Wiadomości | 29.06.23

BMW M potwierdza prace nad nowym BMW M5 Touring

BMW M5 Limuzyna siódmej generacji przechodzi właśnie intensywny program testów. BMW M potwierdza rozszerzenie gamy modelowej o wariant Touring nowego modelu o wysokich osiągach.


BMW M potwierdza prace nad nowym BMW M5 Touring

Prototypy są starannie zamaskowane, ale nie mogą ukryć swojego charakteru samochodów wyczynowych. Przyszła generacja BMW M5 weszła w praktyczną fazę rozwoju serii. Nowa luksusowa limuzyna o wysokich osiągach BMW M właśnie odbywa jazdy testowe na drogach publicznych, terenach testowych BMW Group i torach wyścigowych na całym świecie.

 

Ponadto w 2024 roku miłośnicy marki BMW M mogą spodziewać się kolejnego efektu ofensywy produktowej. BMW M oficjalnie potwierdziło, że wraz z nową edycją BMW M5 w ofercie pojawi się również wariant Touring. W 2024 roku wraz z nowym BMW M5 Touring idealna symbioza typowych osiągów M, bezkompromisowego komfortu na długich trasach i imponującej przestronności w klasie luksusowej premium przeżyje swój renesans.

 

Podobnie jak przyszłe BMW M5 Limuzyna, wariant Touring będzie również wyposażony w całkowicie nowy, częściowo zelektryfikowany układ napędowy. Typowa dla M charakterystyka mocy i precyzyjnie dopracowany, dzięki innowacyjnym systemom układ jezdny, zapewnią dynamikę jazdy i zwinność na poziomie niespotykanym w tej klasie pojazdów. Tym samym BMW M GmbH stale podąża drogą elektryfikacji.

 

BMW M5 od prawie 40 lat stanowi wzorzec dynamiki jazdy, zwinności i precyzji w segmencie limuzyn o wysokich osiągach. Historię BMW M5 cechuje ewolucyjny postęp, know-how z motorsportu i nowatorskie innowacje w dziedzinie napędu, układu jezdnego, aerodynamiki i lekkiej konstrukcji. Silniki z sześcioma, ośmioma i dziesięcioma cylindrami, technologia M TwinPower Turbo i wysokoobrotowa charakterystyka, węglowo-ceramiczne hamulce M oraz napęd na wszystkie koła M xDrive, to tylko kilka z technologicznych kamieni milowych, dzięki którym model ten wielokrotnie wyznaczał standardy najwyższych osiągów w limuzynach o nieograniczonej przydatności do codziennego użytku. Siódma generacja BMW M5 jest tego kontynuacją – z fascynującymi innowacjami zapewniającymi jeszcze bardziej intensywne wrażenia z jazdy.

 

Pierwsze BMW M5 Touring na bazie BMW M5 Limuzyna drugiej generacji pojawiło się na rynku w 1992 roku i od tamtego czasu jest symbolem połączenia najwyższych osiągów i funkcjonalności w codziennej eksploatacji. W 2007 roku BMW M GmbH uzupełniło ofertę BMW M5 czwartej generacji o wariant Touring. Obecnie udana premiera pierwszego BMW M3 Competition Touring z napędem M xDrive* również dowodzi wysokiej atrakcyjności tej specjalnej koncepcji samochodów o wysokich osiągach w segmencie premium klasy średniej.

 

Wkrótce rozpoczną się testy pierwszych prototypów nowego BMW M5 Touring w ruchu miejskim, a także na drogach pozamiejskich i autostradach wokół Monachium oraz w siedzibie BMW M GmbH w Garching. Również w nowym BMW M5 Touring zintegrowane zastosowanie wszystkich systemów układu napędowego i jezdnego będzie następnie testowane m.in. na Pętli Północnej Pętli toru Nürburgring, tak aby zapewnić idealny balans między sportowymi osiągami na torze wyścigowym a najwyższym komfortem jazdy na co dzień i podczas długich podróży.Światowa premiera zupełnie nowego Volkswagena Passata Variant
Premiery | 31.08.23

Światowa premiera zupełnie nowego Volkswagena Passata Variant

Volkswagen prezentuje dziewiątą generację Passata, który sprzedał się na całym świecie w ponad 34 milionach egzemplarzy.

Nowe BMW serii 5 Limuzyna
Premiery | 24.05.23

Nowe BMW serii 5 Limuzyna

Ósma generacja BMW serii 5 nadal oznacza zaawansowaną technologię połączoną ze sportowym, eleganckim designem oraz osiągami i komfortem, które może zapewnić tylko BMW.

Opel przedstawił dziś całkowicie nową, szóstą generację modelu Astra
Wiadomości | 13.07.21

Opel przedstawił dziś całkowicie nową, szóstą generację modelu Astra

W tym roku odbędzie się premiera rynkowa nowego Opla Astry jako pięciodrzwiowego pojazdu o niskiej sportowej sylwetce.