Wiadomości | 09.02.23

Jeep świętuje 20-lecie modelu Wrangler Rubicon podczas Chicago Auto Show 2023

Dwadzieścia lat temu niewielka grupa entuzjastycznych inżynierów Jeepa, z odwagą i determinacją, zaprojektowała i skonstruowała najpotężniejszego jak dotąd Wranglera.

Marka Jeep z dumą świętuje 20-lecie zmieniającego reguły gry modelu Wrangler Rubicon podczas Chicago Auto Show 2023, prezentując edycje Wrangler Rubicon 20th Anniversary, najbardziej wszechstronne jak dotychczas Wranglery.

 

Dostępne zarówno Wrangler Rubicon 4xe, jak i Wrangler Rubicon 392, edycje Rubicon 20th Anniversary zapewniają legendarną zdolność Wranglera Rubicon do dotarcia w dowolne miejsce oraz niezrównanego ducha wolności i przygody, zaprojektowanego z myślą o pokonywaniu szlaków, od których pochodzą od samego początku.

 

Jeep Wrangler Rubicon został pierwotnie opracowany jako wewnętrzny podziemny projekt, kierowany przez niewielką grupę pasjonatów inżynierów Jeepa, którzy wyobrazili sobie Wranglera bardziej ukierunkowanego na jazdę terenową, takiego, który zawierałby popularne na rynku wtórnym ulepszenia możliwości jako wyposażenie fabryczne, a wszystko to objęte pełną gwarancją.

 

W rezultacie powstał najsprawniejszy seryjny samochód terenowy, jaki świat kiedykolwiek widział – Jeep Wrangler Rubicon z 2003 roku. Zaprezentowany wiosną 2002 roku podczas Easter Jeep Safari w Moab w stanie Utah, produkcja oryginalnego Wranglera Rubicon rozpoczęła się latem 2002 roku i przebiła wszelkie oczekiwania dotyczące sprzedaży.

 

„Dwadzieścia lat temu niewielka grupa entuzjastycznych inżynierów Jeepa, pieszczotliwie nazywanych „Lunatic Fringe”, z odwagą i determinacją oraz osobistymi kartami kredytowymi, zaprojektowała, skonstruowała i opracowała najpotężniejszego jak dotąd Wranglera – Jeepa Wranglera Rubicon – i osiągnęła ponadprzeciętne wyniki na oczekiwania wszystkich, ponieważ wiedzieli, że tego właśnie chcą klienci Jeepa” — powiedział Jim Morrison, starszy wiceprezes i szef marki Jeep w Ameryce Północnej. „Dzisiaj model Rubicon stanowi około jednej czwartej całkowitej sprzedaży Wranglera, z ponad 700 000 sprzedanymi egzemplarzami na całym świecie, w tym zelektryfikowany Rubicon 4xe, najlepiej sprzedający się i najbardziej wydajny PHEV w Ameryce. Ten sam duch determinacji i pomysłowości, który doprowadził do stworzenia Wranglera Rubicon, jest nadal obecny w nowych edycjach specjalnych z okazji 20 lecia.

 

Jeep Wrangler Rubicon 4xe 20th Anniversary 2023, oparty na modelu Rubicon 4xe i napędzany 375-konnym silnikiem o masie 470 funtów na stopę. hybrydowy układ napędowy typu plug-in (PHEV), zapewnia 21 mil zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym, 49 MPGe i prawie bezgłośną jazdę w terenie. Uzupełniając ofertę Wranglera 4xe, najlepiej sprzedającej się w Ameryce hybrydy plug-in.

 

Jeep Wrangler Rubicon 392, 20th Anniversary, oparty na modelu Rubicon 392 i napędzany 470-konnym silnikiem o masie 470 funtów na stopę. V-8 przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w 4,5 sekundy, a ćwierć mili w 13,0 sekund, co czyni go najszybszym i najmocniejszym Wranglerem.

 

Edycje specjalne Jeep Wrangler Rubicon 20th Anniversary 2023 są dostępne w dziewięciu kolorach nadwozia, w tym Earl, Firecracker Red, Punk'n, Hydro Blue, Sarge Green, Silver Zynith, Sting Grey, czarnym i Bright White, z Wrangler Rubicon 4xe 20th Anniversary dostępny również w Granite Crystal.

 


Dostępna wyłącznie w edycjach Rubicon 20th Anniversary i ograniczona do zaledwie 150 sztuk, dostępna wersja wyposażenia Rubicon 20th Anniversary Level II firmy American Expedition Vehicles (AEV) po raz pierwszy wprowadza 37-calowe opony do Wranglera, przenosząc legendarne możliwości 4x4 Wranglera Rubicon na jeszcze wyższy poziom.Nowa Toyota Hilux 8. generacji w wersji Invincible
Premiery | 04.06.20

Nowa Toyota Hilux 8. generacji w wersji Invincible

Toyota prezentuje nową, odświeżoną wersję Hiluxa 8. generacji, w najwyższej wersji wyposażenia Invincible. Nowy, bardziej prestiżowy wygląd oraz nowy silnik 2.8 l o lepszych osiągach na trasie i w terenie. Również udoskonalony system multimediów z Apple CarPlay oraz Android Auto.

Emory RS, zmodernizowana wersja klasycznego Porsche 356 w stylu Restomod
Tuning | 14.01.23

Emory RS, zmodernizowana wersja klasycznego Porsche 356 w stylu Restomod

Emory RS o mocy prawie 400 KM to samochód sportowy zbudowany przez firmę Emory Motorsports, która specjalizuje się w budowie samochodów zabytkowych z silnikami V8.

Wkrótce premiera nowego smarta #3, podczas Auto Shanghai 2023
Wiadomości | 27.03.23

Wkrótce premiera nowego smarta #3, podczas Auto Shanghai 2023

Smart ujawnił wstępne szczegóły projektowe i oficjalną nazwę swojego pierwszego w pełni elektryczny SUV-a coupe o sportowym i awangardowym designie.