Tuning | 10.01.23

Mansory First Edition czyli całkowicie przeprojektowane Maserati MC20

Zmian jest sporo, przede wszystkim silnik, który obecnie wyprzedził model produkcyjny o prawie 100 KM, osiągając 720 KM, 2,7 sekundy do setki oraz prędkość maksymalną 330 km/h.


Mansory First Edition czyli całkowicie przeprojektowane Maserati MC20

Samochody sportowe o wysokich osiągach prawie wszystkich znanych producentów samochodów premium stanowią zdecydowaną większość wszystkich projektów tuningowych bawarskiego szlachetnego tunera MANSORY jako pojazdy podstawowe od wielu lat. A jeśli spojrzeć na segment samochodów sportowych o wysokich osiągach są to pojazdy w dużej liczbie pochodzące z Włoch.

 

Podczas gdy w ostatnich latach były to głównie pojazdy z Maranello, wybór na najnowszą kompletną konwersję od MANSORY padł na pojazd z Modeny a dokładnie model MC20 od tradycyjnego producenta samochodów sportowych Maserati.

 

Wraz z modelem MC20, Maserati zwiastuje nową erę w swojej długiej, ponad 100-letniej historii firmy i chce kontynuować swój niezwykły wzrost z ostatnich lat w przyszłości w sposób zrównoważony, a jednocześnie szanować swoje dziedzictwo sportów motorowych.


Podobnie jak w przypadku wszystkich kompletnych konwersji MANSORY, w Maserati MC20 zastosowano tylko najlepsze składniki sztuki udoskonalania samochodów: nadwozie z lekkimi komponentami wykonanymi z kutego węgla, znaczny wzrost wydajności, głębokie modyfikacje zawieszenia, elegancko kute sportowe felgi i różnorodne wnętrze modyfikacje wykonane z najlepszej skóry i karbonu.

 

Na pierwszy rzut oka „MANSORY FIRST EDITION” przykuwa wzrok jako bezkompromisowy samochód sportowy o wysokich osiągach, nastawiony przede wszystkim na maksymalne osiągi. Tak powinno być i nie ma powodu, by to w jakikolwiek sposób ukrywać. Uderzające, masowo powiększone wloty powietrza, które zawsze zapewniają dopływ świeżego powietrza do wysokowydajnych chłodnic oraz nowy, specjalnie opracowany przedni spojler znacznie poprawiają docisk na przednią oś.

 

Z boku nie mniej uderzające nadkola wykonane w całości z włókna węglowego pokazują niepowtarzalny podpis i kompetencje MANSORY w zakresie przetwarzania węgla. Drzwi wykonane z tego samego materiału są częściowo lakierowane. W całości z włókna węglowego wykończono również obszar przed bocznymi wlotami powietrza chłodzącego do silnika. Nowa, wykonana w całości z włókna węglowego maska silnika zaopatruje silnik od góry w maksymalne ilości świeżego powietrza chłodzącego dla mocnego silnika V6 biturbo.

 

Imponujące, również całkowicie nowe tylne skrzydło i całkowicie nowo opracowany podwójny dyfuzor z centralnym światłem hamowania zwiększają docisk tylnej osi i uzupełniają obszerne ulepszenia aerodynamiczne „MANSORY FIRST EDITION”, aby stworzyć wizualnie spójny pakiet. Imponujący, potężnie brzmiący 4-rurowy układ wydechowy harmonijnie i mocno dopełnia widok z tyłu.

 

Po stronie silnika inżynierowie MANSORY dokręcili również kilka śrub, zapewniając w ten sposób wzrost wydajności zgodny ze standardowym silnikiem. Ostatecznie te obszerne modyfikacje doprowadziły do tego, że 3,0-litrowy silnik V6 biturbo umieszczony centralnie dostarcza teraz 720 KM i 850 Nm na wał korbowy zamiast standardowych 630 KM i 730 Nm. Głównymi przyczynami wzrostu mocy są nowa elektronika silnika i wysokowydajny układ wydechowy. Zwiększone osiągi katapultują MC20 do grona supersportowych samochodów z maksymalną prędkością 330 km/h i sprintem od zera do 100 km/h w 2,7 s.

 

Wnętrze „MANSORY FIRST EDITION” jest w zasadzie – podobnie jak kolory nadwozia wszystkich kompletnych przeróbek – dowolnie wybierane i konfigurowane przez klienta. W przypadku pokazanego tu pojazdu całe wnętrze utrzymano w trzech tonacjach kolorystycznych: żółtej, białej i czarnej. Barwy narodowe Włoch są odzwierciedlone w postaci centralnego paska na sportowych siedzeniach i podsufitce. W ten sam sposób sam samochód jest dyskretnie i centralnie podzielony małym pomalowanym paskiem w kolorze zielonym, białym i czerwonym.

 

Kolejny standard MANSORY: Wnętrze jest w całości wykończone delikatną i miękką jak rękawiczki skórą i spełnia najwyższe standardy wykonania i dbałości o szczegóły. Ta dbałość o szczegóły jest widoczna między innymi w białych pasach bezpieczeństwa, które są zaakcentowane żółtym logo MANSORY.Zupełnie nowy Rolls-Royce Ghost
Premiery | 01.09.20

Zupełnie nowy Rolls-Royce Ghost

Odzwierciedlając minimalistyczną filozofię, która leży u podstaw nowego Ghosta, najważniejsze elementy tego transformacyjnego samochodu są wymienione w krótkiej formie

GR010 HYBRID Hypercar
MotorSport | 23.04.21

GR010 HYBRID Hypercar

TOYOTA GAZOO Racing rozpocznie nową erę w kategorii wyścigów długodystansowych Le Mans Hypercar.

A290_β, Alpine przedstawia swoją wizję elektrycznego hot hatcha
Concept Cars | 10.05.23

A290_β, Alpine przedstawia swoją wizję elektrycznego hot hatcha

A290, przyszły kompaktowy elektryczny samochód sportowy segmentu B w nowej erze Alpine, błyszczy w spektakularnym, ultrasportowym samochodzie pokazowym A290_β (A290 beta).