Concept Cars | 17.11.21

KIA ujawnia Concept EV9

Kia Corporation, która właśnie zaprezentowała EV6, podczas Los Angeles Auto Show 2021 prezentuje koncepcję całkowicie elektrycznego SUV-a, Kia Concept EV9.

Concept EV9 stanowi kolejną możliwą iterację SUV-a. Opracowany w oparciu o zaawansowaną architekturę E-GMP, Concept EV9 to zaawansowany technologicznie, przyjazny rodzinie pojazd, który jest napędzany całkowicie elektrycznym układem napędowym o zerowej emisji.

 

Łączy oszałamiający profil zewnętrzny z nowoczesną i elegancką przestrzenią wewnętrzną, na którą wpływają najnowocześniejsze technologie. Niesamowita estetyka Concept EV9, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, została starannie dopracowana w oparciu o nową filozofię projektowania Kia Opposites United.

 

Concept EV9 ucieleśnia awanturniczą, towarzyską i rekreacyjną formę o surowej i wyprostowanej postawie. Z zewnątrz takie proporcje pomagają zarysować trzyrzędowy ślad SUV-a, co oznacza pojazd, który jest bardzo sprawny, praktyczny i gotowy do działania. Z boku ten modernistyczny, kanciasty profil nadaje całkowicie elektrycznemu SUV-owi prosty, ale charakterystyczny zarys.

 

Korpus boczny o niskiej grawitacji zapewnia maksymalny i natychmiastowy efekt dzięki ostrym, inspirowanym kryształami bryłom błotników, które znajdują się wysoko na pojeździe. Ten efekt nisko wyprofilowanej sylwetki bocznej sprawia, że ??nadkola Concept EV9 wyskakują, co daje mocną sylwetkę SUV-a.

 

Kontrastujące z muskularną prezencją na drodze, miękkie i przyjemne bryły nadwozia Concept EV9 są równoważone ostrymi i schludnymi elementami. Geometria litej skały wyraża się poprzez wyrafinowany rozkład masy, podczas gdy objętość miękkiej kabiny kadłuba została stworzona tak, aby była przyjazna i przystępna.

 

Concept EV9 ma 194 cale długości, 81 cali szerokości, 70 cali wysokości i rozstaw osi 122 cale. Koncepcja łączy również oszałamiającą formę SUV-a z najnowocześniejszą inżynierią. W pełni elektryczny SUV zapewnia zasięg do 300 mil. Jest również wyposażony w technologię ultraszybkiego ładowania nowej generacji z ładowarką o mocy 350 kW, która umożliwia jej zaawansowanemu akumulatorowemu układowi napędowemu uzupełnienie energii z 10% do 80% w ciągu 20-30 minut.Hyundai Motor zapowiada nową erę pojazdów elektrycznych
Wiadomości | 10.12.20

Hyundai Motor zapowiada nową erę pojazdów elektrycznych

Hyundai wypuści model IONIQ 5 na początku 2021 roku jako pierwszy samochód, który będzie zbudowany na niedawno zaprezentowanej platformie E-GMP.

Nowy Aston Martin V12 Vantage
Premiery | 16.03.22

Nowy Aston Martin V12 Vantage

Ograniczony do 333 sztuk kultowy model V12 Vantage, w którym po raz ostatni zostanie zamontowany silnik Twin Turbo V12 o pojemności 5,2 litra. Wszystkie egzemplarze zostały sprzedane jeszcze przed premierą.

Premiera nowego Lexusa IS w najbliższy wtorek
Wiadomości | 13.06.20

Premiera nowego Lexusa IS w najbliższy wtorek

Lexus planuje zorganizować światową premierę nowego kompaktowego sportowego sedana Lexus RWD IS online w najbiższy wtorek 16 czerwca. Tymczasem zobacz zwiastun wideo.