Tuning | 31.03.21

Mercedes-AMG Driving Performance

Doświadczenia zdobyte podczas ścisłej współpracy z ekspertami Formuły 1 w Mercedes-AMG High Performance Powertrains i zespołem Mercedes-AMG Petronas F1 Team.

Wraz z przyszłą elektryfikacją układu napędowego, Mercedes-AMG łączy doskonałe osiągi i imponującą dynamikę jazdy z maksymalną wydajnością. Rozwój przyszłych koncepcji napędu przyniósł korzyści i nadal będzie korzystał z cennego doświadczenia zdobytego podczas ścisłej współpracy z ekspertami Formuły 1 w Mercedes-AMG High Performance Powertrains (HPP) i zespołem Mercedes-AMG Petronas F1 Team. Współpraca między trzema specjalistami od wyczynów zostanie jeszcze bardziej zintensyfikowana w 2021 roku, co znajdzie odzwierciedlenie między innymi w łączeniu sportów motorowych. Przede wszystkim jednak wzajemny transfer wiedzy umożliwia również fascynujące modele AMG, takie jak hipersamochód Project ONE, który przenosi technologię hybrydową Formuły 1 na drogę niemal jeden do jednego. Kolejne zelektryfikowane modele drogowe zadebiutują jeszcze w tym roku.

 

Nowa strategia jazdy opiera się na dwóch filarach: z jednej strony na ofercie hybryd o wysokich osiągach z całkowicie niezależną koncepcją napędu pod nazwą technologiczną E PERFORMANCE. Drugi filar tworzą wersje akumulatorowo-elektryczne AMG oparte na nowej architekturze Mercedes Electric Vehicle Architecture (EVA) dla pojazdów luksusowych i premium. Obszerne modyfikacje napędu, podwozia, konstrukcji i wyposażenia zapewniają typowe dla AMG emocjonujące wrażenia z jazdy, nawet z napędem całkowicie elektrycznym.Toyota zaprezentuje w czwartek nowego kompaktowego crossovera
Wiadomości | 07.07.20

Toyota zaprezentuje w czwartek nowego kompaktowego crossovera

Oprócz chwytliwego hasła, Toyota nie ujawniła nic więcej. dyne co wiemy z oficjalnego źródła to, że w czwartek 9 lipca Toyota ma pokazać zupełnie nowego kompaktowego SUV-a, o którym głośno mówi się, że to Toyota Corolla Cross, co potwierdza krótkie wideo opublikowane na oficjalnym kanale Toyota Thailand na YouTube.

30 km/h w terenie zabudowanym i zero alkoholu
Wiadomości | 07.10.21

30 km/h w terenie zabudowanym i zero alkoholu

W środę Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. bezpieczeństwa na drogach, w celu osiągnięcia zerowej liczby ofiar śmiertelnych na unijnych drogach do 2050 roku.

E-Ducato, nowy model Fiata Professional: 100% Ducato, 100% elektryczny
Elektryczne | 05.06.20

E-Ducato, nowy model Fiata Professional: 100% Ducato, 100% elektryczny

Zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości Grupy FCA, nowy Fiat E-Ducato jest dostępny we wszystkich wariantach nadwozia o tej samej pojemności ładunkowej, co konwencjonalne Ducato. Dla E-Ducato dostępnych będzie kilka opcji akumulatorów, których zasięg w typowym miejskim rzeczywistym cyklu dostaw wynosi od 200 do ponad 330 km.