Wiadomości | 02.03.23

Kia publikuje zwiastuny swojego nowego elektrycznego SUV-a Kia EV9

Wyczekiwany flagowy model Kia, elektryczny SUV marki ma przyspieszyć transformację firmy w dostawcę zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności w dobie elektryfikacji.

Teaserowy film Kia EV9, który można obejrzeć w serwisie YouTube, przedstawia sylwetkę flagowego modelu SUV z wyraźnym przodem i smukłymi powierzchniami nadwozia. Uderzające wzory świateł stworzone przez przednie i tylne lampy dopełniają odważną tożsamość EV9.


Nazwa EV9 pochodzi od nomenklatury pojazdów elektrycznych Kia, łączącej przedrostek „EV” (pojazd elektryczny) z liczbą „9” (dziewięć), która reprezentuje segment tego modelu w ofercie dedykowanych pojazdom elektrycznym Kia.

 

Podobnie jak Kia EV6, Kia EV9 jest zbudowana na dedykowanej platformie pojazdów elektrycznych firmy Electric Global Modular Platform (E-GMP).

 

Kia w pełni ujawni zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny w połowie marca, a informacje o produkcie zostaną ujawnione podczas światowej premiery Kia EV9 pod koniec marca.Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience
Wiadomości | 20.07.21

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

Chcesz udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą i przy okazji poznać bliżej najnowsze samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy?

Taycan Turbo Cross Turismo pomiędzy lodem a pustynią
Elektryczne | 10.06.21

Taycan Turbo Cross Turismo pomiędzy lodem a pustynią

Wow. Ekstremalnie wyjątkowe wideo, które pokazuje sportowy charakter Porsche podczas jazdy na nieutwardzonych drogach na pustyni i na lodzie.

Nowy Nissan Qashqai, trzecia generacja kultowego crossovera marki
Wiadomości | 14.07.21

Nowy Nissan Qashqai, trzecia generacja kultowego crossovera marki

Pierwsze egzemplarze modelu, którego liczba zamówień złożonych przez klientów w Europie przekroczyła już 10 tysięcy, pojawiają się w salonach sprzedaży.