Elektryczne | 19.10.20

Mercedes-Benz EQC 4x4 ekstremalne auto elektryczne

EQC 4x4? to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road.

Wzruszający wygląd, pewny krok na nierównym terenie i z przyszłościową technologią: EQC 4x4² pokazuje, że elektryfikacja Mercedes-Benz już sięga dalej niż sieć drogowa. Mały zespół wyspecjalizowanych programistów stworzył tę napędzaną platformę technologiczną w oparciu o EQC 400 4MATIC (łączne zużycie energii: 21,3-20,2 kWh / 100 km; łączna emisja CO2: 0 g / km) *. Najważniejsze cechy techniczne obejmują wielowahaczowe osie portalowe, a także wytwarzanie potężnego dźwięku we wnętrzu i na zewnątrz. Reflektory zamieniają się w „głośniki”, ponieważ jednocześnie pełnią rolę głośnika.

EQC 4x4² to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road. Ten wyjątkowy egzemplarz został opracowany przez międzywydziałowy zespół pod kierunkiem inżyniera ds. Rozwoju Jürgena Eberle, który już umieścił E 400 All-Terrain 4x4² na kołach z kolcami. „Naszym celem jest połączenie nowoczesnego luksusu i zrównoważonego rozwoju z atrakcyjnością emocjonalną. EQC 4x4² pokazuje, jak przyjemna może być zrównoważona mobilność. To tutaj, dzięki MBUX i ponad - aktualizacje lotnicze. Mówiąc zwięźle, elektryczny, progresywny luksus zjeżdża w teren ”- mówi Markus Schäfer, członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania grupy Daimler i dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars. „To możliwe do przeżycia badanie jasno pokazuje, że obok pasji do elektromobilności, Mercedes-Benz mocno pretenduje do bycia liderem w tym sektorze i jeszcze bardziej zwiększy emocjonalną atrakcyjność tego sektora w przyszłości”.Tunel w Świnoujściu, pamiętajmy o bezpieczeństwie
Wiadomości | 28.06.23

Tunel w Świnoujściu, pamiętajmy o bezpieczeństwie

W piątek 30 czerwca planowane jest oddanie do ruchu tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Przed otwarciem warto zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w tunelu jednojezdniowym.

Aston Martin Valhalla
Premiery | 15.07.21

Aston Martin Valhalla

Valhalla będzie rewolucyjnym hipersamochodem z silnikiem umieszczonym centralnie, zawierającym koncepcje i technologie zaczerpnięte bezpośrednio z F1.

SKODA prezentuje swój siedmiomiejscowy samochód studyjny VISION 7S
Premiery | 30.08.22

SKODA prezentuje swój siedmiomiejscowy samochód studyjny VISION 7S

Samochód koncepcyjny może pochwalić się zasięgiem ponad 600 kilometrów w cyklu WLTP, to także pierwszy model z matowym kolorem nadwozia.