Premiery | 26.04.22

Mały van klasy premium, nowa Klasa T Mercedes-Benz

Mercedes-Benz poszerza portfolio o prawdziwego małego vana klasy premium, który łączy przestronność i funkcjonalność ze stylem i komfortem, jak żaden inny pojazd w tym segmencie.

Nowa Klasa T jest natychmiast rozpoznawalna jako członek rodziny Mercedes-Benz. Jego design wyróżnia wyważone proporcje i zmysłowy design powierzchni o zredukowanych liniach. Muskularne barki i wyraziste nadkola podkreślają moc i emocjonujący urok pojazdu. Standardowa chromowana osłona chłodnicy i obudowy lusterek zewnętrznych, klamki drzwi i przedni zderzak w kolorze nadwozia dodają ekskluzywnego charakteru.

 

Kolejne zalety Klasy T, które czynią codzienne życie rodzinom i entuzjastom aktywnego wypoczynku łatwiejszym i bardziej komfortowym: niski próg załadunkowy, wynoszący zaledwie 561 mm, ułatwia załadunek ciężkich przedmiotów. Szeroko otwierane drzwi przesuwne po obu stronach pojazdu umożliwiają wygodny dostęp do tylnego przedziału pasażerskiego. Umożliwia to również załadunek z trzech stron, w tym tylną klapę. Drzwi przesuwne zapewniają otwór o szerokości 614 milimetrów i wysokości 1059 milimetrów. Tylna kanapa składa się standardowo, tworząc praktycznie płaską przestrzeń ładunkową z podłogą bagażnika. Bagażnik jest standardowo wyposażony w klapę tylną z podgrzewaną tylną szybą. Alternatywnie dostępne są dwusegmentowe drzwi tylne, w których obie sekcje drzwi można zablokować w pozycji 90 stopni i obrócić na bok pod kątem do 180 stopni.

 

Jeśli chodzi o wnętrze, Mercedes-Benz wnosi do segmentu małych vanów zupełnie nowy, wysokiej jakości wygląd. Jest na równi z odnoszącą sukcesy rodziną samochodów kompaktowych. Nawet standardowe wyposażenie obejmuje następujące elementy: system informacyjno-rozrywkowy MBUX z 7-calowym ekranem dotykowym i integracją ze smartfonem, wielofunkcyjna kierownica z przyciskami Touch Control, klimatyzacja, KEYLESS Start, zestaw wskaźników z 5,5-calowym kolorowym wyświetlaczem, fotel kierowcy z regulacją wysokości, zamykany schowek na rękawiczki, pokrywa bagażnika i kieszenie na oparciach przednich siedzeń. Do tego dochodzi oświetlenie wnętrza LED oraz, w zależności od specyfikacji wyposażenia, oświetlenie ambientowe w maksymalnie ośmiu kolorach (Style i Progressive Line).

 

Dobór materiałów odzwierciedla również charakter premium. Środkowy podłokietnik jest standardowo pokryty czarną sztuczną skórą ARTICO. W przypadku podłokietników i paneli środkowych drzwi Klasa T zaadaptowała współczesny, drobno skonstruowany NEOTEX z całkowicie elektrycznych modeli Mercedesa EQ. Łączy wygląd skóry nubukowej z nowoczesnym neoprenem. Wszystkie modele mają na desce rozdzielczej czarny błyszczący element ozdobny. Wnętrze i bagażnik są pokryte wykładziną. Dostępne są dwie linie wyposażenia, które jeszcze bardziej zwiększają atrakcyjność wysokiej jakości.

 

W momencie wprowadzenia na rynek dostępny będzie jeden silnik wysokoprężny i jeden benzynowy, każdy w dwóch klasach mocy. Czterocylindrowe silniki wyróżniają się dużą siłą uciągu, nawet w niskim zakresie obrotów, a także zoptymalizowanymi wartościami zużycia. Aby zapewnić jeszcze szybsze przyspieszenie, na przykład podczas wyprzedzania, model z silnikiem wysokoprężnym o mocy 85 kW jest wyposażony w funkcję overpower i overtorque. Na krótko można uzyskać do 89 kW mocy i 295 Nm momentu obrotowego. Wszystkie silniki są połączone z funkcją ECO Start/Stop. Oprócz sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, dwa modele wysokoprężne i mocniejszy z dwóch modeli benzynowych są również dostępne z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów (DCT).Nowa generacja  KIA Carnival zadebiutuje tego lata
Wiadomości | 18.06.20

Nowa generacja KIA Carnival zadebiutuje tego lata

Kia Motors Corporation ujawniła dziś pierwszy szkic flagowego minivana Carnival czwartej generacji. Ewolucja i nowy wygląd modelu sprzedanego w ponad dwóch milionach sztuk na całym świecie od 1998 roku.

McLaren Elva Gulf debiutuje w Hongkongu
Super Cars | 03.03.21

McLaren Elva Gulf debiutuje w Hongkongu

Tylko 149 egzemplarzy specjalnej edycji, co czyni go jednym z najrzadszych McLarenów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Volkswagen Golf R Hurricane, z silnikiem 2.0 TSI o mocy 526 KM
Tuning | 07.06.23

Volkswagen Golf R Hurricane, z silnikiem 2.0 TSI o mocy 526 KM

Prezentowany podczas Ultrace 2023 Volkswagen Golf R Hurricane to wyjątkowa odmiana najmocniejszej produkowanej seryjnie wersji kompaktowego auta marki z Wolfsburga.