Tuning | 18.08.20

Ford Performance prezentuje nowego Forda GT Heritage Edition

Inspirowany wyścigami w Daytona z 1966 roku, stylową mroźną biel z odsłoniętym włóknem węglowym i barwą Race Red, która jest hołdem dla 55. rocznicy epickiego wyścigu, w którym Ford osiągnął pierwsze 24-godzinne zwycięstwo w wytrzymałości

Ford GT to jedyny amerykański supersamochód, który zwyciężył w Le Mans, a idąc jeszcze dalej w 2021 roku, Ford prezentuje dwa nowe ulepszenia - pierwsze w historii Heritage Edition inspirowane pierwszym zwycięstwem oryginalnego modelu w wyścigach wytrzymałościowych Daytona w 1966 roku. 24-godzinny wyścig kontynentalny oraz zupełnie nowy pakiet Studio Collection oferują jeszcze więcej ekskluzywności i ulepszeń designu.

 

„W tej edycji Heritage, zespół Ford Performance zagłębił się w historię wyścigów Forda GT i stworzył model z limitowanej edycji, który stylistycznie upamiętnia 55. rocznicę 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego Daytona, który ostatecznie doprowadził do naszych sukcesów w Le Mans”, powiedział Mike Severson, menedżer programu Ford GT. „Ponadto dla klientów, którzy chcą podkreślić karbonowy korpus i funkcjonalne kanały chłodzące, które pomagają zapewnić zwycięskie osiągi w Le Mans, kolekcja Ford GT Studio oferuje kolejny nowy sposób, w jaki fani GT mogą spersonalizować swoje supersamochody”.

 

Ogłoszenie dwóch nowych wariantów Forda GT było głównym wydarzeniem na zakończenie Petersen Car Week 2020, który rozpoczął się w środę na kanale YouTube muzeum. Wirtualne wydarzenie obejmowało 25 godzin oryginalnych treści od producentów i entuzjastów, a także motoryzacyjny styl życia i działania domów aukcyjnych.



Jak zmieniły się przepisy dotyczące kar za wykroczenia drogowe?
Wiadomości | 03.01.22

Jak zmieniły się przepisy dotyczące kar za wykroczenia drogowe?

Od pierwszego stycznia 2022 roku zacznie obowiązywać tzw. ustawa mandatowa ale część przepisów będzie obowiązywać dopiero w drugiej połowie 2022 roku.

CUPRA Formentor e-HYBRID
Wiadomości | 17.02.21

CUPRA Formentor e-HYBRID

Hiszpańska marka rozszerza ofertę autorskiego CUV-a o dwie wersje napędu hybrydowego. WIDEO

Masz klasyczny model MINI? teraz możesz zrobić z niego elektryka
Tuning | 26.01.22

Masz klasyczny model MINI? teraz możesz zrobić z niego elektryka

Zaangażowany zespół z fabryki MINI w Oksfordzie wpadł na pomysł aby w klasycznych modelach marki wymienić silnik spalinowy na elektryczny.