Elektryczne | 24.06.20

Lexus UX 300e w pełni elektryczny nowy miejski crossover

Nowy miejski crossover może poszczycić się wiodącym w swojej klasie poziomem redukcji hałasu i wibracji. W pełni elektryczny układ napędowy, zaawansowana aerodynamika i zwiększona izolacja akustyczna przyczyniają się do niemal bezgłośnej podróży


Lexus UX 300e  w pełni elektryczny nowy miejski crossover

Nie zostawiając niczego przypadkowi, inżynierowie pracujący nad nowym UX 300e, pierwszym w pełni elektrycznym samochodem Lexusa, ulepszyli podwozie, układ napędowy oraz wyciszenie kabiny, by stworzyć crossovera na nowo definiującego słowo „cichy”. Skupienie na wyciszeniu wnętrza to znak rozpoznawczy Lexusa, począwszy od LS 400, pierwszego modelu marki.

 

Przez ponad 30 lat doskonałe wyciszenie było jednym z atutów każdego modelu Lexusa. Kluczowym aspektem rozwoju wyrafinowanego, luksusowego sedana LS 400 z 1989 roku było to, aby poziom hałasu w jego kabinie nie przekraczał 58 dB podczas jazdy z prędkością 100 km/h, co czyniło go cichszym od wszystkich europejskich rywali. Ten cel zainspirował wszystkich 4000 projektantów, inżynierów i techników, pracujących nad samochodem. Tak zaczęła się cicha rewolucja, która stała się kluczowym elementem DNA japońskiego producenta luksusowych samochodów i znalazła swój najnowszy wyraz w nowym Lexusie UX 300e.

 

„Łagodne środowisko w kabinie jest istotną częścią DNA naszej marki. Pierwszy w pełni elektryczny model jak nigdy przedtem dał naszym inżynierom niepowtarzalną okazję do wzmocnienia i ponownego zaakcentowania tej jakości” – skomentował Pascal Ruch, szef Lexus Europe.

 

Na podstawie badań wzorców hałasu w innych luksusowych pojazdach z napędem elektrycznym, podjęto konkretne działania w celu redukcji hałasu w kabinie.

UX 300e został zbudowany w wielokrotnie nagradzanej fabryce Lexus Kiusiu. Przed opuszczeniem zakładu każdy samochód jest wielokrotnie sprawdzany pod kątem perfekcji wytłumienia w tzw. Pokoju Ciszy przez zatrudnionych w Lexusie japońskich mistrzów rzemiosła Takumi, którzy wykorzystują swój specjalnie wytrenowany słuch oraz opuszki palców do wykrywania i korekty źródeł najdrobniejszych nawet hałasów i wibracji w kabinie.

 

„Siedząc w nowym UX 300e, kierowcy natychmiast wyczują, w jaki sposób odwzorowaliśmy i wznieśliśmy na nowy poziom legendarne wartości Lexusa, takie jak cisza we wnętrzu, niezawodność oraz komfort, kontrolę i zaufanie” – podkreślił główny inżynier modelu UX 300e, Takashi Watanabe.

 

Lexus UX 300e do końca tego roku zostanie wprowadzony na wybrane rynki w Europie.Shelby American ponownie przedstawia słynnego Forda Shelby GT500KR
Tuning | 17.12.21

Shelby American ponownie przedstawia słynnego Forda Shelby GT500KR

Ford Shelby GT500KR Mustang, powróci, by w przyszłym roku uczcić 60. rocznicę firmy z limitowaną serią egzemplarzy King of the Road o mocy ponad 900 koni mechanicznych.

Polska premiera Mercedes-AMG EQS 53
Premiery | 27.11.21

Polska premiera Mercedes-AMG EQS 53

Po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć nowy model: EQS-a 53 4MATIC+. Pierwsza sportowa maszyna z Affalterbach w 100% na prąd.

Tylko 50 sztuk Nissana GT-R 50 od Italdesign
Premiery | 21.05.20

Tylko 50 sztuk Nissana GT-R 50 od Italdesign

Italdesign wprowadza na rynek pierwszego produkcyjnego Nissana GT-R 50, który jest wynikiem współpracy z japońskim producentem samochodów, która rozpoczęła się w 2018 roku od stworzenia prototypu o tej samej nazwie.