Wiadomości | 05.12.23

Zrobili to! Tesla Cybertruck w końcu dociera do klientów

Kontrowersyjny, szalenie wyglądający elektryczny pick-up będzie oferowany w trzech poziomach wyposażenia.

Po raz pierwszy Tesla Cybertruck ujrzała światło dzienne w 2019 roku i od tego czasu można było usłyszeć dużo sprzecznych informacji na temat tego modelu. Teraz koniec żartów, bo klienci właśnie odebrali pierwsze egzemplarze Cybertrucka.

 

Podczas wydarzenia, które odbyło się w zakładzie firmy Giga w Teksasie, przekazano klientom kilkanaście Cybertrucków a elektryczna ciężarówka skupiła na sobie uwagę mediów z całego świata. Podczas ostatniej imprezy w Teksasie Tesla ogłosiła ostateczną cenę Cybertrucka. Podstawowy, jednosilnikowy model z napędem na tylne koła pojawi się w 2025 roku i będzie dostępny w USA w cenie od 49 890 dolarów (około 10 000 dolarów więcej niż oczekiwano). Jego zasięg szacuje się na 400 km, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,6 sekundy.

 

Następny w kolejności jest model z napędem na wszystkie koła, który kosztuje 68 890 dolarów. Jest wyposażony w podwójny silnik o zasięgu 540 mil, mocy 447 kW, czasie od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy i uciągu prawie 15 000 Nm. Napęd na wszystkie koła będzie dostarczany od 2024 roku.

 

Najwyższej klasy Cyberbeast będzie również dostępny w 2024 roku w cenie 96 390 dolarów. Moc jest tutaj zwiększona do 630 kW, ale zasięg zmniejsza się w przypadku napędu na wszystkie koła do 520 mil. Tesla twierdzi, że przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,6 sekundy.



Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia
Tuning | 23.07.21

Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia

Mimo upływu 80 lat czas nie zdołał stłumić pięknego dźwięku silnika, modelu, który był jednym z najbardziej wpływowych samochodów w historii sportów motorowych.

Pierwsza w historii aukcja samochodów kolekcjonerskich, która przekroczyła 200 milionów dolarów
Wiadomości | 20.01.23

Pierwsza w historii aukcja samochodów kolekcjonerskich, która przekroczyła 200 milionów dolarów

Na szczycie listy bestsellerów znalazło się Ferrari F40 z 1992 roku. Jedno spośród 213 wyprodukowanych w USA zostało sprzedane za 3,135 mln USD.

Gymkhana na wakacjach, co za jazda!
Wiadomości | 07.12.22

Gymkhana na wakacjach, co za jazda!

Subaru wypuściło dzisiaj drugi film Travisa Pastrany Gymkhana, Vacation Shred. Travis ściga się na Florydzie w najlepszym pojeździe, Subaru Family Huckster.