Premiery | 01.06.22

Całkowicie nowy, flagowy SUV marki, Lexus RX piątej generacji

Lexus był pionierem w segmencie luksusowych crossoverów, wprowadzając na rynek pierwszego RX ponad 20 lat temu. Dzisiaj zaprezentował światową premierę nowego RX.

Dzisiaj Lexus przedstawia 5. generację RX, całkowicie odświeżony model, otwierający nowy ważny rozdział dla tego kultowego SUV-a.

 

Pionierski RX stał się bestsellerem Lexusa w ciągu ostatnich dwóch dekad. Z ponad 3,5 milionami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie od czasu wprowadzenia na rynek w 1998 roku – z czego 300 000 w Europie – ten RX piątej generacji ma kluczowe znaczenie dla przyszłej strategii marki „Lexus Electrified”.

 

Koji Sato, prezes Lexus International: „W przypadku zupełnie nowego RX byliśmy zdeterminowani, aby zachować DNA Lexusa najwyższej jakości, komfortu jazdy i wyrafinowania oraz podnieść wrażenia z jazdy na wyższy poziom, zapewniając wyjątkową sygnaturę Lexusa”.

 

Wraz z niedawno wprowadzonym na rynek NX i nowo zaprezentowanym RZ, RX pomoże zbudować „następny rozdział” marki Lexus. Te trzy modele reprezentują najsilniejszą jak dotąd ofensywę na rynku SUV-ów D-E Premium, który jest sercem działalności Lexusa.

 

Lexus rozwinął swój nowy język projektowania „Next Chapter” dla nowego RX. Obejmuje to nowy „korpus wrzeciona”, który został osiągnięty dzięki zintegrowaniu koncepcji wrzeciona z całym przodem pojazdu. Zespół RX znalazł również inspirację w bogatym dziedzictwie projektowym RX. Rezultatem jest samochód, który jest natychmiast rozpoznawalny jako RX, ale ma bardziej dynamiczny, elegancki i pewny siebie charakter.

 

Wewnątrz skoncentrowany na kierowcy kokpit „Tazuna” skupia się na zapewnieniu kierowcy bezpośredniej, intuicyjnej kontroli nad pojazdem, zgodnie z zasadą „ręce na kierownicy, oczy na drodze”. Poprawia również wrażenia z jazdy dzięki intuicyjnemu i przejrzystemu układowi, wzbogaconemu o nowy 14-calowy ekran dotykowy.

 

Nowy RX jest dostępny w Europie w trzech różnych wariantach zelektryfikowanych. Rdzeń oferty marki w Europie Zachodniej, RX 450h+, powita klientów RX w wzorcowej technologii plug-in Lexusa. Wraz z nową hybrydą RX 350h, Lexus wprowadza wydajną alternatywę dla silników wysokoprężnych i benzynowych o mniejszej pojemności skokowej. A dla tych kierowców, którzy szukają bardziej ekscytujących osiągów, Lexus wprowadza swoją pierwszą hybrydę turbodoładowaną, RX 500h, która jest wyposażona w sterowanie siłą napędową DIRECT4.

 

Na rynki wschodnie, obok wyczynowej hybrydy RX 500h, Lexus prezentuje również RX 350 z 2,4-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym, zapewniającym wyższe osiągi niż obecny model.

 

Aby stworzyć specjalnie zaprojektowany dla nowego RX „Lexus Driving Signature”, Lexus zoptymalizował podstawowe cechy SUV-a, takie jak środek ciężkości, specyfikacje bezwładności, redukcja masy, sztywność i układ napędowy, aby stworzyć bardziej naturalny dialog między samochodem a kierowcą. Lepsze prowadzenie i responsywność wynikają z ulepszonej platformy GA-K, która zapewnia doskonałą sztywność nadwozia i nisko położony środek ciężkości.

 

Wykorzystując światowej klasy technologię bezpieczeństwa Lexusa, RX oferuje trzecią generację Lexus Safety System+, z ulepszonym systemem zapobiegania kolizjom, nowym proaktywnym asystentem kierowcy i rozszerzonym pakietem bezpieczeństwa. RX jest również wyposażony w najnowszą platformę multimedialną z funkcją Hey Lexus Smart Voice Assistant i aplikacją Lexus Link.Premiera Acura MDX, SUV przeprojektowany z myślą o najwyższej wydajności
Premiery | 09.12.20

Premiera Acura MDX, SUV przeprojektowany z myślą o najwyższej wydajności

Acura zaprezentowała dziś całkowicie nową czwartą generację modelu MDX, najbardziej premium, skoncentrowany na osiągach i zaawansowany technologicznie SUV w historii Acury.

SEAT Sales Online. Kolejna marka zaczyna sprzedaż swoich samochodów przez internet
Wiadomości | 04.08.20

SEAT Sales Online. Kolejna marka zaczyna sprzedaż swoich samochodów przez internet

Nowa platforma SEAT-a zapewni wgląd w ofertę nowych samochodów z całej Polski dostępnych od ręki. Producent rozbudował intuicyjną wyszukiwarkę pojazdów o opcję wyboru sposobu finansowania, dostosowanego do potrzeb firmy i osób prywatnych.

Zaledwie 999 sztuk limitowanej wersji wyjątkowego crossovera
Wiadomości | 01.07.22

Zaledwie 999 sztuk limitowanej wersji wyjątkowego crossovera

CUPRA Formentor VZ5, najmocniejszy model hiszpańskiego producenta, doczekał się swojej limitowanej wersji. VZ5 Taiga Grey właśnie wchodzi w fazę produkcyjną.