Wiadomości | 22.02.22

Nowy Amarok, Volkswagen pokazał całą sylwetkę nowego pick-upa premium

Mocny jak zawsze, nowy pick-up Amarok ponownie może pochwalić się silnikiem V6 TDI, na światowych rynkach zadebiutuje jeszcze w tym roku.


Nowy Amarok, Volkswagen pokazał całą sylwetkę nowego pick-upa premium

Nowy Amarok, z bogatym pakietem zupełnie nowych funkcji, na światowych rynkach zadebiutuje jeszcze w tym roku. Na jego pokładzie znajdziemy wiele będących nowością w tym segmencie systemów wspomagających kierowcę, które sprawią, że codzienna jazda nowym Amarokiem stanie się znacznie bardziej komfortowa. Co więcej, zupełnie nowa architektura pojazdu, z wieloma funkcjami zwiększającymi komfort jazdy sprawi, że nowy "wilk", dzięki większemu prześwitowi, będzie miał jeszcze lepsze właściwości terenowe niż poprzednie jego generacje.

 

Mocny jak zawsze: nowy pick-up marki Volkswagen Samochody Dostawcze ponownie może pochwalić się silnikiem V6 TDI. Informacja ta ucieszy nie tylko dotychczasowych fanów Amaroka, ale także pozyska dla tego pick-upa klasy premium zupełnie nowe grupy klientów. Cały wygląd zewnętrzny nowego, sportowego Amaroka jest teraz jeszcze bardziej wyrazisty i przekazuje wyraźną obietnicę dużej siły uciągu oraz wysokiego momentu obrotowego. Również wnętrze pojazdu jest zupełnie nowe.

 

Komfort, koncepcja obsługi, gama systemów łączności z pojazdem oraz niepowtarzalna atmosfera w całkowicie nowym wnętrzu sprawiają, że nowy Amarok wyznacza nowy standard dla pick-upów segmentu B o ładowności jednej tony.

 

„Niepowtarzalna, charyzmatyczna sygnatura modelu Amarok podkreśla zróżnicowane, ale wyraziste kształty przodu naszego pick-upa. Znajdziemy ją również na skrzyni ładunkowej” - mówi Albert Johann Kirzinger, szef designu Volkswagen Samochody Dostawcze. Nie trzeba tu dodawać, że na powierzchni ładunkowej, między nadkolami, ponownie zmieści się europaleta. Ładunek można oczywiście bezpiecznie zamocować. „Listwa stylistyczna na skrzyni ładunkowej - wizualne przedłużenie podwójnej kabiny - po raz kolejny nadaje nadwoziu Amaroka dynamiczne, aerodynamiczne, bardzo mocne i wyraziste proporcje.”

 

Nowy Amarok ma długość 5,35 m. i jest o 10 cm. dłuższy od swojego poprzednika. Jest od niego również szerszy. Nowe wymiary skutkują m.in. większą ilością miejsca na nogi w drugim rzędzie siedzeń.

 

Model Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest produkowany seryjnie od roku 2010. Jego nazwa wywodzi się z języka północnoamerykańskich Inuitów i oznacza "wilka". Druga generacja, która seryjnie wyposażona jest w wysokoprężny silnik V6, zachwyca klientów od 2016 roku. W ciągu dwunastu lat produkcji sprzedano ponad 815 000 egzemplarzy Amaroka. Opracowana przez zespoły w Australii i Europie najnowsza wersja tego pick-upa segmentu premium, będzie w przyszłości produkowana w Silverton w RPA.Gordon Murray Automotive zaprezentował supersamochód T.50s Niki Lauda
Super Cars | 22.02.21

Gordon Murray Automotive zaprezentował supersamochód T.50s Niki Lauda

T.50s został zaprojektowany, aby oferować najlepsze wrażenia z jazdy na torze z jeszcze bardziej ekstremalną specyfikacją. >>> Zobacz wideo z premiery.

Czarna skrzynka obowiązkowa w nowych autach osobowych! Poznaj szczegóły ustawy EU
Wiadomości | 22.06.22

Czarna skrzynka obowiązkowa w nowych autach osobowych! Poznaj szczegóły ustawy EU

Czarna skrzynka w nowych autach od 6 lipca będzie obowiązkowa. Poznaj szczegóły nowej ustawy EU, która będzie obowiązywała na terenie krajów członkowskich.

Mercedes-Benz Vans pokazał Concept EQT
Premiery | 10.05.21

Mercedes-Benz Vans pokazał Concept EQT

Ten pojazd koncepcyjny jest prekursorem nowej Klasy T w segmencie małych samochodów dostawczych.