Tuning | 31.03.21

Mercedes-AMG Driving Performance

Doświadczenia zdobyte podczas ścisłej współpracy z ekspertami Formuły 1 w Mercedes-AMG High Performance Powertrains i zespołem Mercedes-AMG Petronas F1 Team.

Wraz z przyszłą elektryfikacją układu napędowego, Mercedes-AMG łączy doskonałe osiągi i imponującą dynamikę jazdy z maksymalną wydajnością. Rozwój przyszłych koncepcji napędu przyniósł korzyści i nadal będzie korzystał z cennego doświadczenia zdobytego podczas ścisłej współpracy z ekspertami Formuły 1 w Mercedes-AMG High Performance Powertrains (HPP) i zespołem Mercedes-AMG Petronas F1 Team. Współpraca między trzema specjalistami od wyczynów zostanie jeszcze bardziej zintensyfikowana w 2021 roku, co znajdzie odzwierciedlenie między innymi w łączeniu sportów motorowych. Przede wszystkim jednak wzajemny transfer wiedzy umożliwia również fascynujące modele AMG, takie jak hipersamochód Project ONE, który przenosi technologię hybrydową Formuły 1 na drogę niemal jeden do jednego. Kolejne zelektryfikowane modele drogowe zadebiutują jeszcze w tym roku.

 

Nowa strategia jazdy opiera się na dwóch filarach: z jednej strony na ofercie hybryd o wysokich osiągach z całkowicie niezależną koncepcją napędu pod nazwą technologiczną E PERFORMANCE. Drugi filar tworzą wersje akumulatorowo-elektryczne AMG oparte na nowej architekturze Mercedes Electric Vehicle Architecture (EVA) dla pojazdów luksusowych i premium. Obszerne modyfikacje napędu, podwozia, konstrukcji i wyposażenia zapewniają typowe dla AMG emocjonujące wrażenia z jazdy, nawet z napędem całkowicie elektrycznym.Formuła 1 powraca do Las Vegas po 41 latach nieobecności
MotorSport | 15.11.23

Formuła 1 powraca do Las Vegas po 41 latach nieobecności

Najbardziej oczekiwany wyścig roku, Formuła 1 w Las Vegas. Zapowiada się jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń sezonu.

Nowa Kona N będzie kolejnym modelem w gamie N
Wiadomości | 12.01.21

Nowa Kona N będzie kolejnym modelem w gamie N

Będzie to pierwszy SUV w sportowej submarce Hyundaia z ośmiobiegową skrzynią N DCT oraz 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem.

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński
Premiery | 14.09.21

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński

Linia modeli obejmuje dwie limitowane wersje, GT-R Premium Edition T-spec i GT-R Track Edition Engineered by NISMO T-spec.