Elektryczne | 24.06.20

Lexus UX 300e w pełni elektryczny nowy miejski crossover

Nowy miejski crossover może poszczycić się wiodącym w swojej klasie poziomem redukcji hałasu i wibracji. W pełni elektryczny układ napędowy, zaawansowana aerodynamika i zwiększona izolacja akustyczna przyczyniają się do niemal bezgłośnej podróży


Lexus UX 300e  w pełni elektryczny nowy miejski crossover

Nie zostawiając niczego przypadkowi, inżynierowie pracujący nad nowym UX 300e, pierwszym w pełni elektrycznym samochodem Lexusa, ulepszyli podwozie, układ napędowy oraz wyciszenie kabiny, by stworzyć crossovera na nowo definiującego słowo „cichy”. Skupienie na wyciszeniu wnętrza to znak rozpoznawczy Lexusa, począwszy od LS 400, pierwszego modelu marki.

 

Przez ponad 30 lat doskonałe wyciszenie było jednym z atutów każdego modelu Lexusa. Kluczowym aspektem rozwoju wyrafinowanego, luksusowego sedana LS 400 z 1989 roku było to, aby poziom hałasu w jego kabinie nie przekraczał 58 dB podczas jazdy z prędkością 100 km/h, co czyniło go cichszym od wszystkich europejskich rywali. Ten cel zainspirował wszystkich 4000 projektantów, inżynierów i techników, pracujących nad samochodem. Tak zaczęła się cicha rewolucja, która stała się kluczowym elementem DNA japońskiego producenta luksusowych samochodów i znalazła swój najnowszy wyraz w nowym Lexusie UX 300e.

 

„Łagodne środowisko w kabinie jest istotną częścią DNA naszej marki. Pierwszy w pełni elektryczny model jak nigdy przedtem dał naszym inżynierom niepowtarzalną okazję do wzmocnienia i ponownego zaakcentowania tej jakości” – skomentował Pascal Ruch, szef Lexus Europe.

 

Na podstawie badań wzorców hałasu w innych luksusowych pojazdach z napędem elektrycznym, podjęto konkretne działania w celu redukcji hałasu w kabinie.

UX 300e został zbudowany w wielokrotnie nagradzanej fabryce Lexus Kiusiu. Przed opuszczeniem zakładu każdy samochód jest wielokrotnie sprawdzany pod kątem perfekcji wytłumienia w tzw. Pokoju Ciszy przez zatrudnionych w Lexusie japońskich mistrzów rzemiosła Takumi, którzy wykorzystują swój specjalnie wytrenowany słuch oraz opuszki palców do wykrywania i korekty źródeł najdrobniejszych nawet hałasów i wibracji w kabinie.

 

„Siedząc w nowym UX 300e, kierowcy natychmiast wyczują, w jaki sposób odwzorowaliśmy i wznieśliśmy na nowy poziom legendarne wartości Lexusa, takie jak cisza we wnętrzu, niezawodność oraz komfort, kontrolę i zaufanie” – podkreślił główny inżynier modelu UX 300e, Takashi Watanabe.

 

Lexus UX 300e do końca tego roku zostanie wprowadzony na wybrane rynki w Europie.Nowe BMW i7 M70 xDrive
Premiery | 17.04.23

Nowe BMW i7 M70 xDrive

BMW M wprowadza najmocniejszy w pełni elektryczny model o wysokich osiągach, który będzie liderem nowej gamy BMW serii 7.

SKODA ENYAQ iV dostępna w polskich salonach
Wiadomości | 13.01.21

SKODA ENYAQ iV dostępna w polskich salonach

Nowy elektryczny SUV ENYAQ iV dołącza do oferty marki SKODA na polskim rynku.

Przedstawiamy Lucid Gravity: nowa definicja elektrycznego SUV-a
Premiery | 16.11.23

Przedstawiamy Lucid Gravity: nowa definicja elektrycznego SUV-a

Zwiastuje początek nowej ery elektrycznych pojazdów typu SUV: bezprecedensowe połączenie cech niespotykanych wcześniej w jednym pojeździe i przewidywanego zasięgu przekraczającego 700 km.