MotorSport | 10.08.21

McLaren Racing potwierdził długoterminowe zaangażowanie w wyścigi IndyCar

Kolejny krok w kierunku pełnego powrotu do IndyCar, ogłaszając zawarcie umowy nabycia większościowego udziału w zespole Arrow McLaren SP IndyCar.


McLaren Racing potwierdził długoterminowe zaangażowanie w wyścigi IndyCar

McLaren Racing zrobił kolejny krok w kierunku pełnego powrotu do IndyCar, ogłaszając, że zawarł umowę dotyczącą nabycia większościowego udziału w zespole Arrow McLaren SP IndyCar. Transakcja zostanie zamknięta do końca roku, a McLaren Racing przejmie 75% udziałów w zespole. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

 

Umowa została zawarta podczas inauguracyjnego wyścigu NTT INDYCAR Series w Nashville w stanie Tennessee, w połowie drugiego sezonu współpracy McLaren Racing z firmą Schmidt Peterson Motorsports.

 

Zespół został pierwotnie założony przez Sama Schmidta w 2001 roku, a Ric Peterson dołączył w 2013 roku, tworząc Schmidt Peterson Motorsports (SPM). Zespół prowadził jeden z najbardziej udanych programów Indy Lights w ostatnim czasie, zdobywając siedem tytułów mistrzowskich kierowców, podczas gdy w serii INDYCAR zdobył 13 pole position i 27 podium, w tym dziewięć zwycięstw w wyścigach, dwa jako Arrow McLaren SP.

 

Zespół będzie zarządzany przez nową, pięcioosobową radę, składającą się z trzech osób mianowanych przez McLaren Racing wraz z Samem Schmidtem i Rickiem Petersonem, której przewodniczy Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing. Taylor Kiel, prezes Arrow McLaren SP, będzie nadal kierował i nadzorował działalność zespołu, raportując bezpośrednio zarządowi.

 

McLaren powrócił do pełnoetatowych zawodów IndyCar w 2020 roku po 40-letniej nieobecności, aby stworzyć Arrow McLaren SP, tworząc strategiczne partnerstwo ze sponsorem tytularnym Arrow Electronics i SPM, wnosząc wiedzę techniczną i inżynierską do istniejącej działalności. Ponadto McLaren pomógł wzmocnić portfolio komercyjne zespołu dzięki dodaniu sponsorów Vuse, Mission Foods, Darktrace, Tezos i QNTMPAY, jednocześnie wspierając komunikację zespołu, działania społecznościowe i treści, aby pomóc w budowaniu rosnącej liczby fanów.

 

Ogłoszenie podkreśla ciągły rozwój organizacji McLaren Racing, z czterema pełnoprawnymi zespołami, na czele których stoi McLaren F1 i uzupełnionymi przez zespoły e-sportowe i gamingowe McLaren IndyCar, McLaren Extreme E i McLaren Shadow.KIA Sonet światowa premiera online prosto z Indii
Premiery | 07.08.20

KIA Sonet światowa premiera online prosto z Indii

Nowa bestia rządzi miejską dżunglą dzięki futurystycznej technologii, agresywnemu projektowi, niezrównanemu stylowi i mocy. Tak KIA India opisuje premierę swojego nowego modelu.

Nowe Porsche 911 Targa
Premiery | 18.05.20

Nowe Porsche 911 Targa

Eleganckie, ekstrawaganckie i unikalne. Porsche kompletuje swoje trio samochodów w sam raz na lato: do Coupé i Cabrioleta dołącza trzecia odmiana nadwoziowa nowej generacji 911 w postaci czteronapędowych wariantów 911 Targa 4 oraz 911 Targa 4S.

Nowa Skoda Octavia
Premiery | 16.02.24

Nowa Skoda Octavia

Skoda Auto unowocześnia kultową Octavię w wersji hatchback i kombi. Z ponad 7 milionami sprzedanych egzemplarzy, jest to zdecydowanie najlepiej sprzedający się model marki.