Concept Cars | 26.07.22

Maserati prezentuje Project24.

Projekt limitowanej serii supersportowego samochodu, tylko 62 sztuki, ma podnieść nieograniczone osiągi marki na nowy poziom adrenaliny na torze.


Maserati prezentuje Project24.

Ten prawdziwie ekstremalny samochód torowy dziedziczy specyfikacje Maserati MC20, wzbogacając go o specyfikacje techniczne, które zostały jeszcze bardziej zaawansowane: najnowocześniejszy silnik V6 Nettuno z nowymi turbosprężarkami, aby zwiększyć moc do 740 KM, innowacyjne zawieszenie, karbonowo-ceramiczny układ hamulcowy i opony dostrojone do wyścigów, a także zatwierdzone przez FIA funkcje bezpieczeństwa.


Opierając się na obsesji marki na punkcie lekkości, docelowa waga nowego pojazdu Maserati wyniesie poniżej 1250 kg. Idealne połączenie mocy i lekkości skutkuje zdumiewającym pojazdem o stosunku mocy do masy wynoszącym około 1,69 kg/KM.


Zaprojektowany przez Centro Stile Maserati, Project24 ma zupełnie nowy wygląd. Tym razem projekt Maserati przesuwa granice do granic, wolny od ograniczeń zwykle spotykanych w samochodzie wyścigowym. Rezultatem jest coś, czego nigdy wcześniej nie widziano, łącząc piękno z prawdziwymi sportowymi możliwościami, aby natychmiast stać się klasycznym przedmiotem kolekcjonerskim.


Maserati Project24 jest symbolem ekskluzywności i będzie oferować unikalny zakres usług, w tym doświadczenia związane z torami i najnowocześniejsze wsparcie, wyłącznie dla właścicieli Project24.

 

Łukasz WieraFuturystyczny samochód pokazowy AIR4 inspirowany kultowym Renault 4
Concept Cars | 27.11.21

Futurystyczny samochód pokazowy AIR4 inspirowany kultowym Renault 4

Aby zakończyć obchody 60. rocznicy Renault 4, producent samochodów postanowił stworzyć futurystyczny samochód pokazowy, będący reinterpretacją tego kultowego modelu.

Nowa limitowana edycja Ferrari Daytona SP3
Super Cars | 22.11.21

Nowa limitowana edycja Ferrari Daytona SP3

Cała esencja Ferrari została zebrana podczas Ferrari Show na torze Mugello, na ekskluzywnym wydarzeniu gdzie odbyła się premiera modelu Daytona SP3.

Aston Martin VANTAGE F1 Edition
Tuning | 22.03.21

Aston Martin VANTAGE F1 Edition

Oparty na modelu Vantage jako oficjalnego samochodu bezpieczeństwa Formuły 1. Korzysta z pakietu ulepszeń silnika, podwozia i aerodynamiki. Dostawy rozpoczną się w maju 2021 roku.