Wiadomości | 12.04.23

Aukcja w Dubaju bije 15-letni rekord najdroższej tablicy rejestracyjnej na świecie

Numer rejestracyjny P7 został sprzedany za aż 55 milionów dirhamów (15 milionów dolarów), co czyni go najdroższym numerem na świecie.

Aukcja charytatywna zorganizowana przez Emirates Auction w Dubaju ustanowiła nowy rekord świata i trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa! Tablica rejestracyjna P 7 — która na pierwszy rzut oka wygląda jak sama cyfra 7, z literą P z boku została sprzedana za rekordową cenę 55 milionów dirhamów (15 milionów dolarów), bijąc rekord ustawiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prawie piętnaście lat temu.

 

Kwota ze sprzedaży nietypowej tablicy rejestracyjnej zostanie przeznaczona na globalną inicjatywę pomocy żywnościowej władcy Dubaju. Dochody zostaną przeznaczone bezpośrednio na wsparcie kampanii „1 Miliard Meals Endowment”, której celem jest ustanowienie największego funduszu wieczystego pomocy żywnościowej w ramach ramadanu.

 

To nie pierwszy raz, kiedy cyfra „7” cieszy się dużym zainteresowaniem jako tablica rejestracyjna, a cyfra ta jest uważana za przynoszącą szczęście w wielu kulturach na całym świecie.Honda zapowiada premierę zupełnie nowej wersji Civic Hatchback
Wiadomości | 10.06.21

Honda zapowiada premierę zupełnie nowej wersji Civic Hatchback

Globalny model Hondy, którego łączna światowa sprzedaż od momentu wprowadzenia na rynek w 1972 r. osiągnęła około 27 milionów egzemplarzy.

Motorsport po nowemu TOYOTA GAZOO Racing Europe
Wiadomości | 20.04.20

Motorsport po nowemu TOYOTA GAZOO Racing Europe

Toyota Motor Corporation (Toyota) ogłosiła, że firma TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) formalnie zmieniła nazwę i będzie teraz działać pod marką TOYOTA GAZOO Racing Europe GmbH (TGR-E). Siedzibą przedsiębiorstwa nadal będzie Kolonia. TMG została początkowo założona jako Andersson Motorsport GmbH w Kolonii w 1979 roku. Jako TMG funkcjonowała od 1993 roku, gdy stała się spółką całkowicie zależną od Toyoty.

Legendarny, jeden z czterech oryginalnych samochodów pokazowych Playmouth Cuda 440 z 1970 roku
Wiadomości | 17.04.23

Legendarny, jeden z czterech oryginalnych samochodów pokazowych Playmouth Cuda 440 z 1970 roku

Ukryty przez ponad 50 lat, nieodrestaurowany, rzadki i zabytkowy samochód będzie oferowany na aukcji podczas 36. edycji Original Spring Classic organizowanej przez Dana Mecum.