MotorSport | 10.08.21

McLaren Racing potwierdził długoterminowe zaangażowanie w wyścigi IndyCar

Kolejny krok w kierunku pełnego powrotu do IndyCar, ogłaszając zawarcie umowy nabycia większościowego udziału w zespole Arrow McLaren SP IndyCar.


McLaren Racing potwierdził długoterminowe zaangażowanie w wyścigi IndyCar

McLaren Racing zrobił kolejny krok w kierunku pełnego powrotu do IndyCar, ogłaszając, że zawarł umowę dotyczącą nabycia większościowego udziału w zespole Arrow McLaren SP IndyCar. Transakcja zostanie zamknięta do końca roku, a McLaren Racing przejmie 75% udziałów w zespole. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

 

Umowa została zawarta podczas inauguracyjnego wyścigu NTT INDYCAR Series w Nashville w stanie Tennessee, w połowie drugiego sezonu współpracy McLaren Racing z firmą Schmidt Peterson Motorsports.

 

Zespół został pierwotnie założony przez Sama Schmidta w 2001 roku, a Ric Peterson dołączył w 2013 roku, tworząc Schmidt Peterson Motorsports (SPM). Zespół prowadził jeden z najbardziej udanych programów Indy Lights w ostatnim czasie, zdobywając siedem tytułów mistrzowskich kierowców, podczas gdy w serii INDYCAR zdobył 13 pole position i 27 podium, w tym dziewięć zwycięstw w wyścigach, dwa jako Arrow McLaren SP.

 

Zespół będzie zarządzany przez nową, pięcioosobową radę, składającą się z trzech osób mianowanych przez McLaren Racing wraz z Samem Schmidtem i Rickiem Petersonem, której przewodniczy Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing. Taylor Kiel, prezes Arrow McLaren SP, będzie nadal kierował i nadzorował działalność zespołu, raportując bezpośrednio zarządowi.

 

McLaren powrócił do pełnoetatowych zawodów IndyCar w 2020 roku po 40-letniej nieobecności, aby stworzyć Arrow McLaren SP, tworząc strategiczne partnerstwo ze sponsorem tytularnym Arrow Electronics i SPM, wnosząc wiedzę techniczną i inżynierską do istniejącej działalności. Ponadto McLaren pomógł wzmocnić portfolio komercyjne zespołu dzięki dodaniu sponsorów Vuse, Mission Foods, Darktrace, Tezos i QNTMPAY, jednocześnie wspierając komunikację zespołu, działania społecznościowe i treści, aby pomóc w budowaniu rosnącej liczby fanów.

 

Ogłoszenie podkreśla ciągły rozwój organizacji McLaren Racing, z czterema pełnoprawnymi zespołami, na czele których stoi McLaren F1 i uzupełnionymi przez zespoły e-sportowe i gamingowe McLaren IndyCar, McLaren Extreme E i McLaren Shadow.Lamborghini zapowiedziało pierwszy w pełni elektryczny model
Wiadomości | 18.05.21

Lamborghini zapowiedziało pierwszy w pełni elektryczny model

Lamborghini ogłasza swoją mapę drogową do elektryfikacji swoich modeli. Kiedy zobaczymy w pełni elektryczne Lambo?

Porsche Studio Hanoi w Wietnamie
Wiadomości | 04.03.21

Porsche Studio Hanoi w Wietnamie

Wraz z otwarciem, producent samochodów sportowych prezentuje nową koncepcję miejskiego handlu detalicznego.

Powrót PEUGEOT Sport do sportów motorowych
MotorSport | 08.02.21

Powrót PEUGEOT Sport do sportów motorowych

Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (FIA WEC) i Le Mans 24. Godziny.