Premiery | 30.03.22

Lotus Eletre, pierwszy na świecie elektryczny hyper-SUV

Pierwszy z trzech nowych, lifestylowych samochodów elektrycznych Lotus, którego stylistyka inspirowana jest pierwszym na świecie brytyjskim hipersamochodem elektrycznym, Lotusem Evija.

Trwająca obecnie transformacja Lotusa w prawdziwie globalną markę samochodów wyczynowych osiągnęła swój najważniejszy kamień milowy w historii.

 

Całkowicie nowy i w pełni elektryczny Lotus Eletre to uderzający i progresywny Hyper-SUV – pierwszy z nowej generacji całkowicie elektrycznych SUV-ów. Bazuje na podstawowych zasadach i DNA Lotusa z ponad 70 lat projektowania i inżynierii samochodów sportowych, przekształcając je w pożądany, całkowicie nowy samochód lifestylowy dla następnej generacji klientów Lotus.

Słynna wiedza firmy w dziedzinie jazdy i prowadzenia, kierowania i zoptymalizowanej aerodynamiki została starannie i z szacunkiem rozwinięta. Eletre łączy serce i duszę najnowszego samochodu sportowego Lotus – Emiry – oraz rewolucyjne osiągi aerodynamiczne w pełni elektrycznego hipersamochodu Evija i reinterpretuje je jako Hyper-SUV.

 

Znany jeszcze dwa dni temu tylko pod kryptonimem Lotus, Type 132, Eletre jest produktem o znaczeniu globalnym, błyszczącą aureolą zrównoważonej mobilności dla odbiorców na całym świecie. Ucieleśniając emocje, inteligencję i prestiż, rozszerza zasięg nazwy Lotus, odznaki i znanego zaangażowania kierowców o nową publiczność.

 

Odważny nowy wymiar w portfolio wyczynowych samochodów Lotus, Eletre stanowi znaczną liczbę nowości dla Lotusa – pierwszego pięciodrzwiowego samochodu produkcyjnego, pierwszego modelu poza segmentami samochodów sportowych, pierwszego lifestylowego EV, najbardziej „połączonego” Lotusa w historii . A jednak pozostaje prawdziwym Lotusem, pięknym samochodem „wyrzeźbionym z powietrza”, wypełnionym pionierską technologią, prawdziwie sportowymi osiągami i prostotą celu, zaprojektowanym i opracowanym przez pełen pasji i globalny zespół. Lotus Eletre ma charakter i osobowość.

 

Eletre ma napęd na 4 koła, pojemność akumulatora przekraczającą 100 kWh i moc od 600 KM. Ładowarka o mocy 350 kW zapewni zasięg 400 km (248 mil) w zaledwie 20 minut. Docelowy maksymalny zasięg samochodu WLTP wynosi ok. 600 km (ok. 373 mil). Jest również standardowo wyposażony w możliwość ładowania prądem przemiennym o mocy 22 kW, co, jeśli jest dostępne, skraca czas podłączenia.

 

Technologia obejmuje najbardziej zaawansowany pakiet aktywnej aerodynamiki w każdym seryjnym SUV-ie oraz inteligentne technologie jazdy, takie jak pierwszy na świecie wdrażalny system wykrywania i wykrywania światła (LIDAR) w samochodzie produkcyjnym. Dodaj do tego dynamiczną sekwencję podchodzenia, która zapewnia chwilę teatru za każdym razem, gdy kierowca zbliża się do samochodu, i jasne jest, że Eletre mówi proste stwierdzenie – to jest wynaleziony na nowo Lotus, narodziny nowej ikony w stajni Lotus.

 

Eletre jest pierwszym z nowej gamy samochodów elektrycznych klasy premium, które zostaną wyprodukowane w całkowicie nowym, supernowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Wuhan w Chinach. Samochód otrzymał tytuł „Born British, Raised Globally”, a projekt kierowany był przez Wielką Brytanię, wspierany przez współpracę z zespołami w Chinach, Szwecji i Niemczech. Ogólny projekt nadwozia i wnętrza był prowadzony przez międzynarodowy zespół z Lotus Tech Creative Center (LTCC) w Warwickshire w Wielkiej Brytanii.

 

Eletre jest zbudowany w oparciu o zupełnie nową i bardzo wszechstronną elektryczną architekturę premium (EPA). Nisko osadzona konstrukcja oznacza doskonałe prowadzenie, a EPA może łatwo dostosować się do rozmiarów akumulatorów, silników, układów komponentów i inteligentnych technologii jazdy w pojazdach klasy C+ do E+.

Platforma będzie podstawą zupełnie nowej gamy luksusowych, wyczynowych samochodów elektrycznych marki Lotus. Samochody te, prowadzone przez Eletre, wprowadzą Lotusa w nową erę wyższych wolumenów sprzedaży detalicznej i znaczących przychodów.SKODA KUSHAQ pierwsze zdjęcia nowego modelu
Wiadomości | 25.01.21

SKODA KUSHAQ pierwsze zdjęcia nowego modelu

Pierwszy model produkcyjny oparty na MQB-A0-IN, opracowany specjalnie przez ŠKODA AUTO dla Indii.

Wkrótce premiera Alfa Romeo Racing ORLEN C41
MotorSport | 18.02.21

Wkrótce premiera Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Dołącz do nas podczas premiery nowego bolidu oraz zespołu. Kiedy premiera?

Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe i CLA Shooting Brake
Wiadomości | 18.01.23

Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe i CLA Shooting Brake

Dzięki licznym innowacjom i ulepszonemu wyposażeniu seryjnemu nowy Mercedes-Benz CLA nadal wyznacza trendy w segmencie samochodów kompaktowych.