Premiery | 19.11.21

Mazda CX-50, SUV wyłącznie na rynek Ameryki Północnej

Mazda North American Operations zaprezentowała premierę SUV-a Mazda CX-50, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek północnoamerykański.

CX-50 to crossover SUV, który zostanie dodany do północnoamerykańskiej oferty, aby zaspokoić potrzeby lokalnych klientów, zwłaszcza tych z USA, którzy poszukują w swoim pojeździe prezencji przypominającej SUV-y i osiągów terenowych. Jest to również podstawowy model, który będzie wspierał działalność Mazdy w Stanach Zjednoczonych, głównym rynku dla firmy, i będzie pierwszym modelem produkowanym przez Mazda Toyota Manufacturing USA, Inc., fabrykę joint venture pomiędzy Mazdą i Toyotą, w Huntsville, Alabama, kiedy produkcja rozpocznie się w styczniu 2022 roku.

 

Łącząc elegancję i jakość designu Kodo z mocą i solidną funkcjonalnością, której oczekuje się od SUV-a, CX-50 to crossover SUV z prezencją do jazdy na świeżym powietrzu, która z szacunkiem współgra z otoczeniem. Dzięki prześwitowi, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy w terenie, model ten oferuje również idealną wysokość i długość pojazdu do łatwego załadunku i zabezpieczenia zwykłego sprzętu na zewnątrz, przyjazną dla użytkownika przestrzeń bagażnika i panoramiczny szyberdach, a wszystko to dla klientów jeszcze więcej na świeżym powietrzu. Model oferuje do wyboru 2,5-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy Skyactiv-G 2,5T lub 2,5-litrowy silnik benzynowy Skyactiv-G 2,5 dla układu napędowego, w połączeniu z i-Activ AWD w standardzie dla wszystkich klas modelowych. Co więcej, dzięki wysokiemu poziomowi kontroli zapewnianemu przez Mazda Intelligent Drive Select na różnych nawierzchniach, CX-50 zapewni bezpieczną jazdę, zachowując na drodze Jinba-ittai. Ponadto w najbliższych latach zostanie wprowadzona także hybrydowa wersja modelu.

 

„CX-50 jest pierwszym pojazdem produkowanym w naszym nowym zakładzie Mazda Toyota Manufacturing w USA i spełnia potrzeby klientów głównie z USA, co pokazuje nasze silne zaangażowanie w rynek północnoamerykański” – powiedział Jeffrey H. Guyton, Starszy Dyrektor Zarządzający Mazdy ds. Nadzoru nad Operacjami w Ameryce Północnej; Prezes i Dyrektor Generalny Mazda Motor of America, Inc. (Mazda North American Operations) „Bylibyśmy z przyjemnością, gdybyśmy mogli jeszcze bardziej pogłębić naszą specjalną więź z klientami za pośrednictwem tego modelu”.Ford F-150 Lightning
Premiery | 20.05.21

Ford F-150 Lightning

Najlepiej sprzedająca się ciężarówka w Ameryce od 44 lat, teraz zupełnie nowa w pełni elektryczna, wyposażona w najnowocześniejsze technologie. Premiera wideo.

Hyundai następna generacja sportów motorowych
MotorSport | 12.02.21

Hyundai następna generacja sportów motorowych

Jak Hyundai Motorsport łączy osiągi i zrównoważony rozwój z wyścigami elektrycznymi.

Hopium Machina
Super Cars | 21.01.21

Hopium Machina

Francuska firma Hopium, producent samochodów w 100% wodorowych, ujawnia projekt swojej platformy technologicznej.