Premiery | 06.07.21

Kia przedstawia zupełnie nowego Sportage piątej generacji

Całkowicie nowy Sportage jest wynikiem współpracy między główną światową siecią projektantów Kia w Korei, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Kia Sportage piątej generacji została od podstaw starannie zaprojektowana, aby stać się najlepszym miejskim SUV-em.

Całkowicie nowy Sportage symbolizuje pionierskie DNA marki Kia. Dotychczasowy sukces Sportage jest głęboko zakorzeniony w myśleniu o ciągłym odkrywaniu na nowo. Pod nową marką Kia, piąta generacja Sportage po raz kolejny wprowadza innowację, która wznosi markę na wyższy poziom.

 

Opracowany w oparciu o nową architekturę, całkowicie nowy Sportage łączy w sobie stylistykę skoncentrowaną na kierowcy z najnowocześniejszym wnętrzem klasy premium z zakrzywionym, zintegrowanym, zakrzywionym wyświetlaczem, który zawiera najnowsze osiągnięcia technologii łączności.


Całkowicie nowy Sportage jest również liderem w dziedzinie bezpieczeństwa, oferując zarówno pasywne, jak i aktywne, zaawansowane technologicznie systemy – w tym światowej sławy kompleksowy pakiet zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS).

 

Aby zapewnić dynamiczne, wciągające i optymalne wrażenia z jazdy, całkowicie nowy Sportage wprowadza liczne przełomowe rozwiązania technologiczne, w tym system E-Handling Kia, który poprawia dynamiczne osiągi pojazdu oraz poprawia zwinność i stabilność. Zawieszenie elektryczne nowej generacji (ESC) zapewnia optymalny komfort i najwyższy poziom bezpieczeństwa przez cały czas dzięki ciągłej kontroli amortyzacji w czasie rzeczywistym.

 

Tryb terenowy zapewnia zupełnie nowemu Sportage wyjątkowe możliwości jazdy w trudniejszych warunkach, takich jak śnieg, błoto i piasek, pozwalając właścicielom na bardziej ryzykowne zajęcia rekreacyjne.

Zaawansowane układy napędowe sprawiają, że zupełnie nowy Sportage jest bardzo ekonomicznym, niskoemisyjnym operatorem w warunkach rzeczywistych, ale taka oszczędność jest połączona z płynnym i bardzo responsywnym dostarczaniem mocy, co daje SUV-a, który jest energiczny, sportowy i przyjemny w prowadzeniu.

 

To pierwszy samochód marki Kia dostępny w wersjach z długim i krótkim rozstawem osi w zależności od regionu, dzięki czemu rodzina piątej generacji w pełni zaspokaja różnorodne i specyficzne potrzeby wszystkich rynków.Najstarsze samochody w Europie jeżdżą po polskich drogach
Wiadomości | 28.09.21

Najstarsze samochody w Europie jeżdżą po polskich drogach

Prawie 38 proc. jeżdżących po polskich drogach samochodów osobowych ma powyżej 20 lat, co jest najwyższym odsetkiem w Unii Europejskiej, wynika z danych Eurostatu.

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two
Premiery | 01.06.21

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two

Rimac Automobili pokazał dziś swój pierwszy w pełni elektryczny hipersamochód , który zostanie wyprodukowany tylko w 150 egzemplarzach.

CUPRA Formentor VZ5 z silnikiem o mocy 390 KM
Tuning | 22.02.21

CUPRA Formentor VZ5 z silnikiem o mocy 390 KM

W ramach obchodów 3. rocznicy powstania hiszpańska marka przedstawia limitowaną wersję swojego autorskiego CUV-a.