Premiery | 08.09.23

Lotus zaprezentował swoje pierwsze hyper-GT

Emeya to nowy elektryczny grand tourer (GT) firmy Lotus, zaprojektowany z myślą o kierowcach. Łączy w sobie bogatą historię firmy, osiągi samochodów sportowych i najnowsze technologie.

Lotus zaprezentował dziś w Nowym Jorku Emeyę, pierwszy czterodrzwiowy hyper-GT firmy. „Łącząc nasze bogate dziedzictwo z inteligentnymi osiągami i najnowszymi, najnowocześniejszymi technologiami, przesuwamy granice w zakresie wyglądu i prowadzenia luksusowego pojazdu elektrycznego, czyniąc go naprawdę przyjaznym kierowcom” – powiedział Feng Qingfeng, dyrektor generalny Lotus Group.

 

Emeya ustanawia nowy standard w zakresie prowadzenia i odczuwania Lotusa, łącząc 75-letnie doświadczenie firmy w zakresie inżynierii i projektowania z najnowszymi zaawansowanymi innowacjami, zapewniając kierowcom samochód elektryczny, który jest ekscytujący w prowadzeniu i wyjątkowo się sprawdza.

 

Obejmuje to zaawansowane i aktywne elementy aerodynamiczne, takie jak pionierska aktywna osłona chłodnicy, tylny dyfuzor i tylny spojler. Wszystko to w połączeniu z nisko położonym środkiem ciężkości, który Lotus nazywa „hiperstancją”, zwiększa stabilność podczas jazdy i wyznacza nowy standard w segmencie GT w zakresie doskonałości w zakresie jazdy i prowadzenia.

 

Emeya posiada elektronicznie sterowany układ zawieszenia pneumatycznego. Zaawansowane czujniki pokładowe wyczuwają drogę 1000 razy na sekundę i automatycznie dostosowują pojazd, aby zapewnić płynną jazdę. Model Emeya o najwyższej specyfikacji jest wyposażony w podwójny silnik Lotus o dużej mocy, który zapewnia prędkość maksymalną ponad 250 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 2,8 sekundy. co czyni go jednym z najszybszych elektrycznych GT na świecie.

 

Aby zapewnić klientom pewność niezależnie od miejsca podróży, wydajność Emeya uzupełniają wiodące na rynku możliwości ładowania Lotus. Może zwiększyć zasięg do 150 km po około pięciu minutach ładowania przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 350 kW, a także zwiększyć zasięg do 80% w ciągu 18 minut.

 

Dbając o to, aby każdy pasażer mógł cieszyć się niezrównanymi wrażeniami muzycznymi, Emeya zaoferuje naprawdę wciągający system audio opracowany we współpracy z firmą KEF. System głośników Emeya wyniesie słuchanie muzyki na nowy poziom. Zawiera wielokrotnie nagradzaną konstrukcję głośników KEF Uni-Q® i zajmującą mało miejsca obudowę subwoofera Uni-Core™, a także dźwięk przestrzenny 3D z obsługą Dolby Atmos – po raz pierwszy zaobserwowany w Lotusie w Eletre Hyper-SUV.

 

Emeya dołącza jako flagowy model do gamy luksusowych, lifestylowych pojazdów elektrycznych Lotus, co stanowi część wizji firmy mającej stać się globalną marką wyczynową do 2028 r. Oczekuje się, że produkcja rozpocznie się w 2024 r. Światowa premiera samochodu odbyła się w samym sercu Nowego Jorku w USA w ramach trzydniowego, wciągającego doświadczenia marki, prezentującego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Lotus w Studio Emeya.BMW M Hybrid V8
Concept Cars | 07.06.22

BMW M Hybrid V8

Nowy design, nowa nazwa. Prototyp, który będzie rywalizował dla BMW M Motorsport w serii IMSA 2023, nosi nazwę BMW M Hybrid V8.

Co planuje Toyota?
Wiadomości | 10.03.21

Co planuje Toyota?

X prolog. Toyota pokazała czego możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu.

NIKOLA Badger ruszyła przedsprzedaż online, jednego z rywali Tesli
Elektryczne | 29.06.20

NIKOLA Badger ruszyła przedsprzedaż online, jednego z rywali Tesli

Nikola Badger to kolejny elektryczny pickup, który chce walczyć w segmencie szybko zapełniającym się rywalami. Mimo że start-up w dużej mierze skoncentrowany na samochodach z napędem wodorowym nie pokazał prototypu nowego modelu, jest gotowy do rozpoczęcia przedsprzedaży.