Wiadomości | 16.09.21

Genesis wprowadza rozwiązania biometryczne do swoich samochodów podobne do Face ID od Apple

Face Connect rozpoznaje twarz kierowcy, otwiera i zamyka drzwi pojazdu oraz zapewnia kierowcy spersonalizowane ustawienia za pomocą kamer bliskiej podczerwieni i technologii głębokiego uczenia


Genesis wprowadza rozwiązania biometryczne do swoich samochodów podobne do Face ID od Apple

Genesis ogłosił dzisiaj, że rozpocznie wdrażanie własnej technologii „Face Connect”, umożliwiającej pojazdom rozpoznawanie ludzkich twarzy, otwieranie i zamykanie drzwi bez użycia inteligentnego kluczyka.

 

Od początku istnienia marki Genesis stosuje w swoich pojazdach innowacyjne technologie, które wzmacniają więź między człowiekiem a pojazdem. Face Connect ma zmaksymalizować wygodę klienta jako technologia, która pomaga samochodowi komunikować się z kierowcami, wraz z systemem uwierzytelniania odcisków palców.

Nowa technologia Genesis zostanie również wykorzystana do personalizacji wrażeń z jazdy. Po zidentyfikowaniu kierowcy poprzez rozpoznawanie twarzy i zsynchronizowanie z jego profilem, pojazd może poprawić komfort, automatycznie dostosowując fotel kierowcy i kierownicę na podstawie zapisanych preferencji. Wyświetlacz przezierny (HUD), lusterka boczne i ustawienia systemu informacyjno-rozrywkowego również zostaną dostosowane do indywidualnych ustawień kierowcy.

 

System Genesis Face Connect jest wyposażony w kamerę bliskiej podczerwieni (NIR), która zapewnia rozpoznawanie twarzy w każdych okolicznościach – w tym w nocy. Podczas ciemnej i pochmurnej pogody system może wyraźnie wykryć, czy twarz jest wstępnie zarejestrowana w jego systemie, czy nie.

Technologia uwolni również kierowców od konieczności noszenia przy sobie kluczyków przez cały czas. Jeśli kierowca zostawi swój inteligentny kluczyk w samochodzie, pojazd może zostać zablokowany za pomocą systemu rozpoznawania twarzy. Dzięki temu kierowcy mogą cieszyć się aktywnościami na świeżym powietrzu, takimi jak pływanie lub bieganie, bez konieczności noszenia kluczyków.

 

Face Connect może zarejestrować do dwóch twarzy dla każdego pojazdu, a nowe profile można wygodnie rejestrować za pomocą asystenta głosowego. Zarejestrowane twarze są szyfrowane i bezpiecznie przechowywane w pojeździe bez zagrożenia bezpieczeństwa i można je usunąć w dowolnym momencie, dogodnym dla kierowcy.

Łącząc się z „Systemem uwierzytelniania odcisków palców”, kierowcy mogą mieć pełną kontrolę nad pojazdem na podstawie informacji biometrycznych bez smartfona lub inteligentnego kluczyka. Kierowcy mogą wejść do pojazdu za pomocą rozpoznawania twarzy, a następnie uruchomić i prowadzić samochód za pomocą rozpoznawania odcisków palców.RIMAC pokazuje zupełnie nową linię produkcyjną prototypu C_Two
Elektryczne | 18.06.20

RIMAC pokazuje zupełnie nową linię produkcyjną prototypu C_Two

Rimac Automobili pokazał kolejny etap rozwoju całkowicie elektrycznego hipersamochodu C_Two. Nową linie produkcyjną.

GMC zapowiada nowego elektrycznego pickupa Sierra Denali
Elektryczne | 15.12.21

GMC zapowiada nowego elektrycznego pickupa Sierra Denali

W pełni elektryczny pickup Sierra Denali będzie trzecim pojazdem elektrycznym w przyszłym portfolio marki GMC. Zobacz pierwsze wideo.

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience
Wiadomości | 20.07.21

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

Chcesz udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą i przy okazji poznać bliżej najnowsze samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy?