Concept Cars | 11.09.21

Mercedes Concept EQG legenda w wersji elektrycznej

To ekscytująca zapowiedź całkowicie elektrycznej wersji legendarnej serii modeli terenowych Mercedesów Klasy G.

Wraz z Concept EQG, Mercedes-Benz prezentuje zbliżające się do produkcji studium całkowicie elektrycznego wariantu swojej użytkowej ikony terenowej. Wizualnie samochód koncepcyjny łączy w sobie bezbłędnie uderzający wygląd Klasy G z wybranymi elementami stylistycznymi typowymi dla całkowicie elektrycznych modeli Mercedesa jako kontrastujące akcenty. Właściwości 4x4 modelu „G”, które zawsze wyznaczały najwyższy standard, nie tylko wkroczą w erę mobilności elektrycznej, ale w niektórych obszarach zostaną jeszcze bardziej rozwinięte. Concept EQG stanowi zatem obiecującą zapowiedź tego, do czego będzie zdolny Mercedes-Benz Klasy G z napędem akumulatorowo-elektrycznym.

 

Początki odnoszącego sukcesy modelu Klasy G sięgają 1979 roku. Przez ponad cztery dekady „G” uosabiał w ten sposób luksusowy samochód terenowy Mercedes-Benz. Wygląd zewnętrzny legendy off-roadu Mercedes-Benz zmienił się tylko nieznacznie w ciągu całego okresu. Nawet w ramach szeroko zakrojonego przeprojektowania w 2018 roku, które przyniosło ze sobą największy skok technologiczny w historii modelu, Mercedes-Benz tylko ostrożnie rozwinął ten niewątpliwie efektowny design. Nie bez powodu: ponieważ jego niegdyś czysto funkcjonalne elementy już dawno stały się kultowymi elementami stylu. Należą do nich na przykład charakterystyczna klamka drzwi i charakterystyczny dźwięk zamykania, solidna zewnętrzna listwa ochronna, odsłonięte koło zapasowe na tylnych drzwiach i przyciągające wzrok przednie kierunkowskazy.

 

Concept EQG również mocno wpisuje się w tradycję stylistyczną serii modelowych i na pierwszy rzut oka można go rozpoznać jako Klasę G. Model studyjny w fazie produkcji przyjmuje kanciastą sylwetkę Klasy G, w tym jej kultowe elementy. Podświetlane paski sprawiają, że solidne zewnętrzne paski ochronne wyróżniają się wizualnie. Krawędź oddzielająca atrakcyjnego dwukolorowego lakieru – błyszcząca czerń na górze, błyszcząca aluminiowa belka na dole – przebiega w obszarze przodu bezpośrednio pod pokrywającą maskę, co jeszcze wyraźniej podkreśla tę cechę stylistyczną.

 

Widok z przodu Concept EQG wygląda znajomo, nie tylko ze względu na typowe okrągłe reflektory. Zamiast osłony chłodnicy, jak w modelach z napędem konwencjonalnym, ten całkowicie elektryczny wariant ma osłonę chłodnicy w kolorze głębokiej czerni. W tej czarnej kratce panelowej podświetlana gwiazda z efektem 3D stanowi uderzający akcent. Wokół niego animowany wzór „okrągłych kwadratów” (wzór squircle) w znanym niebieskim kolorze modeli Mercedes-EQ tworzy wizualne połączenie. Podświetlony dookoła pasek otacza Black Panel, który wraz z białymi podświetlonymi okręgami w obudowach lusterek zewnętrznych uzupełnia grafikę świateł do jazdy dziennej reflektorów.Ferrari 296 GTB nowa sportowa berlinetta
Premiery | 24.06.21

Ferrari 296 GTB nowa sportowa berlinetta

Dzisiaj miała miejsce premiera najnowszej ewolucji dwumiejscowej berlinetty z Maranello z silnikiem umieszczonym z tyłu.

BMW M Motorsport prezentuje BMW M4 GT3 na torze Nürburgring
MotorSport | 03.06.21

BMW M Motorsport prezentuje BMW M4 GT3 na torze Nürburgring

Podczas ostatnich testów przed 24-godzinnym wyścigiem na torze Nürburgring został zaprezentowany nowy flagowy model BMW GT, wart 415 000 euro netto.

Całkowicie nowa Honda Civic Type R to najmocniejszy Type R w historii
Premiery | 21.07.22

Całkowicie nowa Honda Civic Type R to najmocniejszy Type R w historii

Zaprezentowana podczas specjalnego wydarzenia w Los Angeles. To najmocniejszy model w 30-letniej historii Type R, który został zaprojektowany od podstaw.