Tuning | 18.08.20

Ford Performance prezentuje nowego Forda GT Heritage Edition

Inspirowany wyścigami w Daytona z 1966 roku, stylową mroźną biel z odsłoniętym włóknem węglowym i barwą Race Red, która jest hołdem dla 55. rocznicy epickiego wyścigu, w którym Ford osiągnął pierwsze 24-godzinne zwycięstwo w wytrzymałości

Ford GT to jedyny amerykański supersamochód, który zwyciężył w Le Mans, a idąc jeszcze dalej w 2021 roku, Ford prezentuje dwa nowe ulepszenia - pierwsze w historii Heritage Edition inspirowane pierwszym zwycięstwem oryginalnego modelu w wyścigach wytrzymałościowych Daytona w 1966 roku. 24-godzinny wyścig kontynentalny oraz zupełnie nowy pakiet Studio Collection oferują jeszcze więcej ekskluzywności i ulepszeń designu.

 

„W tej edycji Heritage, zespół Ford Performance zagłębił się w historię wyścigów Forda GT i stworzył model z limitowanej edycji, który stylistycznie upamiętnia 55. rocznicę 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego Daytona, który ostatecznie doprowadził do naszych sukcesów w Le Mans”, powiedział Mike Severson, menedżer programu Ford GT. „Ponadto dla klientów, którzy chcą podkreślić karbonowy korpus i funkcjonalne kanały chłodzące, które pomagają zapewnić zwycięskie osiągi w Le Mans, kolekcja Ford GT Studio oferuje kolejny nowy sposób, w jaki fani GT mogą spersonalizować swoje supersamochody”.

 

Ogłoszenie dwóch nowych wariantów Forda GT było głównym wydarzeniem na zakończenie Petersen Car Week 2020, który rozpoczął się w środę na kanale YouTube muzeum. Wirtualne wydarzenie obejmowało 25 godzin oryginalnych treści od producentów i entuzjastów, a także motoryzacyjny styl życia i działania domów aukcyjnych.Jak działa centralna poduszka powietrzna?
Wiadomości | 24.05.23

Jak działa centralna poduszka powietrzna?

Jeśli jednostka sterująca wykryje zderzenie boczne lub kombinację uderzeń podczas wypadku, centralna poduszka powietrzna zostanie wyzwolona w ciągu kilku milisekund.

W 25 lat globalna sprzedaż Toyoty Yaris przekroczyła 10 milionów egzemplarzy
Wiadomości | 31.03.23

W 25 lat globalna sprzedaż Toyoty Yaris przekroczyła 10 milionów egzemplarzy

10-milionowy Yaris w wersji GR SPORT zjechał z linii produkcyjnych w fabryce we Francji 30 marca i został dostarczony do klienta mieszkającego w okolicach Paryża.

Elon Musk zaprezentował Model S Plaid zdolny do prędkości 0-100 km/h w mniej niż 2 sekundy
Elektryczne | 11.06.21

Elon Musk zaprezentował Model S Plaid zdolny do prędkości 0-100 km/h w mniej niż 2 sekundy

Rozpoczęto dostawy najszybszego i najmocniejszego samochodu produkcyjnego Tesli.