Elektryczne | 19.10.20

Mercedes-Benz EQC 4x4 ekstremalne auto elektryczne

EQC 4x4? to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road.

Wzruszający wygląd, pewny krok na nierównym terenie i z przyszłościową technologią: EQC 4x4² pokazuje, że elektryfikacja Mercedes-Benz już sięga dalej niż sieć drogowa. Mały zespół wyspecjalizowanych programistów stworzył tę napędzaną platformę technologiczną w oparciu o EQC 400 4MATIC (łączne zużycie energii: 21,3-20,2 kWh / 100 km; łączna emisja CO2: 0 g / km) *. Najważniejsze cechy techniczne obejmują wielowahaczowe osie portalowe, a także wytwarzanie potężnego dźwięku we wnętrzu i na zewnątrz. Reflektory zamieniają się w „głośniki”, ponieważ jednocześnie pełnią rolę głośnika.

EQC 4x4² to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road. Ten wyjątkowy egzemplarz został opracowany przez międzywydziałowy zespół pod kierunkiem inżyniera ds. Rozwoju Jürgena Eberle, który już umieścił E 400 All-Terrain 4x4² na kołach z kolcami. „Naszym celem jest połączenie nowoczesnego luksusu i zrównoważonego rozwoju z atrakcyjnością emocjonalną. EQC 4x4² pokazuje, jak przyjemna może być zrównoważona mobilność. To tutaj, dzięki MBUX i ponad - aktualizacje lotnicze. Mówiąc zwięźle, elektryczny, progresywny luksus zjeżdża w teren ”- mówi Markus Schäfer, członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania grupy Daimler i dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars. „To możliwe do przeżycia badanie jasno pokazuje, że obok pasji do elektromobilności, Mercedes-Benz mocno pretenduje do bycia liderem w tym sektorze i jeszcze bardziej zwiększy emocjonalną atrakcyjność tego sektora w przyszłości”.Zupełnie nowy Nissan Frontier debiutuje w USA
Premiery | 05.02.21

Zupełnie nowy Nissan Frontier debiutuje w USA

Nissan zaprezentował dziś zupełnie nową średniej wielkości ciężarówkę, która trafi do sprzedaży w USA tego lata.

Lamborghini świętuje wyprodukowanie 10 tysięcy sztuk modelu Urus
Wiadomości | 22.07.20

Lamborghini świętuje wyprodukowanie 10 tysięcy sztuk modelu Urus

Po dwóch latach od wprowadzenia na rynek, Urus, Lamborghini Super SUV, osiągnął ważny kamień milowy w postaci dziesięciotysięcznego samochodu.

Premiera Huracán EVO RWD Spyder z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej
Premiery | 06.05.20

Premiera Huracán EVO RWD Spyder z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej

Automobili Lamborghini jako pierwsza marka motoryzacyjna, która wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality - AR) do wirtualnej premiery nowego modelu Huracán EVO RWD Spyder. Premiera 7 maja 2020.