Wiadomości | 02.03.23

Kia publikuje zwiastuny swojego nowego elektrycznego SUV-a Kia EV9

Wyczekiwany flagowy model Kia, elektryczny SUV marki ma przyspieszyć transformację firmy w dostawcę zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności w dobie elektryfikacji.

Teaserowy film Kia EV9, który można obejrzeć w serwisie YouTube, przedstawia sylwetkę flagowego modelu SUV z wyraźnym przodem i smukłymi powierzchniami nadwozia. Uderzające wzory świateł stworzone przez przednie i tylne lampy dopełniają odważną tożsamość EV9.


Nazwa EV9 pochodzi od nomenklatury pojazdów elektrycznych Kia, łączącej przedrostek „EV” (pojazd elektryczny) z liczbą „9” (dziewięć), która reprezentuje segment tego modelu w ofercie dedykowanych pojazdom elektrycznym Kia.

 

Podobnie jak Kia EV6, Kia EV9 jest zbudowana na dedykowanej platformie pojazdów elektrycznych firmy Electric Global Modular Platform (E-GMP).

 

Kia w pełni ujawni zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny w połowie marca, a informacje o produkcie zostaną ujawnione podczas światowej premiery Kia EV9 pod koniec marca.Rolls-Royce Wraith, koniec produkcji jednego z najbardziej rewolucyjnych samochodów
Super Cars | 23.03.23

Rolls-Royce Wraith, koniec produkcji jednego z najbardziej rewolucyjnych samochodów

To arcydzieło robione na zamówienie, ograniczone do zaledwie 12 egzemplarzy na całym świecie, jest także ostatnim coupe z silnikiem V12, jakie kiedykolwiek wyprodukował Rolls-Royce.

Wkrótce premiera nowego smarta #3, podczas Auto Shanghai 2023
Wiadomości | 27.03.23

Wkrótce premiera nowego smarta #3, podczas Auto Shanghai 2023

Smart ujawnił wstępne szczegóły projektowe i oficjalną nazwę swojego pierwszego w pełni elektryczny SUV-a coupe o sportowym i awangardowym designie.

Volkswagen Amarok pick-up udoskonalony w każdym calu
Premiery | 07.07.22

Volkswagen Amarok pick-up udoskonalony w każdym calu

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje nowego Amaroka. Ten wszechstronny samochód mogący być i terenówką i wygodnym autem szosowym.