Premiery | 19.11.21

Mazda CX-50, SUV wyłącznie na rynek Ameryki Północnej

Mazda North American Operations zaprezentowała premierę SUV-a Mazda CX-50, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek północnoamerykański.

CX-50 to crossover SUV, który zostanie dodany do północnoamerykańskiej oferty, aby zaspokoić potrzeby lokalnych klientów, zwłaszcza tych z USA, którzy poszukują w swoim pojeździe prezencji przypominającej SUV-y i osiągów terenowych. Jest to również podstawowy model, który będzie wspierał działalność Mazdy w Stanach Zjednoczonych, głównym rynku dla firmy, i będzie pierwszym modelem produkowanym przez Mazda Toyota Manufacturing USA, Inc., fabrykę joint venture pomiędzy Mazdą i Toyotą, w Huntsville, Alabama, kiedy produkcja rozpocznie się w styczniu 2022 roku.

 

Łącząc elegancję i jakość designu Kodo z mocą i solidną funkcjonalnością, której oczekuje się od SUV-a, CX-50 to crossover SUV z prezencją do jazdy na świeżym powietrzu, która z szacunkiem współgra z otoczeniem. Dzięki prześwitowi, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy w terenie, model ten oferuje również idealną wysokość i długość pojazdu do łatwego załadunku i zabezpieczenia zwykłego sprzętu na zewnątrz, przyjazną dla użytkownika przestrzeń bagażnika i panoramiczny szyberdach, a wszystko to dla klientów jeszcze więcej na świeżym powietrzu. Model oferuje do wyboru 2,5-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy Skyactiv-G 2,5T lub 2,5-litrowy silnik benzynowy Skyactiv-G 2,5 dla układu napędowego, w połączeniu z i-Activ AWD w standardzie dla wszystkich klas modelowych. Co więcej, dzięki wysokiemu poziomowi kontroli zapewnianemu przez Mazda Intelligent Drive Select na różnych nawierzchniach, CX-50 zapewni bezpieczną jazdę, zachowując na drodze Jinba-ittai. Ponadto w najbliższych latach zostanie wprowadzona także hybrydowa wersja modelu.

 

„CX-50 jest pierwszym pojazdem produkowanym w naszym nowym zakładzie Mazda Toyota Manufacturing w USA i spełnia potrzeby klientów głównie z USA, co pokazuje nasze silne zaangażowanie w rynek północnoamerykański” – powiedział Jeffrey H. Guyton, Starszy Dyrektor Zarządzający Mazdy ds. Nadzoru nad Operacjami w Ameryce Północnej; Prezes i Dyrektor Generalny Mazda Motor of America, Inc. (Mazda North American Operations) „Bylibyśmy z przyjemnością, gdybyśmy mogli jeszcze bardziej pogłębić naszą specjalną więź z klientami za pośrednictwem tego modelu”.Premiera Nissana Patrol NISMO
Premiery | 01.04.21

Premiera Nissana Patrol NISMO

Odważna konstrukcja, sprawdzona w wyścigach inżynieria i na nowo zdefiniowanej aerodynamice zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy.

Mazda RX-Vision GT3 Concept dostępna dla każdego... gracza Gran Turismo Championship
Wiadomości | 22.05.20

Mazda RX-Vision GT3 Concept dostępna dla każdego... gracza Gran Turismo Championship

Mazda została oficjalnym partnerem wirtualnej serii wyścigowej FIA Gran Turismo Championship aby nadal dostarczać ekscytujących wrażeń z e-sportu. Nowy wirtualny samochód wyścigowy będzie dostępny do pobrania w Gran Turismo Sport.

Znamy ceny nowego Fiata Tipo
Wiadomości | 11.12.20

Znamy ceny nowego Fiata Tipo

Zaledwie kilka dni temu świat poznał nowego Fiata Tipo, a już dziś FCA, właściciel marki Fiat, ogłasza ceny oraz program 5-letniej gwarancji na jeden z ulubionych modeli polskich Klientów.