Wiadomości | 29.06.23

BMW M potwierdza prace nad nowym BMW M5 Touring

BMW M5 Limuzyna siódmej generacji przechodzi właśnie intensywny program testów. BMW M potwierdza rozszerzenie gamy modelowej o wariant Touring nowego modelu o wysokich osiągach.


BMW M potwierdza prace nad nowym BMW M5 Touring

Prototypy są starannie zamaskowane, ale nie mogą ukryć swojego charakteru samochodów wyczynowych. Przyszła generacja BMW M5 weszła w praktyczną fazę rozwoju serii. Nowa luksusowa limuzyna o wysokich osiągach BMW M właśnie odbywa jazdy testowe na drogach publicznych, terenach testowych BMW Group i torach wyścigowych na całym świecie.

 

Ponadto w 2024 roku miłośnicy marki BMW M mogą spodziewać się kolejnego efektu ofensywy produktowej. BMW M oficjalnie potwierdziło, że wraz z nową edycją BMW M5 w ofercie pojawi się również wariant Touring. W 2024 roku wraz z nowym BMW M5 Touring idealna symbioza typowych osiągów M, bezkompromisowego komfortu na długich trasach i imponującej przestronności w klasie luksusowej premium przeżyje swój renesans.

 

Podobnie jak przyszłe BMW M5 Limuzyna, wariant Touring będzie również wyposażony w całkowicie nowy, częściowo zelektryfikowany układ napędowy. Typowa dla M charakterystyka mocy i precyzyjnie dopracowany, dzięki innowacyjnym systemom układ jezdny, zapewnią dynamikę jazdy i zwinność na poziomie niespotykanym w tej klasie pojazdów. Tym samym BMW M GmbH stale podąża drogą elektryfikacji.

 

BMW M5 od prawie 40 lat stanowi wzorzec dynamiki jazdy, zwinności i precyzji w segmencie limuzyn o wysokich osiągach. Historię BMW M5 cechuje ewolucyjny postęp, know-how z motorsportu i nowatorskie innowacje w dziedzinie napędu, układu jezdnego, aerodynamiki i lekkiej konstrukcji. Silniki z sześcioma, ośmioma i dziesięcioma cylindrami, technologia M TwinPower Turbo i wysokoobrotowa charakterystyka, węglowo-ceramiczne hamulce M oraz napęd na wszystkie koła M xDrive, to tylko kilka z technologicznych kamieni milowych, dzięki którym model ten wielokrotnie wyznaczał standardy najwyższych osiągów w limuzynach o nieograniczonej przydatności do codziennego użytku. Siódma generacja BMW M5 jest tego kontynuacją – z fascynującymi innowacjami zapewniającymi jeszcze bardziej intensywne wrażenia z jazdy.

 

Pierwsze BMW M5 Touring na bazie BMW M5 Limuzyna drugiej generacji pojawiło się na rynku w 1992 roku i od tamtego czasu jest symbolem połączenia najwyższych osiągów i funkcjonalności w codziennej eksploatacji. W 2007 roku BMW M GmbH uzupełniło ofertę BMW M5 czwartej generacji o wariant Touring. Obecnie udana premiera pierwszego BMW M3 Competition Touring z napędem M xDrive* również dowodzi wysokiej atrakcyjności tej specjalnej koncepcji samochodów o wysokich osiągach w segmencie premium klasy średniej.

 

Wkrótce rozpoczną się testy pierwszych prototypów nowego BMW M5 Touring w ruchu miejskim, a także na drogach pozamiejskich i autostradach wokół Monachium oraz w siedzibie BMW M GmbH w Garching. Również w nowym BMW M5 Touring zintegrowane zastosowanie wszystkich systemów układu napędowego i jezdnego będzie następnie testowane m.in. na Pętli Północnej Pętli toru Nürburgring, tak aby zapewnić idealny balans między sportowymi osiągami na torze wyścigowym a najwyższym komfortem jazdy na co dzień i podczas długich podróży.Audi Online TV
Wiadomości | 04.05.20

Audi Online TV

Audi udostępniło specjalny dodatek do konfiguratora pokazujący w przystępny sposób techniczne szczegóły wybranych modeli Audi. Klienci przed skonfigurowaniem wybranego modelu mogą obejrzeć film na jego temat. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji filmy do dwóch modeli, Q7 oraz Q5. Sukcesywnie ilość dostępnych filmów będzie się zwiększać.

Nowy Mercedes-AMG GT2 rozszerza program Customer Racing
MotorSport | 11.12.22

Nowy Mercedes-AMG GT2 rozszerza program Customer Racing

Nowy Mercedes-AMG GT2 to najmocniejszy homologowany samochód wyścigowy w średnio dwunastoletniej historii programu Customer Sport.

2200 KM w hipersamochodzie Tuatara w wersji Striker oraz Aggressor
Super Cars | 28.05.21

2200 KM w hipersamochodzie Tuatara w wersji Striker oraz Aggressor

Poznaj szczegóły dotyczące dwóch wariantów modelu SSC Tuatara, najszybszego samochodu produkcyjnego na świecie.