Concept Cars | 16.02.21

Lotus E-R9

Concept Car nowej generacji. Eelektryczna wyścigówka długodystansowa możliwa do 2030 roku.


Lotus E-R9

E-R9 został opracowany przez Lotus Engineering, znany na całym świecie dział konsultingowy, który dostarcza projekty dla klientów zewnętrznych. Samochód został stworzony jako technologiczna wizytówka jego filozofii, możliwości i ducha innowacyjności w dziedzinie zaawansowanych zelektryfikowanych układów napędowych i aerodynamiki.

E-R to skrót od Endurance Racer, podczas gdy 9 to numer startowy samochodu starannie wybrany w hołdzie dla wyścigowej przeszłości Lotus. To właśnie w Lotus Mark IX zespół wyścigowy zadebiutował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, z założycielem firmy Colinem Chapmanem wśród rywalizujących kierowców. Był rok 1955, co oznacza, że ??koncept samochodu wyścigowego E-R9 - gdyby ścigał się w 2030 roku - byłby świętem 75. rocznicy powstania Marka IX.

 

Wykończony w uderzającej czerni i złocie - wyraźny ukłon w stronę pionierskiego dziedzictwa Lotus w sportach motorowych, które doprowadziło do 13 tytułów mistrzowskich Formuły 1 - EV ma elegancki baldachim w stylu myśliwca, umieszczony centralnie w górnej części nadwozia ze skrzydłem typu delta. Innowacje obejmują zaawansowaną aktywną aerodynamikę z „morfingowymi” panelami nadwozia i pionowo zamontowanymi powierzchniami sterującymi, które pomagają w pokonywaniu zakrętów z dużą prędkością.

 

Lotus E-R9 wyposażony jest w zaawansowany elektryczny układ napędowy napędzający każde koło niezależnie, system wzbogacony o wektorowanie momentu obrotowego. Opiera się na technologii już zintegrowanej z czysto elektrycznym hipersamochodem Lotus Evija, chociaż w przypadku E-R9 kierowca byłby w pełni regulowany podczas jazdy.

 

 Nowy SsangYong REXTON już dostępny
Wiadomości | 11.03.21

Nowy SsangYong REXTON już dostępny

Zmodernizowany Rexton ma nowy grill i odnowiony tył, ale zachowuje cechy, przestrzeń i możliwości tradycyjnego SUV-a.

Project 356 World Rally Tour: Antarktyda
Tuning | 27.10.21

Project 356 World Rally Tour: Antarktyda

Renée Brinkerhoff jeździła swoim Porsche 356 na całym świecie, teraz będzie jeździć na nartach swoim przeprojektowanym sportowym samochodem przez surowe warunki Antarktydy.

Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera
Premiery | 05.11.20

Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera

Zapraszamy na polską premierę nowego w pełni elektrycznego modelu Skody ENYAQ iV opartego na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen.