Concept Cars | 11.09.21

Mercedes Concept EQG legenda w wersji elektrycznej

To ekscytująca zapowiedź całkowicie elektrycznej wersji legendarnej serii modeli terenowych Mercedesów Klasy G.

Wraz z Concept EQG, Mercedes-Benz prezentuje zbliżające się do produkcji studium całkowicie elektrycznego wariantu swojej użytkowej ikony terenowej. Wizualnie samochód koncepcyjny łączy w sobie bezbłędnie uderzający wygląd Klasy G z wybranymi elementami stylistycznymi typowymi dla całkowicie elektrycznych modeli Mercedesa jako kontrastujące akcenty. Właściwości 4x4 modelu „G”, które zawsze wyznaczały najwyższy standard, nie tylko wkroczą w erę mobilności elektrycznej, ale w niektórych obszarach zostaną jeszcze bardziej rozwinięte. Concept EQG stanowi zatem obiecującą zapowiedź tego, do czego będzie zdolny Mercedes-Benz Klasy G z napędem akumulatorowo-elektrycznym.

 

Początki odnoszącego sukcesy modelu Klasy G sięgają 1979 roku. Przez ponad cztery dekady „G” uosabiał w ten sposób luksusowy samochód terenowy Mercedes-Benz. Wygląd zewnętrzny legendy off-roadu Mercedes-Benz zmienił się tylko nieznacznie w ciągu całego okresu. Nawet w ramach szeroko zakrojonego przeprojektowania w 2018 roku, które przyniosło ze sobą największy skok technologiczny w historii modelu, Mercedes-Benz tylko ostrożnie rozwinął ten niewątpliwie efektowny design. Nie bez powodu: ponieważ jego niegdyś czysto funkcjonalne elementy już dawno stały się kultowymi elementami stylu. Należą do nich na przykład charakterystyczna klamka drzwi i charakterystyczny dźwięk zamykania, solidna zewnętrzna listwa ochronna, odsłonięte koło zapasowe na tylnych drzwiach i przyciągające wzrok przednie kierunkowskazy.

 

Concept EQG również mocno wpisuje się w tradycję stylistyczną serii modelowych i na pierwszy rzut oka można go rozpoznać jako Klasę G. Model studyjny w fazie produkcji przyjmuje kanciastą sylwetkę Klasy G, w tym jej kultowe elementy. Podświetlane paski sprawiają, że solidne zewnętrzne paski ochronne wyróżniają się wizualnie. Krawędź oddzielająca atrakcyjnego dwukolorowego lakieru – błyszcząca czerń na górze, błyszcząca aluminiowa belka na dole – przebiega w obszarze przodu bezpośrednio pod pokrywającą maskę, co jeszcze wyraźniej podkreśla tę cechę stylistyczną.

 

Widok z przodu Concept EQG wygląda znajomo, nie tylko ze względu na typowe okrągłe reflektory. Zamiast osłony chłodnicy, jak w modelach z napędem konwencjonalnym, ten całkowicie elektryczny wariant ma osłonę chłodnicy w kolorze głębokiej czerni. W tej czarnej kratce panelowej podświetlana gwiazda z efektem 3D stanowi uderzający akcent. Wokół niego animowany wzór „okrągłych kwadratów” (wzór squircle) w znanym niebieskim kolorze modeli Mercedes-EQ tworzy wizualne połączenie. Podświetlony dookoła pasek otacza Black Panel, który wraz z białymi podświetlonymi okręgami w obudowach lusterek zewnętrznych uzupełnia grafikę świateł do jazdy dziennej reflektorów.Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible
Wiadomości | 21.04.20

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible

Zespół odpowiedzialny za projekt Lexusa LC Convertible miał jasno określoną misję: stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem. Deklaracja brzmiała jednoznacznie, ale takie zadanie to przecież ogromne wyzwanie. Lexus zdecydował, że nowy samochód powinien zachować istotne motywy stylistyczne modelu LC coupe, zdobywcy wielu międzynarodowych nagród za przyciągającą spojrzenia, wyrafinowaną stylistykę.

Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67
Elektryczne | 01.10.22

Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67

Charge ’67 jest produkowany z zupełnie nowych części, ma klasyczny wygląd, karoserię z włókna węglowego, 536 koni mechanicznych i nie tylko.

Hyundai następna generacja sportów motorowych
MotorSport | 12.02.21

Hyundai następna generacja sportów motorowych

Jak Hyundai Motorsport łączy osiągi i zrównoważony rozwój z wyścigami elektrycznymi.