Wiadomości | 16.09.21

Genesis wprowadza rozwiązania biometryczne do swoich samochodów podobne do Face ID od Apple

Face Connect rozpoznaje twarz kierowcy, otwiera i zamyka drzwi pojazdu oraz zapewnia kierowcy spersonalizowane ustawienia za pomocą kamer bliskiej podczerwieni i technologii głębokiego uczenia


Genesis wprowadza rozwiązania biometryczne do swoich samochodów podobne do Face ID od Apple

Genesis ogłosił dzisiaj, że rozpocznie wdrażanie własnej technologii „Face Connect”, umożliwiającej pojazdom rozpoznawanie ludzkich twarzy, otwieranie i zamykanie drzwi bez użycia inteligentnego kluczyka.

 

Od początku istnienia marki Genesis stosuje w swoich pojazdach innowacyjne technologie, które wzmacniają więź między człowiekiem a pojazdem. Face Connect ma zmaksymalizować wygodę klienta jako technologia, która pomaga samochodowi komunikować się z kierowcami, wraz z systemem uwierzytelniania odcisków palców.

Nowa technologia Genesis zostanie również wykorzystana do personalizacji wrażeń z jazdy. Po zidentyfikowaniu kierowcy poprzez rozpoznawanie twarzy i zsynchronizowanie z jego profilem, pojazd może poprawić komfort, automatycznie dostosowując fotel kierowcy i kierownicę na podstawie zapisanych preferencji. Wyświetlacz przezierny (HUD), lusterka boczne i ustawienia systemu informacyjno-rozrywkowego również zostaną dostosowane do indywidualnych ustawień kierowcy.

 

System Genesis Face Connect jest wyposażony w kamerę bliskiej podczerwieni (NIR), która zapewnia rozpoznawanie twarzy w każdych okolicznościach – w tym w nocy. Podczas ciemnej i pochmurnej pogody system może wyraźnie wykryć, czy twarz jest wstępnie zarejestrowana w jego systemie, czy nie.

Technologia uwolni również kierowców od konieczności noszenia przy sobie kluczyków przez cały czas. Jeśli kierowca zostawi swój inteligentny kluczyk w samochodzie, pojazd może zostać zablokowany za pomocą systemu rozpoznawania twarzy. Dzięki temu kierowcy mogą cieszyć się aktywnościami na świeżym powietrzu, takimi jak pływanie lub bieganie, bez konieczności noszenia kluczyków.

 

Face Connect może zarejestrować do dwóch twarzy dla każdego pojazdu, a nowe profile można wygodnie rejestrować za pomocą asystenta głosowego. Zarejestrowane twarze są szyfrowane i bezpiecznie przechowywane w pojeździe bez zagrożenia bezpieczeństwa i można je usunąć w dowolnym momencie, dogodnym dla kierowcy.

Łącząc się z „Systemem uwierzytelniania odcisków palców”, kierowcy mogą mieć pełną kontrolę nad pojazdem na podstawie informacji biometrycznych bez smartfona lub inteligentnego kluczyka. Kierowcy mogą wejść do pojazdu za pomocą rozpoznawania twarzy, a następnie uruchomić i prowadzić samochód za pomocą rozpoznawania odcisków palców.BMW Concept i4
Wiadomości | 05.03.20

BMW Concept i4

Wraz z BMW Concept i4 ? Gran Coupé z napędem czysto elektrycznym ? napęd elektryczny dociera do głównej marki koncernu BMW. BMW Concept i4 jest zapowiedzią modelu BMW i4, którego produkcja rozpocznie się w 2021 roku.

CUPRA przedstawiła więcej szczegółów o modelu Formentor VZ5
Wiadomości | 30.06.21

CUPRA przedstawiła więcej szczegółów o modelu Formentor VZ5

7000 sztuk o mocy 390 KM i prędkości maksymalnej 250 km/godz i tylko 999 egzemplarzy modelu w unikalnym kolorze Taiga Grey.

AC Cobra GT Roadster
Wiadomości | 21.12.22

AC Cobra GT Roadster

Oto pierwsze szczegóły i zdjęcia zupełnie nowego i ekskluzywnego samochodu sportowego, roadstera AC Cobra GT, który zostanie oficjalnie zaprezentowany wiosną 2023 roku.