Premiery | 05.06.23

Lexus nowej generacji, zupełnie nowy model LBX

LBX to nowy, miejski crossover Lexusa, którego premiera odbyła się dzisiaj w Mediolanie, zostanie wprowadzony do Europy, Japonii i wybranych rynków na całym świecie od czwartego kwartału 2023 r.

Lexus LBX. Całkowicie nowy, w pełni hybrydowy, elektryczny LBX jest najmniejszym jak dotąd Lexusem, ale w pełni zasługuje na swój status przełomowego modelu, który przełamuje tradycyjną hierarchię luksusu i który zmieni reguły gry dla marki w Europie.

 

LBX to skrót od Lexus Breakthrough Crossover, kompaktowego SUV-a, który rozszerzy atrakcyjność marki Lexus na nowe terytoria rynkowe. Obejmuje współczesne pomysły projektowe i technologiczne, zachowując jednocześnie charakterystyczne dla Lexusa cechy luksusowego rzemiosła i gościnność Omotenashi.

 

To samochód, który jest prosty, swobodny i łatwy w obsłudze, ale który nie uznaje kompromisów w zakresie jakości i dbałości o szczegóły: esencja Lexusa została wydestylowana w mniejszej obudowie, wykraczając poza tradycyjne oczekiwania klientów dotyczące tego, co potrafi kompaktowy SUV klasy premium.

 

To także otwiera nowe możliwości, zaburzając tradycyjną strategię klasyfikacji, aby dać właścicielom więcej swobody w wyrażaniu ich indywidualnego gustu i poczucia stylu. Zgodnie z zaangażowaniem Lexusa w „uczynienie luksusu osobistym”, LBX będzie oferowany w czterech „atmosferach” do wyboru oprócz wersji podstawowej. Atmosfera ta nie jest definiowana przez poziom wyposażenia czy funkcje zapewniające komfort, ale skupia się na wyrażaniu różnych wyrafinowanych, dynamicznych lub sportowych motywów poprzez detale stylistyczne, kolory, tekstury i wykończenia. Nowy program Lexus Bespoke Build będzie oferował jeszcze bardziej spersonalizowane opcje.

 

LBX to także przełom dla Lexusa jako firmy w Europie. Po raz pierwszy Europa stała się wiodącym światowym regionem rozwoju nowego Lexusa. Ten wpływ pomoże LBX stać się jednym z najlepiej sprzedających się marek w Europie. Użycie trzyliterowej nazwy jest znaczące – wcześniej tylko supersamochód LFA cieszył się tym wyróżnieniem. Wybór nazwy LBX świadczy o zaangażowaniu i zaufaniu Lexusa do nowego modelu. Tak jak LFA pokazał inną stronę marki pod względem postawy i osiągów, tak LBX na swój sposób rozszerzy swój zasięg i profil.

 

Jako nowy punkt wyjścia do ugruntowanej gamy SUV-ów Lexusa, jest atrakcyjny dla młodszych odbiorców i tych, którzy być może wcześniej nie myśleli o Lexusie. Będzie atrakcyjną propozycją dla tych, którzy chcą zmniejszyć rozmiar lub kupić drugi pojazd, spełniający ich nowe wymagania dotyczące stylu życia.

 

Stylistyka LBX ustanawia nową tożsamość Lexusa dzięki projektowi przodu „Resolute Look”, który reinterpretuje słynną klepsydrę wlotu powietrza. Chociaż wymiary zewnętrzne są bardziej kompaktowe niż jakikolwiek inny Lexus, wygląd jest muskularny i mocny. We wnętrzu nacisk kładziony jest na zaangażowanie kierowcy, dzięki skupionemu kokpitowi kierowcy, opartemu na koncepcji Lexusa Tazuna, oraz stworzeniu lekkiego, otwartego wrażenia z doskonałą widocznością i deską rozdzielczą płynnie przechodzącą w panele drzwi.

 

Po światowym debiucie LBX wejdzie do produkcji pod koniec 2023 roku. Sprzedaż na rynkach europejskich i wybranych rynkach światowych rozpocznie się na początku 2024 roku.NASCAR, ikona amerykańskich wyścigów świętuje 75-lecie
Wiadomości | 15.11.23

NASCAR, ikona amerykańskich wyścigów świętuje 75-lecie

NASCAR jest tak samo częścią USA, jak hamburgery, kowboje i muzyka country. W 2023 roku amerykańskie stowarzyszenie sportów motorowych obchodzi swoje 75. urodziny.

Nowa Skoda Scala
Wiadomości | 01.08.23

Nowa Skoda Scala

Skoda sprawiła, że ekspresyjny design swojej kompaktowej Scali stał się jeszcze bardziej charakterystyczny.

BRABUS 900 Rocket Edition, najszybszy legalny SUV na świecie
Tuning | 23.09.21

BRABUS 900 Rocket Edition, najszybszy legalny SUV na świecie

Nowy supersamochód z limitowanej edycji ograniczonej do 25 sztuk oparty na modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC Coupe z 4,5-litrowym silnikiem V8-biturbo o mocy 900 KM.