Tuning | 02.03.23

Mansory przedstawia limitowaną edycję 2-drzwiowego Coupe na podstawie Klasy G Mercedesa

Ograniczona niewielka seria 8 sztuk modelu MANSORY Gronos Coupe EVO C, każdy pojazd to unikalny okaz.


Mansory przedstawia limitowaną edycję 2-drzwiowego Coupe na podstawie Klasy G Mercedesa

Podstawowa idea budowy takiego pojazdu była wielokrotnie przynoszona do firmy przez klientów w ramach programu samochodu na zamówienie. W rezultacie został zaprojektowany, opracowany i przygotowany do produkcji. Cały proces od skomplikowanej fazy planowania i projektowania po zakończenie produkcji pojazdu zajął około półtora roku. Ograniczona niewielka seria 8 sztuk „Mansory Gronos Coupe Evo C” zostanie wyprodukowana dla wybranych klientów, gdzie każdy pojazd jest dostarczany jako unikalny okaz.

 

Podstawowym pojazdem tej konwersji był jeden z najpopularniejszych na świecie luksusowych terenowych modeli marki Mercedes „Klasa G”, która jest bardzo poszukiwana na wszystkich rynkach na całym świecie.

 

Aby przekonwertować podstawowy pojazd z konfiguracji 4-drzwiowej na 2-drzwiową konfigurację, należy przeprowadzić bardzo obszerne modyfikacje nadwozia. Zatem w pierwszym kroku standardowa klasa G pozbywa się wszystkich czterech drzwi. Następnie słupek B jest przenoszony do tyłu, aby zapewnić wystarczającą przestrzeń dla drzwi przednich, które wyrosły na tę samą długość. Jednocześnie drzwi są przenoszone z A do słupka B.

 

Ta konwersja, która jest widoczna tylko z zewnątrz na drugim spojrzeniu, obejmuje wiele wysiłków technicznych i strukturalnych. Nie tylko wszystkie mocowania drzwi muszą zostać przeniesione z słupka A do słupka B w lustrzanym obrazie, ale także technologię otwierania drzwi, w tym klamek drzwi, należy zmienić pozycję, aby utrzymać harmonijny ogólny wygląd z auta. Wszystkie mechaniczne miary konwersji są przeprowadzane przy zachowaniu standardowej technologii bezpieczeństwa, a wszystkie niezbędne miary konwersji wizualnej są przeprowadzane dużym kosztem za pomocą zupełnie nowych części karoserii, a następnie odmalowania, aby były całkowicie niewidoczne. Tylko w ten sposób konwersja drzwi jest jednocześnie przyjemna wizualnie i technicznie idealna. Dostępna jest również wersja pancerna na specjalne żądanie.

 

„Mansory Gronos Coupé Evo C” opiera się na najpotężniejszej wersji programu udoskonalania Mansory dla Klasy G - „Gronos Evo S” - a zatem przejmuje jego imponujące dane dotyczące wydajności niezmienionych. Wyrażone na rysunkach oznacza to moc silnika o mocy 900 KM i potężny moment obrotowy nie mniej imponujący 1200 nm. Powstałe liczby wydajności to 250 km/h i 3,3 s od 0 do 100 km/h.Zobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.
Elektryczne | 08.04.21

Zobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.

Jak nowe modele ID. komunikują się z pasażerami pojazdu za pomocą paska świetlnego. Wideo.

Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua
Premiery | 19.07.21

Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua

Nowa generacja modelu połączyła zalety samochodu kompaktowego z wydajnością paliwową i cichą pracą hybrydowego samochodu elektrycznego w przystępnej cenie.

Ford i M-Sport zaprezentowali dziś prototyp nowego samochodu rajdowego Puma Rally1
MotorSport | 08.07.21

Ford i M-Sport zaprezentowali dziś prototyp nowego samochodu rajdowego Puma Rally1

Wyposażony w hybrydowy układ napędowy typu plug-in, na bazie kompaktowego SUV-a Forda Pumy, zadebiutuje podczas Goodwood Festival of Speed.