Elektryczne | 19.10.20

Mercedes-Benz EQC 4x4 ekstremalne auto elektryczne

EQC 4x4? to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road.

Wzruszający wygląd, pewny krok na nierównym terenie i z przyszłościową technologią: EQC 4x4² pokazuje, że elektryfikacja Mercedes-Benz już sięga dalej niż sieć drogowa. Mały zespół wyspecjalizowanych programistów stworzył tę napędzaną platformę technologiczną w oparciu o EQC 400 4MATIC (łączne zużycie energii: 21,3-20,2 kWh / 100 km; łączna emisja CO2: 0 g / km) *. Najważniejsze cechy techniczne obejmują wielowahaczowe osie portalowe, a także wytwarzanie potężnego dźwięku we wnętrzu i na zewnątrz. Reflektory zamieniają się w „głośniki”, ponieważ jednocześnie pełnią rolę głośnika.

EQC 4x4² to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road. Ten wyjątkowy egzemplarz został opracowany przez międzywydziałowy zespół pod kierunkiem inżyniera ds. Rozwoju Jürgena Eberle, który już umieścił E 400 All-Terrain 4x4² na kołach z kolcami. „Naszym celem jest połączenie nowoczesnego luksusu i zrównoważonego rozwoju z atrakcyjnością emocjonalną. EQC 4x4² pokazuje, jak przyjemna może być zrównoważona mobilność. To tutaj, dzięki MBUX i ponad - aktualizacje lotnicze. Mówiąc zwięźle, elektryczny, progresywny luksus zjeżdża w teren ”- mówi Markus Schäfer, członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania grupy Daimler i dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars. „To możliwe do przeżycia badanie jasno pokazuje, że obok pasji do elektromobilności, Mercedes-Benz mocno pretenduje do bycia liderem w tym sektorze i jeszcze bardziej zwiększy emocjonalną atrakcyjność tego sektora w przyszłości”.Ultra skuteczny system oczyszczania powietrza
Wiadomości | 05.11.20

Ultra skuteczny system oczyszczania powietrza

Wielu producentów stosuje jonizację powietrza. Ale tylko Volvo Cars dokonuje jej w taki sposób, że zatrzymuje 95% szkodliwych dla zdrowia pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10.

Następna generacja modeli BMW zostanie wyposażona w wyświetlacz panoramiczny
Wiadomości | 16.03.23

Następna generacja modeli BMW zostanie wyposażona w wyświetlacz panoramiczny

BMW Panoramic Vision: od 2025 roku do produkcji seryjnej wejdzie nowy wyświetlacz Head-Up na całą szerokość przedniej szyby.

Światowa premiera rajdowej SKODY FABIA RS Rally2
Premiery | 14.06.22

Światowa premiera rajdowej SKODY FABIA RS Rally2

SKODA Motorsport prezentuje nowy model rajdowy, który jest oparty na modelu Fabia czwartej generacji i jest kontynuacją najbardziej udanego pojazdu Rally2 ostatnich lat.