Wiadomości | 22.05.20

Mazda RX-Vision GT3 Concept dostępna dla każdego... gracza Gran Turismo Championship

Mazda została oficjalnym partnerem wirtualnej serii wyścigowej FIA Gran Turismo Championship aby nadal dostarczać ekscytujących wrażeń z e-sportu. Nowy wirtualny samochód wyścigowy będzie dostępny do pobrania w Gran Turismo Sport.


Mazda RX-Vision GT3 Concept dostępna dla każdego... gracza Gran Turismo Championship

Koncepcja Mazda RX-Vision to zbyt dobry projekt, by istnieć jedynie jako obiekt statyczny, samochód koncepcyjny bez przyszłości na drodze. Długi nos i gwałtownie odchylona do tyłu kabina po prostu błagają o oglądanie w ruchu. Jeśli czekałeś na ten dzień, ta nisko zawieszona rzeźba na kołach staje się oddychającą, napędzaną obrotowo, poruszającą się rzeczą, ten dzień jest już tutaj. Cóż, właściwie przynajmniej. Mazda RX-Vision GT3 Concept jest teraz dostępna do pobrania i grania w Gran Turismo Sport na PS4 i jest niesamowita.

Postanowiliśmy zaprojektować najpiękniejszy na świecie i jednocześnie szybki samochód klasy GT3, bazując na sportowym modelu koncepcyjnym o klasycznym układzie napędowym. Punktem wyjścia była dla nas zatem Mazda RX-Vision, którą w styczniu 2016 r. we Francji uznano za „Najpiękniejszy Model Koncepcyjny Roku”. Kładąc szczególny nacisk na szatę zewnętrzną pojazdu, dążyliśmy do eliminacji wszystkiego, co zbędne i do wydobywania piękna, które wynika z funkcji. Tworzenie stylu obdarzonego duszą jest niezbędne nie tylko przy rozwijaniu samochodów do masowej produkcji i modeli koncepcyjnych, lecz również stało się naszym kluczowym założeniem przy pracy nad tym wirtualnym pojazdem wyścigowym. Tym razem projektanci nadwozi i wnętrz Mazdy pracowali wspólnie z modelarzami cyfrowymi z firmy Polyphony Digital. Samochód ten stworzyliśmy jako nasze wspólne dzieło.

Koncepcja projektowania „skoncentrowanego na człowieku” jest wspólnym mianownikiem wszystkich modeli Mazdy i ma zastosowanie już od pierwszych etapów pracy nad nowym pojazdem. W dziale projektowym Mazdy pracuje grono prawdziwych entuzjastów, miłośników samochodów i zarówno wśród dyrektorów, jak i szeregowych pracowników nie brak osób blisko zaznajomionych z serią Gran Turismo i światem sportów motorowych. Dlatego pracując nad projektem, konsultowaliśmy się ze znawcami co do tego, jak pojazd powinien się zachowywać i jak współpracować z kierowcą podczas wyścigu. Jednocześnie, planowaliśmy, jak będzie on faktycznie jeździł po torze wyścigowym. Zadanie, jakie sobie postawiliśmy, można porównać do nawlekania igły: chodziło nam przecież o uchwycenie równowagi pomiędzy pięknym wyglądem auta a jego funkcją i właściwościami w roli wyścigówki, a wszystko to w połączeniu ze spełnianiem wymogów regulaminu. Pragnę gorąco podziękować naszym kolegom z Polyphony Digital, którzy dzielili z nami te ambicje i reagowali na nasze liczne prośby o korekty i modyfikacje.

Ostatecznie, udało się nam stworzyć ten samochód - RX-Vision GT3 Concept, jako realizację naszej idealnej wizji pojazdu w świecie wirtualnym i jako pojazd, który wyznaczy nowy punkt odniesienia w grze Gran Turismo SPORT. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy siądą za jego kierownicą, będą mieli dużo radości z prowadzenia i jazdy tym autem.Pickup od Mazdy zupełnie nowy BT-50
Premiery | 17.06.20

Pickup od Mazdy zupełnie nowy BT-50

Mazda przedstawia zupełnie nową Mazdę BT-50. Dostarczone przez Isuzu, całkowicie przeprojektowane po raz pierwszy od dziewięciu lat.

Audi na Auto Shanghai 2021
Wiadomości | 21.04.21

Audi na Auto Shanghai 2021

Cztery światowe premiery. Audi A6 e-tron concept, całkiem nowe Audi Q5L i Audi A7L oraz studium SUV-a o nazwie Audi concept Shanghai.

Mazda zdobywa sześć nagród IIHS Safety Pick+
Wiadomości | 08.04.20

Mazda zdobywa sześć nagród IIHS Safety Pick+

Mazda Motor Corporation ogłosiła, że sześć modeli w specyfikacji na rynek USA, przebadanych przez Amerykański Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego, zostało wyróżnionych najwyższą możliwą notą w rankingu bezpieczeństwa Top Safety Pick+.