Concept Cars | 23.09.22

Innowacyjny sposób podróżowania, światowy debiut studium projektowego GEN.TRAVEL

24 września Grupa Volkswagen zaprezentuje innowacyjne studium projektowe, które na nowo zdefiniuje długodystansową mobilność przyszłości.

Dzięki GEN.TRAVEL Grupa Volkswagen opracowała kultowe, pełne innowacji studium, które stanowi całkowicie nową kategorię pojazdów w portfolio premium między sedanem a MPV (pojazd wielozadaniowy). „Dzięki strategii NEW AUTO Volkswagen definiuje mobilność dla przyszłych pokoleń – zrównoważoną i cyfrową”, mówi dr Nikolai Ardey, szef działu innowacji Grupy Volkswagen. „W ogólnogrupowym dziale badań nad innowacjami Volkswagena dalej rozwijamy ten pomysł, pokazując, jak nasi klienci będą mogli w przyszłości doświadczyć mobilności – na przykład jako usługi. Dzięki GEN.TRAVEL już dziś możemy doświadczyć tego, co będzie możliwe w niedalekiej przyszłości dzięki innowacyjnej technologii. Podróże „od drzwi do drzwi” na nowym poziomie. Bezemisyjny i bezstresowy.”

 

GEN.TRAVEL jeździ autonomicznie i zamienia kierowcę w zrelaksowanego pasażera, który ma czas na inne rzeczy: pracę. Relaks. Zabawa. Rodzina. Klaus Zyciora, szef Volkswagen Group Design, wyjaśnia: „GEN.TRAVEL daje nam wgląd w podróże przyszłości. Pokazuje nam, jak w przyszłości będzie wyglądać jazda autonomiczna. GEN.TRAVEL ucieleśnia wizjonerski projekt przyszłości dla mobilności jutra. Efektywne kształtowanie charakteryzuje niezwykle charakterystyczny design. Tak więc w dobie perfekcji technicznej i praktycznie nieograniczonych możliwości „forma podąża za funkcją” staje się „forma podąża za wolnością”. Samochód będzie nie tylko lepszy, ale także bardziej ekscytujący niż kiedykolwiek wcześniej”.

 

GEN.TRAVEL ma unikalną, modułową koncepcję wnętrza, którą można dostosować do każdej podróży i zarezerwować jako ofertę Mobility-as-a-Service. W zależności od konfiguracji pojazdem koncepcyjnym może przewozić do czterech osób. W przypadku podróży służbowych konfiguracja konferencyjna z czterema wygodnymi siedzeniami i dużym stołem pośrodku wnętrza zapewnia relaksujące otoczenie. Dynamiczne oświetlenie tworzy przyjemne środowisko pracy i zapobiega niebezpieczeństwu kinetozy (choroby lokomocyjnej). Konfiguracja w konfiguracji nocnej umożliwia przekształcenie dwóch siedzeń w dwa łóżka, które można rozłożyć do pozycji całkowicie płaskiej.

 

Innowacyjny system mocowania pasażera zapewnia maksymalne bezpieczeństwo nawet w pozycji leżącej. System oświetlenia GEN.TRAVEL wpływa na produkcję melatoniny, aby pomóc pasażerom zasnąć i naturalnie się obudzić. W przypadku podróży rodzinnych GEN.TRAVEL z przednimi siedzeniami można skonfigurować tak, aby bawić dzieci za pomocą rozszerzonej rzeczywistości (AR). Wnętrze jest lekkie, o naturalnym designie. Wszystkie elementy HMI (interfejs człowiek-maszyna) są produkowane przy użyciu zrównoważonych materiałów, w połączeniu z materiałami pochodzącymi z recyklingu lub materiałami naturalnymi.

 

Futurystyczny wygląd zewnętrzny GEN.TRAVEL jest podzielony na dwie części: Przezroczysta, szklana kabina jest doskonale wkomponowana w dolną część, w której znajdują się wszystkie funkcje techniczne. Krawędź okna znajduje się na wysokości pasa, dzięki czemu jest bardzo niska, aby zmaksymalizować widok na zewnątrz. Jednocześnie, gdy pasażerowie leżą płasko w samochodzie, nie odczuwają żadnych zewnętrznych wpływów. Drzwi skrzydłowe GEN.TRAVEL ułatwiają wsiadanie i wysiadanie.

 

Aby zapewnić maksymalny komfort, GEN.TRAVEL posiada aktywne zawieszenie eABC (elektryczne aktywne sterowanie nadwoziem), które z wyprzedzeniem oblicza ruchy pionowe i boczne, takie jak przyspieszanie, hamowanie lub pokonywanie zakrętów, i odpowiednio optymalizuje styl jazdy i trajektorię. Sztuczna inteligencja (AI) i konwoje – w pełni autonomiczna jazda w konwojach – są wykorzystywane do dalszego zwiększania zasięgu na długich trasach.Porsche przedstawia najpotężniejszego Cayenne wszechczasów
Wiadomości | 29.08.23

Porsche przedstawia najpotężniejszego Cayenne wszechczasów

Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid. Najmocniejszy SUV marki to kompleksowo odnowiona trzecia generacja tego topowego SUV-a jako hybryda typu plug-in również w wersji coupe i pakietem GT.

Brytyjski hiper-roadster McLaren Elva udoskonalony przez Novitec
Tuning | 08.03.23

Brytyjski hiper-roadster McLaren Elva udoskonalony przez Novitec

Od dziesięcioleci NOVITEC udoskonala najbardziej ekskluzywne samochody na świecie. Teraz przedstawia McLarena Elva, który jest produkowany w limitowanej edycji zaledwie 149 pojazdów.

Aston Martin Valhalla
Premiery | 15.07.21

Aston Martin Valhalla

Valhalla będzie rewolucyjnym hipersamochodem z silnikiem umieszczonym centralnie, zawierającym koncepcje i technologie zaczerpnięte bezpośrednio z F1.