Wiadomości | 02.05.20

Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?

Pomysłowa konstrukcja wygląda elegancko, a po złożeniu nie ogranicza przestrzeni bagażowej. Można go otworzyć lub zamknąć w 15 sekund. Sprawdzany 18 000 razy, By zyskać pewność jego trwałości został sprawdzany 18 000 razy.


Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?

Wielowarstwowy dach można otworzyć lub zamknąć w 15 sekund. Sprawdzany 18 000 razy, by zyskać pewność jego trwałości. Pomysłowa konstrukcja wygląda elegancko, a po złożeniu nie ogranicza przestrzeni bagażowej. Nowy dach zwiększa dynamikę prowadzenia samochodu.

Luksusowy kabriolet LC Convertible to pierwszy samochód Lexusa ze składanym, miękkim dachem. Dlatego inżynierowie marki nie szczędzili wysiłków, by stworzyć dla tego wyjątkowego samochodu idealny dach.

Nowy dach nie tylko nadaje sylwetce LC Convertible elegancki, wyszukany kształt, który bezpośrednio nawiązuje do wersji LC Coupe. Dzięki przemyślanej konstrukcji działa cicho i szybko, nie ograniczając cennej przestrzeni ładunkowej, gdy jest złożony.

EKSTREMALNE TESTY DO GRANIC WYTRZYMAŁOŚCI

Inżynierowie przewidują, że przez około 10 lat mechanizm składanego dachu będzie działać bez potrzeby regulacji, jednak Lexus nie poprzestał na tym, oczekując najwyższej jakości i niezawodności. Dlatego zbadano granice wytrzymałości dachu, stwierdzając po intensywnych, dokładnych testach, że może wytrzymać około 18 000 cykli otwierania i zamykania, zanim pojawi się jakikolwiek, najmniejszy nawet problem.

Podczas wnikliwych badań udowodniono, że system zachowuje swoją sprawność również w bardzo niskich temperaturach i podczas opadów śniegu.

CISZA I SPOKÓJ

Wyciszona kabina, wolna od zewnętrznego hałasu i wibracji jest ważną częścią Omotenashi – filozofii gościnności Lexusa, z której wynika najwyższa dbałość o klienta. Wielowarstwowy, materiałowy dach modelu LC Convertible skutecznie tłumi niepożądany hałas, a sterujący nim silnik hydrauliczny pracuje cicho i wydajnie.

OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA

Często spotykanym w kabrioletach rozwiązaniem jest projektowanie miejsca na złożony dach kosztem przestrzeni ładunkowej. Lexus LC Cabrio ma w swoim bagażniku tyle samo przestrzeni co model coupe – 172 litry, ponieważ jego przemyślany projekt i konstrukcja pozwoliły na umieszczenie złożonego dachu pomiędzy kolumnami tylnego zawieszenia, a sterujący nim silnik hydrauliczny zamontowano w pustej przestrzeni za tylnymi siedzeniami.

W GÓRĘ LUB W DÓŁ W 15 SEKUND

Aby rozłożyć lub złożyć dach Lexusa LC Convertible, wystarczy piętnaście sekund. To zadanie można wykonać nawet podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Ta właściwość konstrukcji dachu również została gruntownie przetestowana, a zespół projektowy korzystał z tunelu aerodynamicznego, by zyskać pewność, że system poradzi sobie z różnymi prędkościami i warunkami jazdy – w tym również z czołowym wiatrem.

Celem nie było jak najszybsze wykonanie operacji, lecz zapewnienie odpowiedniej jakości działania. Dlatego zanim ruch dachu rozpocznie się na dobre, pojawia się nawet krótka przerwa. Ten szczegół to odzwierciedlenie ruchu towarzyszącego stawianiu znaków w tradycyjnej japońskiej kaligrafii.

IDEALNE WYWAŻENIE I PRĘDKOŚĆ

W Lexusie przyjęto założenie, że kabriolet powinien być tak samo szybki, jak coupe i aby upewnić się, że osiągnięcie maksymalnej prędkości jest możliwe z podniesionym i opuszczonym dachem, przeprowadzono zarówno badania w tunelu aerodynamicznym, jak i na torze testowym.

Pod względem prowadzenia, w rzeczywistości nowy dach pozytywnie wpływa na dynamikę auta. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie jego główne elementy znajdują się między osiami samochodu i dzięki temu kabriolet ma niższy niż coupe środek ciężkości – co jest kluczem do idealnego wyważenia i wspaniałego prowadzenia. Dla zredukowania do minimum masy szkieletu dachu – lecz bez uszczerbku dla jakości jego działania, Lexus zastosował rzadko spotykane połączenie magnezu i aluminium.BMW Concept i4
Wiadomości | 05.03.20

BMW Concept i4

Wraz z BMW Concept i4 ? Gran Coupé z napędem czysto elektrycznym ? napęd elektryczny dociera do głównej marki koncernu BMW. BMW Concept i4 jest zapowiedzią modelu BMW i4, którego produkcja rozpocznie się w 2021 roku.

Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego
Wiadomości | 20.01.21

Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego

Naukowcy Toyoty oraz Uniwersytetu Stanforda rozpoczynają badania nad zakodowaniem w systemie autonomicznej jazdy instynktu profesjonalnego kierowcy driftowego.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition
Super Cars | 02.06.20

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Porsche prezentuje 911 Targa 4S Heritage Design Edition ? nowoczesne 911 z elementami wzornictwa z lat 50. i wczesnych lat 60., a jednocześnie pierwszy z czterech obiektów kolekcjonerskich w ramach strategii Heritage Design.