MotorSport | 21.07.21

Druga ewolucja Audi R8 LMS GT3

Z 83 tytułami dla kierowców i 106 zwycięstwami w mistrzostwach, Audi R8 LMS jest jednym z najbardziej udanych samochodów wyścigowych GT3.


Druga ewolucja Audi R8 LMS GT3

Audi prezentuje model evo II, który jest dalej rozwijany przez Audi Sport customer racing i testowany do kolejnego cyklu homologacji. Zmieniony samochód sportowy z silnikiem umieszczonym centralnie jest jeszcze bardziej dostosowany do wymagań prywatnych zespołów klientów, ale dodatkowa cena jest nadal umiarkowana.

 

„Nowa ewolucja jeszcze bardziej spełnia potrzeby naszych klientów” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Większość innowacji odzwierciedla życzenia, które wyraziły nam zespoły”. Audi Sport zoptymalizowało R8 LMS w pięciu obszarach: aerodynamika, charakterystyka silnika, klimatyzacja, zawieszenie i kontrola trakcji. W globalnym środowisku rywalizacji GT3, w której bierze udział nawet dziesięć marek, Audi Sport zajmuje więc idealną pozycję. Audi Sport customer racing weźmie udział w pierwszych wyścigach samochodu jeszcze w 2021 roku, aby zakończyć testy modelu.

 

W cenie 429 000 euro (plus VAT) klienci otrzymują następnie samochód wyścigowy, którego charakterystyka jest jeszcze lepiej przystosowana do wyścigów amatorskich. Aerodynamicznie, Audi R8 LMS prezentuje się bardziej nieczule, ponieważ większa niż wcześniej część siły docisku jest teraz generowana przez nowe tylne skrzydło zamiast przez podłogę. Silnik posiada nowy układ dolotowy o ulepszonej charakterystyce momentu obrotowego. Zawieszenie zostało po raz pierwszy zoptymalizowane przez czterokierunkowe regulowane amortyzatory. System kontroli trakcji umożliwia dalsze regulacje z nowymi funkcjami. Wreszcie, klimatyzacja wnętrza poprawia komfort. Rezultatem jest lepsza koncentracja i bardziej spójne czasy okrążeń, zwłaszcza na dłuższych dystansach i przy wyższych temperaturach zewnętrznych.

 

Zespoły mogą zamówić nowy pakiet technologii na sezon 2022 jako kompletny pojazd lub zestaw modernizacyjny do modernizacji istniejących modeli. Nowy samochód wyścigowy zostanie po raz pierwszy wystawiony na padoku podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Circuit de Spa-Francorchamps.Mercedes-AMG unowocześnił sześciocylindrowe modele 4-drzwiowego coupe AMG GT
Wiadomości | 05.05.23

Mercedes-AMG unowocześnił sześciocylindrowe modele 4-drzwiowego coupe AMG GT

Można je rozpoznać po nowym przednim spojlerze, nawiązującym do poprzedniej konstrukcji modeli ośmiocylindrowych.

Hyundai TUCSON Nowej Generacji w wersji N Line
Wiadomości | 27.01.21

Hyundai TUCSON Nowej Generacji w wersji N Line

Hyundai zaprezentował sportową wersję N Line swojego najlepiej sprzedającego się modelu w Europie.

Porsche unowocześnia Panamerę
Premiery | 24.11.23

Porsche unowocześnia Panamerę

Trzecia generacja sportowej, luksusowej limuzyny charakteryzuje się szerszą gamą funkcji cyfrowych, świeżym i wyrazistym designem oraz szerszym spektrum pomiędzy dynamiką a komfortem jazdy.