Wiadomości | 19.04.23

Maserati stawia na elektryczność na Salonie Samochodowym w Szanghaju 2023

Maserati przedstawia światu swojego pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Grecale Folgore oraz nowego Maserati GranTurismo Folgore.


Maserati stawia na elektryczność na Salonie Samochodowym w Szanghaju 2023

Targi motoryzacyjne w Szanghaju 2023 otwierają drzwi dla elektryzującej nowej edycji, a Maserati jest podekscytowane, mogąc pokazać światu swoje najnowsze w pełni elektryczne modele, upamiętniając historyczny moment bycia pierwszą włoską marką luksusową, która wyprodukowała w 100% pojazdy elektryczne.

 

I oczywiście Chiny są kolebką tej fascynującej i ekscytującej mobilności rewolucyjnej – nie tylko pod względem innowacji, ale także przyszłościowego myślenia i zakorzenionego zainteresowania rynkiem luksusowym – i idealnym miejscem na światową premierę Maserati Grecale Folgore.

 

Z tej wyjątkowej okazji pierwszy w pełni elektryczny SUV jest w dobrym towarzystwie, obok nowego Maserati GranTurismo. Mocne i ponadczasowe coupé zostało po raz pierwszy wprowadzone na rynek azjatycki w wersji z silnikiem spalinowym i elektrycznym układem napędowym GranTurismo Folgore.

 

Przyszłość elektryfikacji jest zakorzeniona w Chinach. Folgore to nazwa gamy samochodów elektrycznych marki, reprezentująca innowacyjność, luksus, funkcjonalne piękno i wizję, która łączy przeszłość i przyszłość w imię niezrównanego stylu Maserati. Salon samochodowy w Szanghaju 2023 jest zatem idealnym miejscem spotkania rynku azjatyckiego z marką, aby podkreślić i udoskonalić koncepcję „włoskich luksusowych osiągów” u zarania nowej ery.

 

Elektryfikacja będzie odgrywać kluczową rolę w przyszłej strategii Maserati, zobowiązując się do produkcji elektrycznych wersji wszystkich modeli do 2025 r. i wyłącznie pojazdów w pełni elektrycznych do 2030 r. Jest to ambitny plan, który odzwierciedla śmiałość, która zawsze definiowała DNA Trident, popychając ją ku przyszłości, w której jej sukces będzie zależał od wyjątkowego włoskiego charakteru, zdolności do wzbudzania emocji jakością i ekskluzywnymi produktami oraz magii innowacji. Wszystko to jest dokładnie tym, czego przemysł motoryzacyjny będzie wymagał w przyszłości.Premiera nowego Lexusa IS, kompaktowy sportowy sedan RWD
Premiery | 16.06.20

Premiera nowego Lexusa IS, kompaktowy sportowy sedan RWD

Kontynuując długą pogoń za radością z jazdy, nowy IS przesuwa granice dynamicznych osiągów.

Lexus UX 300e  w pełni elektryczny nowy miejski crossover
Elektryczne | 24.06.20

Lexus UX 300e w pełni elektryczny nowy miejski crossover

Nowy miejski crossover może poszczycić się wiodącym w swojej klasie poziomem redukcji hałasu i wibracji. W pełni elektryczny układ napędowy, zaawansowana aerodynamika i zwiększona izolacja akustyczna przyczyniają się do niemal bezgłośnej podróży

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept podczas IAA Mobility 2023 w Monachium
Premiery | 06.09.23

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept podczas IAA Mobility 2023 w Monachium

Prototyp ID. GTI Concept, zaprezentowany po raz pierwszy na targach IAA Mobility w Monachium, pokazuje w jaki sposób Volkswagen przeniesie kultowe oznaczenie GTI w elektryczną przyszłość.