Wiadomości | 30.07.20

Kia Motors India publikuje oficjalne zdjęcia zupełnie nowej Kia Sonet

Nowy, muskularny kompaktowy SUV może pochwalić się kultowym DNA designu Kia oraz odważną i mocną sylwetką.


Kia Motors India publikuje oficjalne zdjęcia zupełnie nowej Kia Sonet

Kia Motors India, spółka zależna należąca w całości do Kia Motors Corporation, opublikowała dziś oficjalne zdjęcia wnętrza i nadwozia nadchodzącego kompaktowego SUV-a Sonet. Gotowa do produkcji Kia Sonet ma charakterystyczny i dynamiczny design, a także wiele nowatorskich funkcji w segmencie. Zaprezentowana po raz pierwszy na Auto Expo 2020 jako koncepcja, zupełnie nowa Kia Sonet ma swoją światową premierę 7 sierpnia, stanowiąc odważny wyraz w segmencie kompaktowych SUV-ów.

 

Wyprodukowana w Indiach Kia Sonet ma wyrafinowaną i żywą kabinę z gładką, obszerną deską rozdzielczą i stylową, minimalistyczną konsolą środkową, która zapewnia łatwy dostęp do wiodących w klasie funkcji. Ogólna atmosfera jest zarówno młodzieńcza, jak i luksusowa - idealna dla młodych duchem, zawsze połączonych konsumentów.

 

Zaprojektowane, aby zmaksymalizować komfort kierowcy i pasażerów, wnętrze Soneta jest nowoczesne, żywe i oferuje kierowcom duże poczucie dynamiki. Deska rozdzielcza, wykończona wysokiej jakości materiałami, zapewnia właścicielom pełną gamę przyjaznych dla użytkownika funkcji, w tym dwuwarstwową półkę do przechowywania urządzeń mobilnych i innych przedmiotów podczas jazdy. W centrum uwagi znajduje się zaawansowany technologicznie cyfrowy wyświetlacz i zestaw wskaźników, z pierwszym w segmencie 10,25-calowym ekranem dotykowym HD i systemem nawigacji z technologiami UVO Connected. Sonet będzie również oferował kierowcom elementy sterujące zamontowane na kierownicy oraz możliwość wyboru różnych trybów jazdy i trakcji. Wloty powietrza w desce rozdzielczej mają metaliczny, radełkowany wzór, stanowiący elegancki i stylowy akcent.

 

Zgodnie z charakterystycznym DNA designu Kia, emocjonujący i odważny design Soneta łączy w sobie charakterystyczne cechy marki, w tym kultową kratkę w kształcie tygrysa, z trójwymiarową geometryczną siatką w kształcie wgłębienia, wywołującą silne wrażenie wizualne inspirowane indyjskimi architektura. Charakterystyczne reflektory LED powtarzają motyw „Wild by Design”, który zainspirował Soneta, nadając mu mocny wygląd, który naprawdę wyróżnia się na drodze. Projektuje agresywną postawę z surowym wyglądem.

 

„Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc przedstawić światu nową Kię Sonet, kompaktowego SUV-a o silnym i muskularnym charakterze, który można znaleźć tylko w znacznie większych pojazdach. Mając to na uwadze, zaprojektowaliśmy tego SUV-a o wyjątkowo sportowym charakterze, pewnej sylwetce i dynamicznej sylwetce. Jej bezkompromisowa dbałość o szczegóły oraz dobór kolorów i materiałów mogła być inspirowana jedynie wspaniałym dziedzictwem kulturowym, które nasi projektanci odnaleźli w całych Indiach ”- powiedział Karim Habib, starszy wiceprezes i szef Kia Global Design w Kia Motors Corporation. „Wierzymy, że fascynujący charakter Kia Sonet przyciągnie młodych, ambitnych i zawsze połączonych klientów w Indiach i nie tylko”.

 

Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie dla wszystkich pojazdów Kia Motors, a Sonet będzie wyposażony w obszerną listę czynnego i pasywnego wyposażenia bezpieczeństwa. Będzie wyposażony w maksymalnie sześć poduszek powietrznych - oferując wiodące w swojej klasie połączenie przedniej, bocznej i kurtynowej ochrony pasażerów.

 

Sonet to najnowszy produkt Kia „Made in India”, który będzie dostępny na wielu światowych rynkach marki.CUPRA odsłania seryjną wersję modelu Formentor
Wiadomości | 05.03.20

CUPRA odsłania seryjną wersję modelu Formentor

CUPRA Formentor samochód, który łączy w sobie sportowe osiągi z wygodą SUV-a. Pierwszy model hiszpańskiego producenta, przeznaczony wyłącznie dla marki CUPRA, trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2020 roku.

Toyota Beyond Zero
Wiadomości | 12.04.21

Toyota Beyond Zero

Toyota robi kolejny krok na swojej drodze elektryfikacji.

Chevrolet ogłasza koniec produkcji modelu Camaro
Wiadomości | 22.03.23

Chevrolet ogłasza koniec produkcji modelu Camaro

Po dziewięciu dobrych latach modelowych na rynku, z setkami tysięcy sprzedanych egzemplarzy, szósta generacja Chevroleta Camaro zakończy produkcję tego kultowego modelu.