Premiery | 19.11.21

Mazda CX-50, SUV wyłącznie na rynek Ameryki Północnej

Mazda North American Operations zaprezentowała premierę SUV-a Mazda CX-50, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek północnoamerykański.

CX-50 to crossover SUV, który zostanie dodany do północnoamerykańskiej oferty, aby zaspokoić potrzeby lokalnych klientów, zwłaszcza tych z USA, którzy poszukują w swoim pojeździe prezencji przypominającej SUV-y i osiągów terenowych. Jest to również podstawowy model, który będzie wspierał działalność Mazdy w Stanach Zjednoczonych, głównym rynku dla firmy, i będzie pierwszym modelem produkowanym przez Mazda Toyota Manufacturing USA, Inc., fabrykę joint venture pomiędzy Mazdą i Toyotą, w Huntsville, Alabama, kiedy produkcja rozpocznie się w styczniu 2022 roku.

 

Łącząc elegancję i jakość designu Kodo z mocą i solidną funkcjonalnością, której oczekuje się od SUV-a, CX-50 to crossover SUV z prezencją do jazdy na świeżym powietrzu, która z szacunkiem współgra z otoczeniem. Dzięki prześwitowi, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy w terenie, model ten oferuje również idealną wysokość i długość pojazdu do łatwego załadunku i zabezpieczenia zwykłego sprzętu na zewnątrz, przyjazną dla użytkownika przestrzeń bagażnika i panoramiczny szyberdach, a wszystko to dla klientów jeszcze więcej na świeżym powietrzu. Model oferuje do wyboru 2,5-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy Skyactiv-G 2,5T lub 2,5-litrowy silnik benzynowy Skyactiv-G 2,5 dla układu napędowego, w połączeniu z i-Activ AWD w standardzie dla wszystkich klas modelowych. Co więcej, dzięki wysokiemu poziomowi kontroli zapewnianemu przez Mazda Intelligent Drive Select na różnych nawierzchniach, CX-50 zapewni bezpieczną jazdę, zachowując na drodze Jinba-ittai. Ponadto w najbliższych latach zostanie wprowadzona także hybrydowa wersja modelu.

 

„CX-50 jest pierwszym pojazdem produkowanym w naszym nowym zakładzie Mazda Toyota Manufacturing w USA i spełnia potrzeby klientów głównie z USA, co pokazuje nasze silne zaangażowanie w rynek północnoamerykański” – powiedział Jeffrey H. Guyton, Starszy Dyrektor Zarządzający Mazdy ds. Nadzoru nad Operacjami w Ameryce Północnej; Prezes i Dyrektor Generalny Mazda Motor of America, Inc. (Mazda North American Operations) „Bylibyśmy z przyjemnością, gdybyśmy mogli jeszcze bardziej pogłębić naszą specjalną więź z klientami za pośrednictwem tego modelu”.Pierwszy brytyjski hipersamochód w pełni elektryczny Lotus Evija
Elektryczne | 24.05.20

Pierwszy brytyjski hipersamochód w pełni elektryczny Lotus Evija

Następny ekscytujący rozdział jednej z największych motoryzacyjnych historii, jakie kiedykolwiek opowiedziano. Lotus Evija kontynuuje bogatą, 70-letnią tradycję kultowych, przełomowych samochodów drogowych i wyścigowych.

Nowy Koenigsegg CC850 wyprzedał się w rekordowym czasie
Super Cars | 06.09.22

Nowy Koenigsegg CC850 wyprzedał się w rekordowym czasie

Planowana liczba 50 samochodów była zbyt ograniczona, oznaczało to, że nawet najbardziej lojalni właściciele Koenigsegga nie mogliby otrzymać upragnionego modelu CC850.

Poznaj Faraday Future oraz ich model FF 91
Elektryczne | 27.01.21

Poznaj Faraday Future oraz ich model FF 91

Pierwszy pojazd produkcyjny i flagowy model Faraday Future. Całkowicie elektryczny i gotowy do jazdy autonomicznej.