Concept Cars | 25.10.23

Mitsubishi D:X na Japan Mobility Show 2023

Firma Mitsubishi zorganizowała światową premierę zelektryfikowanego crossovera MPV Mitsubishi D:X Concept podczas Japan Mobility Show 20232.

Łącząc wygodną, przyjemną i przestronną kabinę MPV z doskonałym prowadzeniem SUV-a oraz zapewniając moc i komfort jazdy PHEV bez ograniczeń co do wykonywanych czynności, Mitsubishi D:X Concept obsługuje aktywny, mobilny tryb życia jako niezawodny towarzysz różnych przygód. Projekt ucieleśniający „Maksymalną przestrzeń i bezpieczeństwo dla ludzi, maksymalny pojazd terenowy zapewniający przygodę bez granic”
 
Wytrzymałe błotniki i opony o dużej średnicy dają poczucie siły, a przednie i tylne płyty podwozia oraz boczne osłony progów zapewniają doskonałe właściwości jezdne, które umożliwiają bezpieczną jazdę nawet po nierównych warunkach drogowych.


 
Koncepcja konstrukcji przedniej części nadwozia Dynamic Shield, która zapewnia wysoką wydajność oraz ochronę ludzi i samochodów, została dalej rozwinięta, aby chronić kabinę za pomocą zintegrowanej osłony wystającej z boków, a płyta podwozia zapewnia większe poczucie ochrony.


 
W charakterystycznych światłach w kształcie litery T, które rozciągają się na obu końcach, zastosowano projekcyjne światła laserowe, tworząc wrażenie szerokości. Ponadto jasne światła oświetlające drogę pozwalają kierowcy dokładnie ocenić warunki drogowe przed nim, zapewniając spokój ducha nawet na wąskich drogach.


 
Przestronne wnętrze typu monobox zapewnia dużo miejsca dla wszystkich pasażerów. Panoramiczne fotele, które obracają się i poruszają w górę i w dół, oraz przednia szyba i przezroczysta maska, które zapewniają otwarte, szerokie pole widzenia, tworzą powietrzny kokpit, oferujący niespotykane dotąd wrażenia z jazdy, jakby unosił się w powietrzu.


 
Panoramiczne siedzenia można przesuwać w górę i w dół, aby uzyskać optymalną pozycję siedzącą. Wysoka pozycja oczu zapewnia widoczność do przodu, ułatwiając prowadzenie i stwarzając poczucie otwartości. Podczas przerw przednie siedzenia można obrócić do tyłu, aby stworzyć we wnętrzu przestrzeń, w której wszyscy pasażerowie mogą cieszyć się rozmową.


 
Przezroczysta maska, rozciągająca się od przedniej szyby aż do dołu, wyświetla kombinację informacji, takich jak stan nawierzchni drogi przed pojazdem i kąt skrętu przednich opon. Zapewnia otwarte i szerokie pole widzenia, co pozwala na spokojną jazdę. Interaktywny głosowo konsjerż AI dostarcza informacji na temat tras do miejsc docelowych, warunków pogodowych i innych informacji, aby zapewnić bezpieczną i bezstresową jazdę.Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC czyli luksus zdefiniowany na nowo
Wiadomości | 20.08.20

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC czyli luksus zdefiniowany na nowo

Mercedes-Maybach poszerza swoje portfolio o luksusowego SUV-a. GLS 600 4MATIC oferuje podróżującym niepowtarzalne doświadczenie luksusu, przestronną kabinę wykończoną najwyższej próby materiałami, wyśmienite wygłuszenie oraz dwa komfortowe zawieszenia do wyboru.

Nowa Dacia Duster całkiem wytrzymały SUV
Wiadomości | 22.06.21

Nowa Dacia Duster całkiem wytrzymały SUV

Dacia ulepszyła i zaktualizowała swój flagowy model. Ta najnowsza wersja zawiera odświeżone elementy konstrukcyjne, najnowsze funkcje i technologię.

Nowa Klasa C Mercedes-Benz limuzyna i kombi
Premiery | 23.02.21

Nowa Klasa C Mercedes-Benz limuzyna i kombi

Od 1982 roku Klasa C była najczęściej kupowanym modelem Mercedes-Benz. Łącznie sprzedano ponad 10,5 miliona samochodów w tej kategorii.