Wiadomości | 19.04.23

Maserati stawia na elektryczność na Salonie Samochodowym w Szanghaju 2023

Maserati przedstawia światu swojego pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Grecale Folgore oraz nowego Maserati GranTurismo Folgore.


Maserati stawia na elektryczność na Salonie Samochodowym w Szanghaju 2023

Targi motoryzacyjne w Szanghaju 2023 otwierają drzwi dla elektryzującej nowej edycji, a Maserati jest podekscytowane, mogąc pokazać światu swoje najnowsze w pełni elektryczne modele, upamiętniając historyczny moment bycia pierwszą włoską marką luksusową, która wyprodukowała w 100% pojazdy elektryczne.

 

I oczywiście Chiny są kolebką tej fascynującej i ekscytującej mobilności rewolucyjnej – nie tylko pod względem innowacji, ale także przyszłościowego myślenia i zakorzenionego zainteresowania rynkiem luksusowym – i idealnym miejscem na światową premierę Maserati Grecale Folgore.

 

Z tej wyjątkowej okazji pierwszy w pełni elektryczny SUV jest w dobrym towarzystwie, obok nowego Maserati GranTurismo. Mocne i ponadczasowe coupé zostało po raz pierwszy wprowadzone na rynek azjatycki w wersji z silnikiem spalinowym i elektrycznym układem napędowym GranTurismo Folgore.

 

Przyszłość elektryfikacji jest zakorzeniona w Chinach. Folgore to nazwa gamy samochodów elektrycznych marki, reprezentująca innowacyjność, luksus, funkcjonalne piękno i wizję, która łączy przeszłość i przyszłość w imię niezrównanego stylu Maserati. Salon samochodowy w Szanghaju 2023 jest zatem idealnym miejscem spotkania rynku azjatyckiego z marką, aby podkreślić i udoskonalić koncepcję „włoskich luksusowych osiągów” u zarania nowej ery.

 

Elektryfikacja będzie odgrywać kluczową rolę w przyszłej strategii Maserati, zobowiązując się do produkcji elektrycznych wersji wszystkich modeli do 2025 r. i wyłącznie pojazdów w pełni elektrycznych do 2030 r. Jest to ambitny plan, który odzwierciedla śmiałość, która zawsze definiowała DNA Trident, popychając ją ku przyszłości, w której jej sukces będzie zależał od wyjątkowego włoskiego charakteru, zdolności do wzbudzania emocji jakością i ekskluzywnymi produktami oraz magii innowacji. Wszystko to jest dokładnie tym, czego przemysł motoryzacyjny będzie wymagał w przyszłości.Od nowego roku jeszcze prostszy wynajem samochodu
Wiadomości | 18.01.23

Od nowego roku jeszcze prostszy wynajem samochodu

Największy polski operator usługi wynajmu samochodów z aplikacji w smartfonie, wraz z nowym rokiem wprowadza szereg zmian upraszczających ofertę i dostęp do samochodów.

Zupełnie nowy Nissan Frontier debiutuje w USA
Premiery | 05.02.21

Zupełnie nowy Nissan Frontier debiutuje w USA

Nissan zaprezentował dziś zupełnie nową średniej wielkości ciężarówkę, która trafi do sprzedaży w USA tego lata.

Porsche Taycan zdobywa nowy tytuł Guinness World Records
Elektryczne | 10.02.21

Porsche Taycan zdobywa nowy tytuł Guinness World Records

Zobacz do jakiej prędkości przyspieszył pojazd w zamkniętym budynku.