Wiadomości | 14.02.21

Zupełnie nowy INFINITI QX60

W nowym modelu będzie dostępna nowa 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

Pewna moc: zupełnie nowy INFINITI QX60 2022 wprowadza nową, ulepszoną 9-biegową automatyczną skrzynię biegów.

 

Kiedy dotrze do USA i Kanady jeszcze w tym roku 2022 INFINITI QX60 będzie napędzany nagradzanym 3,5-litrowym silnikiem V-6 o mocy 295 koni mechanicznych, współpracującym z całkowicie nową 9-biegową automatyczną skrzynią biegów. Celem tego duetu jest zapewnienie idealnej równowagi między mocą a oszczędnością paliwa, reakcją i wyrafinowaniem najnowszego dodatku INFINITI do linii QX.

 

Obszerne testy i kalibracje silnika i 9-biegowego zestawu w całkowicie nowym INFINITI QX60 zapewnią kierowcom mocną, ale relaksującą jazdę. Zespoły INFINITI w Ameryce Północnej przejechały tysiące godzin i setki tysięcy mil za kierownicą nowego QX60, aby precyzyjnie dostroić reakcję zwrotnicy, możliwości, sposób jazdy i prowadzenie oraz ogólne zachowanie. Inżynierowie z Arizona Testing Center INFINITI poddali nowy QX60 działaniu wysokich temperatur w takich miejscach jak Death Valley w Kalifornii w temperaturach powyżej 122 stopni Fahrenheita (50 stopni Celsjusza). Jałowa atmosfera pustynna jest wyzwaniem dla możliwości chłodzenia QX60 i środowiska wewnętrznego. Inżynierowie w zakładzie przez lata pracowali nad dostrajaniem kabiny QX60, aby była spokojna i relaksująca, pomimo brutalnego upału i męczącego krajobrazu tuż za drzwiami crossovera.

 

Specjalistyczne testy rzucają wyzwanie każdemu komponentowi, niezależnie od tego, czy jest to zupełnie nowa 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów opracowana we współpracy z dostawcą ZF, czy też uszczelnianie wokół okien - żaden szczegół nie jest zbyt mały.

 

„Całkowicie nowy QX60 zapewnia bezpośrednie i liniowe przyspieszenie. Daje to kierowcy pewność nie tylko przyspieszenia startu na postoju, ale także wyprzedzania na autostradzie i w mieście ”- powiedział Dave Kiesel, kierownik ds. Osiągów układu napędowego w INFINITI Arizona Testing Center. „Po prostu naciskasz pedał, on redukuje bieg i jedziesz.

 

„Całkowicie nowa 9-biegowa przekładnia ma większy rozpiętość przełożeń - prawie 10: 1. Daje to klientowi możliwość stabilnego startu, który jest pewny i responsywny. Skutkiem tego jest również to, że na autostradzie oszczędzasz paliwo ”- dodał Kiesel.

 

Dzięki szerszemu zakresowi przełożeń inżynierowie INFINITI poprawili nie tylko wskaźniki wydajności; poprawia się również komfort jazdy. Niedostrzegalne zmiany biegów przez nową 9-biegową automatyczną skrzynię biegów są uzupełnione mocowaniem INFINITI Active Torque Mount, które izoluje wibracje silnika na zewnątrz kabiny i wycisza wnętrze.Lamborghini świętuje wielkie otwarcie Lamborghini Lounge Tokyo
Wiadomości | 30.10.20

Lamborghini świętuje wielkie otwarcie Lamborghini Lounge Tokyo

Automobili Lamborghini otwiera THE LOUNGE TOKYO w ekskluzywnej dzielnicy mieszkaniowej Roppongi i jest drugim tego typu obiektem po Nowym Jorku.

Zupełnie nowy Infiniti QX55 kolejny przełomowy model luksusowej marki
Premiery | 19.11.20

Zupełnie nowy Infiniti QX55 kolejny przełomowy model luksusowej marki

Prowokacyjny kształt i dekadenckie wnętrze podkreślają zupełnie nowego SUV-a, który trafi do USA i Kanady wiosną 2021 roku.

Porsche prezentuje swoje przyszłościowe studium koncepcyjne Mission R
Concept Cars | 08.09.21

Porsche prezentuje swoje przyszłościowe studium koncepcyjne Mission R

Na rozpoczęcie targów IAA MOBILITY 2021 w Monachium Porsche ma spektakularnie spojrzeć w motoryzacyjną przyszłość.