 50 milionów pojazdów marek Mercedes-Benz i smart zostało wyprodukowanych z najwyższą precyzją i najwyższą jakością w ciągu ostatnich 75 lat. Podstawą tego jest globalna sieć produkcyjna składająca się z fabryk samochodów zlokalizowanych na całym świecie - elastyczna, cyfrowa, wydajna i zrównoważona.

Dzięki cyfrowemu ekosystemowi MO360 wszystkie te fabryki są ze sobą połączone. Cyfrowa ścisła współpraca między pracownikami w różnych zakładach jest tego istotnym elementem.

Dzięki strukturom i procesom o maksymalnej elastyczności, globalna sieć produkcyjna jest optymalnie zorganizowana. Zdolność do oddychania i przenoszenia zdolności produkcyjnej między poszczególnymi zakładami zgodnie z wymaganiami rynku jest decydującą zaletą. Pojazdy z różnymi typami napędu zjeżdżają już z tej samej linii produkcyjnej. W tym czasie metody i procesy produkcyjne są stale rozwijane i digitalizowane. W rezultacie możemy osiągnąć synergię, obniżyć koszty, a także zwiększyć efektywność i produktywność w ramach sieci produkcyjnej.

 

W tej chwili globalna sieć produkcyjna koncentruje się na realizacji ofensywy mobilności elektrycznej. Do 2022 r. Sześć nowych modeli EQ zostanie zintegrowanych z prowadzeniem produkcji seryjnej. W rezultacie globalna sieć produkcyjna Mercedes-Benz w decydujący sposób przyczynia się do realizacji ambitnych celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Akumulatory do pojazdów elektrycznych Mercedes-EQ są dostarczane przez globalną sieć produkcji akumulatorów z fabrykami na trzech kontynentach. Lokalna produkcja akumulatorów jest kluczowym czynnikiem sukcesu ofensywy elektrycznej Mercedes-Benz. Ponadto od 2022 roku produkcja we wszystkich własnych fabrykach Mercedes-Benz AG na całym świecie będzie neutralna pod względem emisji CO2.

 

Ten 50-milionowy pojazd to pierwszy nowy Mercedes Maybach S-Class, który zjeżdża z linii produkcyjnej w fabryce Mercedes-Benz Sindelfingen. Luksusowa limuzyna, wraz z Klasą S Limuzyna i wersją długą, aw przyszłości także z EQS, będzie produkowana w Factory 56. We wrześniu 2020 r. otwarto nowoczesny zakład produkcyjny w fabryce Mercedes-Benz w Sindelfingen. Jest to najnowocześniejszy zakład produkcji samochodów Mercedes-Benz.Całkowicie nowa seria wyścigów stworzona wyłącznie dla Mustanga Dark Horse
MotorSport | 29.07.23

Całkowicie nowa seria wyścigów stworzona wyłącznie dla Mustanga Dark Horse

Seria Mustang Challenge rozpocznie się w 2024 roku, obejmując kalendarz od 10 do 12 wyścigów samochodów sportowych w Ameryce Północnej.

Nowy GMC Sierra najbardziej luksusowy i zaawansowany pickup marki
Wiadomości | 22.10.21

Nowy GMC Sierra najbardziej luksusowy i zaawansowany pickup marki

GMC przedstawia całkowicie nowe technologie, stylizację wnętrza oraz odświeżony wygląd zewnętrzny swojej najbardziej luksusowej serii modelowej w historii.

Kajetan Kajetanowicz wygrywa kategorię WRC3 w Rajdzie Portugalii
MotorSport | 24.05.21

Kajetan Kajetanowicz wygrywa kategorię WRC3 w Rajdzie Portugalii

Vodafone Rally de Portugal WRC3. Polska załoga SKODA FABIA Rally2 evo Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak świętuje zwycięstwo.