Premiery | 07.07.21

Przedstawiamy Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae

Najnowszy super sportowy samochód Lamborghini jest świetnym pożegnaniem tej wersji modelowej. Napędzany 6,5-litrowym silnikiem V12 LP, rozwija 780 KM i osiąga prędkość maksymalną 355 km/h.

Lamborghini ma przyjemność zaprezentować Aventador LP 780-4 Ultimae: idealną syntezę osiągów Aventadora SVJ i wyrafinowanego designu Aventadora S, w nowym ostatecznym modelu wyprodukowanym z okazji kultowego supersportowego samochodu V12. Stworzony w ponumerowanej serii 350 modeli coupé i 250 roadsterów, Aventador LP 780-4 ma już stać się ponadczasowym klasykiem.

 

LP 780-4 Ultimae jest wyposażony w najmocniejszy silnik V12 w linii Aventador: 780 CV przy 8500 obr./min, zapewniający prędkość maksymalną 355 km/h i przyspieszenie 0-100 km/hw 2,8 sekundy i 0-200 km/h w 8,7 sekundy w wersji coupé. Szerokie zastosowanie włókna węglowego w podwoziu przyczynia się do jego suchej masy wynoszącej zaledwie 1550 kg, co w połączeniu z czterema kierownicami wprowadzonymi wcześniej w Aventador S gwarantuje doskonałe właściwości jezdne zarówno przy niskich, jak i wysokich prędkościach oraz przyczepność w każdym rodzaju terenu.


Aventador LP 780-4 Ultimae to także szczyt dziedzictwa designu Lamborghini, który w tym przypadku łączy najlepsze komponenty modelu SVJ i S w jeszcze bardziej zwycięskiej formule. Ultimae przyjmuje specyficzną koncepcję przedniego zderzaka, aby uzyskać większe obciążenie aerodynamiczne przodu samochodu, z zachowaniem wzdłużnym, takim jak SVJ. Chłodzenie silnika i chłodnicy zostało również zoptymalizowane poprzez zastosowanie przedniego splittera, otwartego „wentylatora” oraz przednich i bocznych kanałów powietrznych, które zapewniają najwyższy poziom wydajności samochodu w każdych warunkach.

 

Aventador LP 780-4 Ultimae jest dostępny w asortymencie 18 kolorów, z niespotykaną gamą opcji i ponad 300 kolorami dostępnymi za pośrednictwem Lamborghini Ad Personam. Barwa, opracowana specjalnie przez Centro Stile Lamborghini, celebruje szczyt produkcji Aventador harmonijną równowagą kształtów, podkreśloną odrobiną światłocienia między czarnymi częściami a częściami w dopasowanym kolorze.
Wnętrze zostało wyrafinowane w równym stopniu dzięki zastosowaniu szlachetnych i funkcjonalnych materiałów, takich jak włókno węglowe do najważniejszych wykończeń oraz możliwość personalizacji różnych komponentów przez kierowcę i stworzenia jeszcze bardziej unikalnego i niezrównanego aspirowanego modelu V12.

 

„Aventador LP 780-4 oznacza ostateczną, najczystszą, ponadczasową wersję V12 Lamborghini z wolnossącym silnikiem”, mówi Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini. „Zapewnia niezbędne dwunastocylindrowe wrażenia pod względem niepowtarzalnego projektu, rozwiązań inżynieryjnych i najbardziej emocjonujących wrażeń z jazdy i jest ostatecznym Aventadorem zamykającym niezwykłą erę. Jest ostatni w swoim rodzaju: zapewnia maksymalną moc i niezrównane osiągi, jakich oczekuje się od obecnego silnika V12 Lamborghini, w połączeniu z DNA naszego niepowtarzalnego flagowca. Aventador miał stać się klasykiem od momentu premiery, a Aventador LP 780-4 jest najpiękniejszym wyrazem ponadczasowego designu i rozwiązań technicznych w finalnym wydaniu: Ultimae.”

 

Po ponad roku, w którym wydarzenia na całym świecie zostały odwołane z powodu pandemii, coupe i roadster Aventador LP 780-4 Ultimae zostaną wystawione na brytyjskim Goodwood Festival of Speed w 2021 r. przed entuzjastami motoryzacji i właścicielami.Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy
Wiadomości | 20.07.21

Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy

Trzy lata po wprowadzeniu do sprzedaży Lamborghini Urus osiągnął niezwykły próg 15 000 wyprodukowanych samochodów.

Range Rover Sport trzeciej generacji, MANHART Sport SV 650
Tuning | 18.05.23

Range Rover Sport trzeciej generacji, MANHART Sport SV 650

Ten samochód ma najmocniejszą z dwóch dostępnych jednostek benzynowych, która jest również jedynym oferowanym V8 i jak dotąd topowym silnikiem Range Rovera Sport.

Premiera nowego Lexusa IS, kompaktowy sportowy sedan RWD
Premiery | 16.06.20

Premiera nowego Lexusa IS, kompaktowy sportowy sedan RWD

Kontynuując długą pogoń za radością z jazdy, nowy IS przesuwa granice dynamicznych osiągów.