Wiadomości | 02.03.23

Kia publikuje zwiastuny swojego nowego elektrycznego SUV-a Kia EV9

Wyczekiwany flagowy model Kia, elektryczny SUV marki ma przyspieszyć transformację firmy w dostawcę zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności w dobie elektryfikacji.

Teaserowy film Kia EV9, który można obejrzeć w serwisie YouTube, przedstawia sylwetkę flagowego modelu SUV z wyraźnym przodem i smukłymi powierzchniami nadwozia. Uderzające wzory świateł stworzone przez przednie i tylne lampy dopełniają odważną tożsamość EV9.


Nazwa EV9 pochodzi od nomenklatury pojazdów elektrycznych Kia, łączącej przedrostek „EV” (pojazd elektryczny) z liczbą „9” (dziewięć), która reprezentuje segment tego modelu w ofercie dedykowanych pojazdom elektrycznym Kia.

 

Podobnie jak Kia EV6, Kia EV9 jest zbudowana na dedykowanej platformie pojazdów elektrycznych firmy Electric Global Modular Platform (E-GMP).

 

Kia w pełni ujawni zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny w połowie marca, a informacje o produkcie zostaną ujawnione podczas światowej premiery Kia EV9 pod koniec marca.Tylko 12 egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo Edition 120
MotorSport | 12.03.21

Tylko 12 egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo Edition 120

Skoda Motorsport świętuje 120. rocznicę debiutu w sportach motorowych specjalną limitowaną edycją modelu Fabia.

Pewnie nie słyszałeś o Donkervoort holenderskim producencie super sportowych samochodów
Super Cars | 25.06.20

Pewnie nie słyszałeś o Donkervoort holenderskim producencie super sportowych samochodów

Donkervoort Automobielen D8 GTO-JD70 został opracowany jako hołd dla 70. urodzin jego założyciela, Joopa Donkervoorta.

Poznaj internetowe narzędzie do weryfikacji historii pojazdów
Wiadomości | 22.09.21

Poznaj internetowe narzędzie do weryfikacji historii pojazdów

Platforma carVertical, dostarcza dane dotyczące zapisów o rejestracji samochodów, odczytach odległościomierzy i historii wypadków, ale nie tylko.