Wiadomości | 26.04.23

Land Rover rozwija linię modeli Defender

Nowy Defender 130 Outbound zostaje wprowadzony do linii Defender wraz z 500-konnym Defenderem 130 V8 i nowym, inspirowanym dziedzictwem, pakietem County Exterior Pack dla Defendera 110.


Land Rover rozwija linię modeli Defender

Nowy Defender 130 Outbound zostaje wprowadzony do linii Defender wraz z 500-konnym Defenderem 130 V8 i nowym, inspirowanym dziedzictwem, pakietem County Exterior Pack dla Defendera 110. Nowe dodatki do marki Defender oferują klientom Defender większy wybór, zapewniając jednocześnie większe właściwości jezdne i najwyższy komfort.

 

Nowy Defender 130 Outbound jest przeznaczony dla klientów, którzy wiedzą, że zawsze można osiągnąć więcej. Oferuje możliwość eksploracji każdego terenu w najwyższym komforcie – z celowo zaprojektowanym wnętrzem, które pomieści wszystko, co poszukiwacze przygód mogą na niego rzucić.

 

Wewnątrz klienci mogą wybrać luksusową pełną skórę Windsor lub trwałą tkaninę Resist, oferując opcje materiałów przyjemnych w dotyku, które najlepiej pasują do ich stylu życia. Wszystkie są wykończone w kolorze Ebony, z podsufitką Ebony Morzine, fornirem Robustec i charakterystyczną dla Defendera belką poprzeczną w wykończeniu Satin Black Powder Coat Brushed.

 

Na początku i na końcu każdej czynności praktyczne akcenty chronią wnętrze. Wytrzymałe gumowe dywaniki podłogowe można złożyć, aby chronić zderzak podczas załadunku nieporęcznego lub ciężkiego sprzętu, takiego jak rowery lub walizki. Dodatkowe schowki bezpiecznie przechowują mniejsze przedmioty poza zasięgiem wzroku, a punkty mocowania i nowa siatka ładunkowa oznaczają, że różne sprzęty zewnętrzne – duże lub małe – można zabezpieczyć podczas jazdy, gotowe do działania po przyjeździe.

 

Niepowstrzymany napęd 4x4 zapewnia sprawdzony inteligentny system napędu na wszystkie koła Defender i system Terrain Response 2, podczas gdy elektroniczne zawieszenie pneumatyczne i adaptacyjna dynamika są wyposażeniem standardowym. Zaawansowane technologie jazdy terenowej zapewniają bezwysiłkowe i uspokajające poruszanie się w każdym terenie, a elektroniczne zawieszenie pneumatyczne pozwala na wychylenie przegubu do 430 mm i brodzenie do 900 mm.

 

Defender 130 Outbound może holować do 3000 kg, co oznacza, że można z łatwością holować wszystko, od skuterów wodnych i łodzi po przyczepy kempingowe i przyczepy. Zawieszenie pneumatyczne ułatwia podczepianie, a przełączniki wewnątrz tylnej klapy służą do podnoszenia i opuszczania tylnej części pojazdu.

 

Defender 130 Outbound jest dostępny z silnikiem benzynowym P400 i silnikiem wysokoprężnym D300 Ingenium. Oba są wyposażone w technologię Mild Hybrid Electric Vehicle (MHEV) zapewniającą optymalne osiągi i efektywność.


We wnętrzu luksus i dynamika to zasługa podgrzewanych i chłodzonych w 14 kierunkach foteli kierowcy z pamięcią ustawień, wykończonych skórą Ebony Windsor z zamszem Dinamica® i tkaniną Robustec. Ich uzupełnieniem jest podgrzewana kierownica obita zamszem, podsufitka Ebony Morzine i belka poprzeczna Satin Black. Defender 130 V8 jest również wyposażony w czterostrefową klimatyzację, podgrzewane fotele w trzecim rzędzie i klimatyzowane fotele w drugim rzędzie – oprócz systemu dźwiękowego Meridian, wyświetlacza przeziernego Head-Up, interaktywnego wyświetlacza kierowcy i systemu oczyszczania powietrza w kabinie Plus.

 

Wielokrotnie nagradzany system informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro jest wyposażony w 11,4-calowy szklany ekran dotykowy z funkcją Software Over The Air, co oznacza, że jest zawsze aktualny. W zestawie standardowa bezprzewodowa aplikacja Apple CarPlay. Bezprzewodowy Android Auto jest również standardem. Technologia adresowania what3words jest zintegrowana w celu dokładnego wyszukiwania miejsc docelowych nawet w najbardziej odległych lokalizacjach. Bezprzewodowe ładowanie urządzeń zapewnia szybkie i bezprzewodowe ładowanie, a głos Alexa AI zapewnia intuicyjne sterowanie kluczowymi funkcjami pojazdu.Mustang Mach-E wyzwanie przyjęte
Wiadomości | 11.02.21

Mustang Mach-E wyzwanie przyjęte

Zobacz serię pięciu wyzwań, które zaakceptował nowy model Forda.

Pod koniec roku Volkswagen wprowadzi całkowicie nowo opracowaną jednostkę napędową
Elektryczne | 13.04.23

Pod koniec roku Volkswagen wprowadzi całkowicie nowo opracowaną jednostkę napędową

Dzięki nowemu napędowi na tylne koła modele ID. powiększą zarówno moc jak i zasięg. Pierwsze pojazdy z nową generacją napędu w wersji 286 KM od końca roku.

Projekt Alpine A4810 dwumiejscowy supersamochód koncepcyjny napędzany wodorem
Concept Cars | 21.03.22

Projekt Alpine A4810 dwumiejscowy supersamochód koncepcyjny napędzany wodorem

Bardziej technologicznie i przyjazny dla środowiska model, który pokazuje, jak sportowa ma stać się przyszłość.