Premiery | 19.11.21

Mazda CX-50, SUV wyłącznie na rynek Ameryki Północnej

Mazda North American Operations zaprezentowała premierę SUV-a Mazda CX-50, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek północnoamerykański.

CX-50 to crossover SUV, który zostanie dodany do północnoamerykańskiej oferty, aby zaspokoić potrzeby lokalnych klientów, zwłaszcza tych z USA, którzy poszukują w swoim pojeździe prezencji przypominającej SUV-y i osiągów terenowych. Jest to również podstawowy model, który będzie wspierał działalność Mazdy w Stanach Zjednoczonych, głównym rynku dla firmy, i będzie pierwszym modelem produkowanym przez Mazda Toyota Manufacturing USA, Inc., fabrykę joint venture pomiędzy Mazdą i Toyotą, w Huntsville, Alabama, kiedy produkcja rozpocznie się w styczniu 2022 roku.

 

Łącząc elegancję i jakość designu Kodo z mocą i solidną funkcjonalnością, której oczekuje się od SUV-a, CX-50 to crossover SUV z prezencją do jazdy na świeżym powietrzu, która z szacunkiem współgra z otoczeniem. Dzięki prześwitowi, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy w terenie, model ten oferuje również idealną wysokość i długość pojazdu do łatwego załadunku i zabezpieczenia zwykłego sprzętu na zewnątrz, przyjazną dla użytkownika przestrzeń bagażnika i panoramiczny szyberdach, a wszystko to dla klientów jeszcze więcej na świeżym powietrzu. Model oferuje do wyboru 2,5-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy Skyactiv-G 2,5T lub 2,5-litrowy silnik benzynowy Skyactiv-G 2,5 dla układu napędowego, w połączeniu z i-Activ AWD w standardzie dla wszystkich klas modelowych. Co więcej, dzięki wysokiemu poziomowi kontroli zapewnianemu przez Mazda Intelligent Drive Select na różnych nawierzchniach, CX-50 zapewni bezpieczną jazdę, zachowując na drodze Jinba-ittai. Ponadto w najbliższych latach zostanie wprowadzona także hybrydowa wersja modelu.

 

„CX-50 jest pierwszym pojazdem produkowanym w naszym nowym zakładzie Mazda Toyota Manufacturing w USA i spełnia potrzeby klientów głównie z USA, co pokazuje nasze silne zaangażowanie w rynek północnoamerykański” – powiedział Jeffrey H. Guyton, Starszy Dyrektor Zarządzający Mazdy ds. Nadzoru nad Operacjami w Ameryce Północnej; Prezes i Dyrektor Generalny Mazda Motor of America, Inc. (Mazda North American Operations) „Bylibyśmy z przyjemnością, gdybyśmy mogli jeszcze bardziej pogłębić naszą specjalną więź z klientami za pośrednictwem tego modelu”.Cała prawda o wyjątkowych i zaawansowanych technologicznie materiałach we wnętrzu McLarena GT
Wiadomości | 16.05.20

Cała prawda o wyjątkowych i zaawansowanych technologicznie materiałach we wnętrzu McLarena GT

Filozofia designu McLarena wszystko ma swój cel napędza nowe rozwiązania stosowane we wnętrzach samochodów, m.in. wykorzystanie kaszmiru, tkaniny SuperFabric oraz różnych rodzajów skór

Cechy silnika spalinowego V6 w Ferrari 499P
Wiadomości | 16.10.23

Cechy silnika spalinowego V6 w Ferrari 499P

Ferrari 499P, które wygrało 24 Godziny Le Mans, czwartą rundę FIA WEC 2023, to samochód, który wprowadza na tor wiele technologii, reprezentujących najwyższy poziom branży motoryzacyjnej.

GDDKiA realizuje Krajowy System Zarządzania Ruchem Drogowym
Wiadomości | 01.09.21

GDDKiA realizuje Krajowy System Zarządzania Ruchem Drogowym

Głównym celem projektu jest przekazywanie użytkownikom dróg bieżących informacji o sytuacji na drogach. Zobacz wideo prezentację.