Elektryczne | 19.10.20

Mercedes-Benz EQC 4x4 ekstremalne auto elektryczne

EQC 4x4? to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road.

Wzruszający wygląd, pewny krok na nierównym terenie i z przyszłościową technologią: EQC 4x4² pokazuje, że elektryfikacja Mercedes-Benz już sięga dalej niż sieć drogowa. Mały zespół wyspecjalizowanych programistów stworzył tę napędzaną platformę technologiczną w oparciu o EQC 400 4MATIC (łączne zużycie energii: 21,3-20,2 kWh / 100 km; łączna emisja CO2: 0 g / km) *. Najważniejsze cechy techniczne obejmują wielowahaczowe osie portalowe, a także wytwarzanie potężnego dźwięku we wnętrzu i na zewnątrz. Reflektory zamieniają się w „głośniki”, ponieważ jednocześnie pełnią rolę głośnika.

EQC 4x4² to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road. Ten wyjątkowy egzemplarz został opracowany przez międzywydziałowy zespół pod kierunkiem inżyniera ds. Rozwoju Jürgena Eberle, który już umieścił E 400 All-Terrain 4x4² na kołach z kolcami. „Naszym celem jest połączenie nowoczesnego luksusu i zrównoważonego rozwoju z atrakcyjnością emocjonalną. EQC 4x4² pokazuje, jak przyjemna może być zrównoważona mobilność. To tutaj, dzięki MBUX i ponad - aktualizacje lotnicze. Mówiąc zwięźle, elektryczny, progresywny luksus zjeżdża w teren ”- mówi Markus Schäfer, członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania grupy Daimler i dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars. „To możliwe do przeżycia badanie jasno pokazuje, że obok pasji do elektromobilności, Mercedes-Benz mocno pretenduje do bycia liderem w tym sektorze i jeszcze bardziej zwiększy emocjonalną atrakcyjność tego sektora w przyszłości”.Aspark Owl ustanowił dwa nowe rekordy Guinnessa
Wiadomości | 01.06.23

Aspark Owl ustanowił dwa nowe rekordy Guinnessa

Hipersamochód z najbardziej zaawansowaną technologią samochodów elektrycznych, gdzie moc generowana przez jego silniki zapewnia niewiarygodne przyspieszenie i prędkość.

Nissan GT-R NISMO 2020 z ulepszoną, sprawdzoną w wyścigach turbosprężarką
Wiadomości | 20.10.20

Nissan GT-R NISMO 2020 z ulepszoną, sprawdzoną w wyścigach turbosprężarką

Ekskluzywna ręcznie wykonana turbosprężarka. Wideo

Dla kogo blokady alkoholowe?
Wiadomości | 28.03.23

Dla kogo blokady alkoholowe?

Czy Polacy popierają pomysł instalowania blokad alkoholowych? Blokada alkoholowa to rozwiązanie pełniące rolę złagodzenia kary za jazdę pod wpływem alkoholu.