Wiadomości | 14.02.21

Zupełnie nowy INFINITI QX60

W nowym modelu będzie dostępna nowa 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

Pewna moc: zupełnie nowy INFINITI QX60 2022 wprowadza nową, ulepszoną 9-biegową automatyczną skrzynię biegów.

 

Kiedy dotrze do USA i Kanady jeszcze w tym roku 2022 INFINITI QX60 będzie napędzany nagradzanym 3,5-litrowym silnikiem V-6 o mocy 295 koni mechanicznych, współpracującym z całkowicie nową 9-biegową automatyczną skrzynią biegów. Celem tego duetu jest zapewnienie idealnej równowagi między mocą a oszczędnością paliwa, reakcją i wyrafinowaniem najnowszego dodatku INFINITI do linii QX.

 

Obszerne testy i kalibracje silnika i 9-biegowego zestawu w całkowicie nowym INFINITI QX60 zapewnią kierowcom mocną, ale relaksującą jazdę. Zespoły INFINITI w Ameryce Północnej przejechały tysiące godzin i setki tysięcy mil za kierownicą nowego QX60, aby precyzyjnie dostroić reakcję zwrotnicy, możliwości, sposób jazdy i prowadzenie oraz ogólne zachowanie. Inżynierowie z Arizona Testing Center INFINITI poddali nowy QX60 działaniu wysokich temperatur w takich miejscach jak Death Valley w Kalifornii w temperaturach powyżej 122 stopni Fahrenheita (50 stopni Celsjusza). Jałowa atmosfera pustynna jest wyzwaniem dla możliwości chłodzenia QX60 i środowiska wewnętrznego. Inżynierowie w zakładzie przez lata pracowali nad dostrajaniem kabiny QX60, aby była spokojna i relaksująca, pomimo brutalnego upału i męczącego krajobrazu tuż za drzwiami crossovera.

 

Specjalistyczne testy rzucają wyzwanie każdemu komponentowi, niezależnie od tego, czy jest to zupełnie nowa 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów opracowana we współpracy z dostawcą ZF, czy też uszczelnianie wokół okien - żaden szczegół nie jest zbyt mały.

 

„Całkowicie nowy QX60 zapewnia bezpośrednie i liniowe przyspieszenie. Daje to kierowcy pewność nie tylko przyspieszenia startu na postoju, ale także wyprzedzania na autostradzie i w mieście ”- powiedział Dave Kiesel, kierownik ds. Osiągów układu napędowego w INFINITI Arizona Testing Center. „Po prostu naciskasz pedał, on redukuje bieg i jedziesz.

 

„Całkowicie nowa 9-biegowa przekładnia ma większy rozpiętość przełożeń - prawie 10: 1. Daje to klientowi możliwość stabilnego startu, który jest pewny i responsywny. Skutkiem tego jest również to, że na autostradzie oszczędzasz paliwo ”- dodał Kiesel.

 

Dzięki szerszemu zakresowi przełożeń inżynierowie INFINITI poprawili nie tylko wskaźniki wydajności; poprawia się również komfort jazdy. Niedostrzegalne zmiany biegów przez nową 9-biegową automatyczną skrzynię biegów są uzupełnione mocowaniem INFINITI Active Torque Mount, które izoluje wibracje silnika na zewnątrz kabiny i wycisza wnętrze.Audi Online TV
Wiadomości | 04.05.20

Audi Online TV

Audi udostępniło specjalny dodatek do konfiguratora pokazujący w przystępny sposób techniczne szczegóły wybranych modeli Audi. Klienci przed skonfigurowaniem wybranego modelu mogą obejrzeć film na jego temat. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji filmy do dwóch modeli, Q7 oraz Q5. Sukcesywnie ilość dostępnych filmów będzie się zwiększać.

Nowy Peugeot E-Expert e-VAN nowej generacji
Wiadomości | 14.05.20

Nowy Peugeot E-Expert e-VAN nowej generacji

Nowy PEUGEOT e-Expert. Dwa poziomy zasięgu do 330 km w cyklu WLTP, Ttrzy długości nadwozia, możliwość holowania przyczepy o masie do 1000 kg i ładowność do 1275 kg, przestrzeń ładunkowa identyczna jak w wersjach z silnikiem spalinowym.

Chevrolet Silverado ZR2 stworzony do jazdy w terenie
Tuning | 24.11.21

Chevrolet Silverado ZR2 stworzony do jazdy w terenie

Off-Road po mistrzowsku. Niesamowite wideo prezentuje możliwości jazdy w terenie specjalnie dostosowanych pojazdów podczas wyścigów po pustyni.