Super Cars | 10.03.22

Hiszpańska marka hipersamochodów Hispano Suiza wraca do Stanów Zjednoczonych

Amerykański kolekcjoner samochodów odebrał w ten weekend swój ekskluzywny samochód wykonany na zamówienie i zbudowany według jego własnych specyfikacji.

Marka Hispano Suiza spełniła główny cel, z jakim powrócił do świata motoryzacji w 2019 roku: produkować pojazdy dla entuzjastów motoryzacji, które do tej pory były możliwe tylko w ich wyobraźni. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy i poświęcenia w centrali w Barcelonie, firma przekształciła marzenie Michaela Fuxa w rzeczywistość, stając się pierwszym właścicielem w USA Hispano Suiza Carmen Boulogne. Pan Fux odebrał swój hipersamochód Carmen Boulogne podczas 27. edycji Concours d'Elegance na wyspie Amelia.

 

Odnoszący sukcesy przedsiębiorca Michael Fux jest przede wszystkim entuzjastą samochodów. Jako dziecko siadał na kolanach dziadka w swoim chryslerze z lat czterdziestych, którym Fux marzył. To wspomnienie, które wciąż tkwi w jego pamięci, skłoniło go do stworzenia spektakularnej i obszernej kolekcji pojazdów sportowych, które przechowuje i pielęgnuje w swoim garażu jako prawdziwe dzieła sztuki.

 

Jego najnowszym dodatkiem do kolekcji jest Hispano Suiza Carmen Boulogne, samochód, który przekształcił go w pierwszego właściciela nowoczesnej Hispano Suiza w Stanach Zjednoczonych. Pojazd, w pełni elektryczny i osiągający moc 1114 KM dzięki czterem elektrycznym silnikom umieszczonym na tylnych kołach, został dostosowany przez dział projektowy Hispano Suiza w Barcelonie, zgodnie z gustami i preferencjami Fuxa.

 

Ten wyjątkowy Hispano Suiza został pomalowany w „Ocean Song Rose”: fioletowy odcień inspirowany jego ulubionym kwiatem, różą Ocean Song, który sam wysłał z Miami do działu projektowego marki, aby mogli odtworzyć ten sam odcień na karoseria jego samochodu. Ten kolor został stworzony wyłącznie dla klienta. Wszystkie panele, które kształtują jego nadwozie, wykonane są z włókna węglowego z warstwą Alutex. To wykończenie jest połączone z detalami kolorystycznymi „Birkigt White”, które uzupełniają jego barwę. Charakterystyczny grill z logo Hispano Suiza jest wykończony w kontrastowej czerni o wysokim połysku. Polerowane felgi aluminiowe wyróżniają się jeszcze bardziej dzięki akcentom i monoblokowym nakrętkom pomalowanym w tym samym kolorze co karoseria.

 

Wnętrze, w całości pokryte wysokiej jakości skórą Birkigt White, doskonale kontrastuje z fioletowymi odcieniami karoserii. Wyszywana na zagłówkach nazwa modelu (Boulogne) jest doskonałym dopełnieniem estetycznym tej wyjątkowej jednostki.

 

Miguel Suqué Mateu, prezes Hispano Suiza, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dostarczyć tę wyjątkową wersję Hispano Suiza Carmen Boulogne naszemu pierwszemu klientowi w Stanach Zjednoczonych, a robimy to z okazji Amelia Island Concours d' Elegancja pozwala nam pokazać światu, a zwłaszcza rynkowi amerykańskiemu, co może osiągnąć Hispano Suiza.

 

Sergio Martinez Campos, dyrektor generalny Hispano Suiza, który osobiście dostarczył samochód panu Fuxowi, dodał: „Chciałbym podziękować całemu zespołowi Hispano Suiza, a zwłaszcza naszemu zespołowi projektowemu, który wykonał świetną robotę, aby umożliwić panu Fuxowi jazdę samochód jego marzeń”.KARMA SC2 nazwana najlepszym z najlepszych samochodów koncepcyjnych 2020
Elektryczne | 26.06.20

KARMA SC2 nazwana najlepszym z najlepszych samochodów koncepcyjnych 2020

Poznaliśmy cenę CUPRA Formentor VZ5 w Polsce
Wiadomości | 15.11.21

Poznaliśmy cenę CUPRA Formentor VZ5 w Polsce

Najszybszy hiszpański crossover, 390 KM, pięciocylindrowy silnik TSI o pojemności 2,5 l, najnowocześniejsze systemy wspomagania i ekscytujący design.

Donkervoort pokazał model D8 GTO-JD70 w wersji Bare Naked Carbon Edition
Tuning | 28.07.20

Donkervoort pokazał model D8 GTO-JD70 w wersji Bare Naked Carbon Edition

Ponad połowa wszystkich 70 planowanych sztuk modeu JD70 - po jednym na każdy rok dotychczasowego życia założyciela Joopa Donkervoorta - została sprzedana, a część została zamówiona w specjalnej karbonowej edycji.