Tuning | 09.08.21

Limitowana edycja Porsche 911 GT2 RS Clubsport 25

Porsche Motorsport świętuje 25-lecie Manthey-Racing GmbH niezwykłym modelem w edycji specjalnej ograniczonej do zaledwie 30 samochodów.

Podobnie jak Porsche 935, które zostało zaprezentowane w 2018 roku, ten pojazd również bazuje na 911 GT2 RS Clubsport napędzanym sześciocylindrowym płaskim silnikiem twin-turbo o pojemności 3,8 litra i mocy 515 kW (700 KM). Moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów Porsche (PDK). Wyrazisty design 911 GT2 RS Clubsport 25 wykorzystuje wiele elementów pojazdu znanych i przyszłych samochodów wyścigowych Porsche. Pod względem technologii i aerodynamiki samochód ten wypełnia lukę między dwiema generacjami modeli 911.

 

„Porsche Motorsport i Manthe wygrali wiele wyścigów i mistrzostw od czasu założenia zespołu 25 lat temu – na przykład siedem razy w ciągu 24 godzin na torze Nürburging. Od 2013 roku obie firmy są ściśle powiązane. Dzięki wyjątkowej edycji specjalnej 911 GT2 RS Clubsport 25 to udane partnerstwo przeniosło się na wyższy poziom” – wyjaśnia Matthias Scholz, dyrektor ds. samochodów wyścigowych GT. „911 GT2 RS Clubsport 25 korzysta z doświadczenia w wyścigach samochodowych, które Manthey i Porsche Motorsport zdobyli na całym świecie. To idealny samochód wyścigowy dla ambitnych kierowców prywatnych i jest imponującym przykładem umiejętności inżynierskich”.

 

Inspiracją dla 911 GT2 RS Clubsport 25 było 911 GT3 R Mantheya, które fani toru Nürburgring czule nazwali „Grello” ze względu na charakterystyczne zielono-żółte barwy. Podkreślają to celowo umieszczone akcenty w tych kolorach. Wiele ulepszonych komponentów jednocześnie odzwierciedla doświadczenie, które Manthey nabył w sportach motorowych w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Następnie Grant Larson z Style Porsche dodał ostateczny szlif optyczny. Larson zaprojektował tak legendarne samochody wyścigowe jak 911 RSR, 911 GT3 R oraz nowoczesne 935 i wiele innych.

 

„Projekt 911 GT2 RS Clubsport 25 wyraża wieloletnią współpracę Porsche Motorsport i Manthey” – podkreśla Larson. „Łączy mocne strony każdego partnera w jeden samochód wyścigowy, a jednocześnie wypełnia lukę między generacjami 991 i 992 modelu 911. Manthe wnieśli podstawową koncepcję i pomysły techniczne, a Porsche dostarczyło ostateczny projekt. Wykorzystaliśmy charakterystyczną kolorystykę „Grello” Mantheya, aby podkreślić pewne obszary funkcjonalne pojazdu”.Mitsubishi prezentuje nową stylizację Eclipse Cross
Wiadomości | 15.10.20

Mitsubishi prezentuje nową stylizację Eclipse Cross

Nowy model benzynowy ECLIPSE CROSS pojawi się po raz pierwszy w Australii i Nowej Zelandii w listopadzie, a wariant PHEV będzie dostępny w 2021 r. Zarówno wersje benzynowe, jak i PHEV rozpoczynają się dziś w Japonii w przedsprzedaży i będą dostępne jeszcze w tym roku. W Ameryce Północnej model benzynowy zadebiutuje w pierwszym kwartale 2021 roku; Obecnie nie ma planów dodania modelu PHEV na ten rynek.

Muzeum Porsche z perspektywy lotu dronem
Wiadomości | 20.02.21

Muzeum Porsche z perspektywy lotu dronem

W świecie fascynacji samochodami sportowymi nie ma lepszego wirtualnego sposobu na podziwianie widoku niż dronem.

Nowy SsangYong REXTON już dostępny
Wiadomości | 11.03.21

Nowy SsangYong REXTON już dostępny

Zmodernizowany Rexton ma nowy grill i odnowiony tył, ale zachowuje cechy, przestrzeń i możliwości tradycyjnego SUV-a.