Premiery | 30.03.22

Lotus Eletre, pierwszy na świecie elektryczny hyper-SUV

Pierwszy z trzech nowych, lifestylowych samochodów elektrycznych Lotus, którego stylistyka inspirowana jest pierwszym na świecie brytyjskim hipersamochodem elektrycznym, Lotusem Evija.

Trwająca obecnie transformacja Lotusa w prawdziwie globalną markę samochodów wyczynowych osiągnęła swój najważniejszy kamień milowy w historii.

 

Całkowicie nowy i w pełni elektryczny Lotus Eletre to uderzający i progresywny Hyper-SUV – pierwszy z nowej generacji całkowicie elektrycznych SUV-ów. Bazuje na podstawowych zasadach i DNA Lotusa z ponad 70 lat projektowania i inżynierii samochodów sportowych, przekształcając je w pożądany, całkowicie nowy samochód lifestylowy dla następnej generacji klientów Lotus.

Słynna wiedza firmy w dziedzinie jazdy i prowadzenia, kierowania i zoptymalizowanej aerodynamiki została starannie i z szacunkiem rozwinięta. Eletre łączy serce i duszę najnowszego samochodu sportowego Lotus – Emiry – oraz rewolucyjne osiągi aerodynamiczne w pełni elektrycznego hipersamochodu Evija i reinterpretuje je jako Hyper-SUV.

 

Znany jeszcze dwa dni temu tylko pod kryptonimem Lotus, Type 132, Eletre jest produktem o znaczeniu globalnym, błyszczącą aureolą zrównoważonej mobilności dla odbiorców na całym świecie. Ucieleśniając emocje, inteligencję i prestiż, rozszerza zasięg nazwy Lotus, odznaki i znanego zaangażowania kierowców o nową publiczność.

 

Odważny nowy wymiar w portfolio wyczynowych samochodów Lotus, Eletre stanowi znaczną liczbę nowości dla Lotusa – pierwszego pięciodrzwiowego samochodu produkcyjnego, pierwszego modelu poza segmentami samochodów sportowych, pierwszego lifestylowego EV, najbardziej „połączonego” Lotusa w historii . A jednak pozostaje prawdziwym Lotusem, pięknym samochodem „wyrzeźbionym z powietrza”, wypełnionym pionierską technologią, prawdziwie sportowymi osiągami i prostotą celu, zaprojektowanym i opracowanym przez pełen pasji i globalny zespół. Lotus Eletre ma charakter i osobowość.

 

Eletre ma napęd na 4 koła, pojemność akumulatora przekraczającą 100 kWh i moc od 600 KM. Ładowarka o mocy 350 kW zapewni zasięg 400 km (248 mil) w zaledwie 20 minut. Docelowy maksymalny zasięg samochodu WLTP wynosi ok. 600 km (ok. 373 mil). Jest również standardowo wyposażony w możliwość ładowania prądem przemiennym o mocy 22 kW, co, jeśli jest dostępne, skraca czas podłączenia.

 

Technologia obejmuje najbardziej zaawansowany pakiet aktywnej aerodynamiki w każdym seryjnym SUV-ie oraz inteligentne technologie jazdy, takie jak pierwszy na świecie wdrażalny system wykrywania i wykrywania światła (LIDAR) w samochodzie produkcyjnym. Dodaj do tego dynamiczną sekwencję podchodzenia, która zapewnia chwilę teatru za każdym razem, gdy kierowca zbliża się do samochodu, i jasne jest, że Eletre mówi proste stwierdzenie – to jest wynaleziony na nowo Lotus, narodziny nowej ikony w stajni Lotus.

 

Eletre jest pierwszym z nowej gamy samochodów elektrycznych klasy premium, które zostaną wyprodukowane w całkowicie nowym, supernowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Wuhan w Chinach. Samochód otrzymał tytuł „Born British, Raised Globally”, a projekt kierowany był przez Wielką Brytanię, wspierany przez współpracę z zespołami w Chinach, Szwecji i Niemczech. Ogólny projekt nadwozia i wnętrza był prowadzony przez międzynarodowy zespół z Lotus Tech Creative Center (LTCC) w Warwickshire w Wielkiej Brytanii.

 

Eletre jest zbudowany w oparciu o zupełnie nową i bardzo wszechstronną elektryczną architekturę premium (EPA). Nisko osadzona konstrukcja oznacza doskonałe prowadzenie, a EPA może łatwo dostosować się do rozmiarów akumulatorów, silników, układów komponentów i inteligentnych technologii jazdy w pojazdach klasy C+ do E+.

Platforma będzie podstawą zupełnie nowej gamy luksusowych, wyczynowych samochodów elektrycznych marki Lotus. Samochody te, prowadzone przez Eletre, wprowadzą Lotusa w nową erę wyższych wolumenów sprzedaży detalicznej i znaczących przychodów.Volvo, Polestar, Smart, Lotus czyli europejskie marki w rękach chińskiego smoka
Wiadomości | 19.04.23

Volvo, Polestar, Smart, Lotus czyli europejskie marki w rękach chińskiego smoka

Geely Holding, najbardziej międzynarodowy chiński gracz w branży motoryzacyjnej przedstawia nowe produkty na pierwszym od ponad trzech lat globalnym salonie samochodowym w Szanghaju.

Zenvo Automotive przedstawia najmocniejszy, poczwórnie turbodoładowany silnik V12
Wiadomości | 26.07.23

Zenvo Automotive przedstawia najmocniejszy, poczwórnie turbodoładowany silnik V12

6,6-litrowy, poczwórnie turbodoładowany silnik V12 z systemem flex fuel generuje co najmniej 1250 KM plus dodatkowe 600 KM elektrycznego napędu hybrydowego co daje nowej Aurorze łączną moc 1850 KM

Całkowicie nowa seria wyścigów stworzona wyłącznie dla Mustanga Dark Horse
MotorSport | 29.07.23

Całkowicie nowa seria wyścigów stworzona wyłącznie dla Mustanga Dark Horse

Seria Mustang Challenge rozpocznie się w 2024 roku, obejmując kalendarz od 10 do 12 wyścigów samochodów sportowych w Ameryce Północnej.