Concept Cars | 16.02.21

Lotus E-R9

Concept Car nowej generacji. Eelektryczna wyścigówka długodystansowa możliwa do 2030 roku.


Lotus E-R9

E-R9 został opracowany przez Lotus Engineering, znany na całym świecie dział konsultingowy, który dostarcza projekty dla klientów zewnętrznych. Samochód został stworzony jako technologiczna wizytówka jego filozofii, możliwości i ducha innowacyjności w dziedzinie zaawansowanych zelektryfikowanych układów napędowych i aerodynamiki.

E-R to skrót od Endurance Racer, podczas gdy 9 to numer startowy samochodu starannie wybrany w hołdzie dla wyścigowej przeszłości Lotus. To właśnie w Lotus Mark IX zespół wyścigowy zadebiutował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, z założycielem firmy Colinem Chapmanem wśród rywalizujących kierowców. Był rok 1955, co oznacza, że ??koncept samochodu wyścigowego E-R9 - gdyby ścigał się w 2030 roku - byłby świętem 75. rocznicy powstania Marka IX.

 

Wykończony w uderzającej czerni i złocie - wyraźny ukłon w stronę pionierskiego dziedzictwa Lotus w sportach motorowych, które doprowadziło do 13 tytułów mistrzowskich Formuły 1 - EV ma elegancki baldachim w stylu myśliwca, umieszczony centralnie w górnej części nadwozia ze skrzydłem typu delta. Innowacje obejmują zaawansowaną aktywną aerodynamikę z „morfingowymi” panelami nadwozia i pionowo zamontowanymi powierzchniami sterującymi, które pomagają w pokonywaniu zakrętów z dużą prędkością.

 

Lotus E-R9 wyposażony jest w zaawansowany elektryczny układ napędowy napędzający każde koło niezależnie, system wzbogacony o wektorowanie momentu obrotowego. Opiera się na technologii już zintegrowanej z czysto elektrycznym hipersamochodem Lotus Evija, chociaż w przypadku E-R9 kierowca byłby w pełni regulowany podczas jazdy.

 

 Nowy Mercedes-AMG SL luksusowy roadster powraca do swoich korzeni
Premiery | 28.10.21

Nowy Mercedes-AMG SL luksusowy roadster powraca do swoich korzeni

Z klasycznym miękkim dachem i sportowym charakterem jako samochód 2+2 i po raz pierwszy przenosi moc na drogę dzięki napędowi na wszystkie koła. Wideo premiera.

Pancerne, jednocześnie w pełni elektryczne nowe BMW serii 7
Wiadomości | 09.08.23

Pancerne, jednocześnie w pełni elektryczne nowe BMW serii 7

Jako pierwszy na świecie luksusowy sedan ochronny nowej generacji z całkowicie elektrycznym układem napędowym, BMW i7 Protection jest prawdziwym pionierem.

Nowoczesność i komfort Mercedes pokazał wnętrze nowej Klasy S
Wiadomości | 14.08.20

Nowoczesność i komfort Mercedes pokazał wnętrze nowej Klasy S

Mercedes prezentuje nową generację swojego flagowego modelu Klasy S i wreszcie prezentuje całą deskę rozdzielczą swojej nowej limuzyny.