Elektryczne | 29.08.23

Kia chce na nowo zdefiniować gatunek kompaktowych SUV-ów

Kia zaprezentowała swojego w pełni elektrycznego kompaktowego SUV-a Kia EV5 podczas Salonu Samochodowego w Chengdu w Chinach. EV5 płynnie łączy rewolucyjny design i wyjątkową wszechstronność.


Kia chce na nowo zdefiniować gatunek kompaktowych SUV-ów

Charakterystyczne elementy stylistyczne Kia, takie jak szeroki przód i solidna maska, łączą się, tworząc elegancką cyfrową „twarz tygrysa”, przyćmiewającą tradycyjną osłonę chłodnicy, zapewniając czyste i mocne wrażenie. Jeszcze bardziej udoskonalając wygląd zewnętrzny przodu, EV5 zawiera trójwymiarowe „podpisowe oświetlenie mapy gwiazd”, utworzone przez światła do jazdy dziennej (DRL). Zainspirowany konstelacjami gwiazd, wprowadza dynamiczne kształty wzdłuż linii lamp, jeszcze bardziej podkreślając design Tiger Face EV5.

 

Z tyłu wydłużony i obniżony spojler utrzymuje charakterystyczny profil SUV-a, poprawiając jednocześnie wydajność aerodynamiczną i podkreślając status EV5 jako przełomowego pojazdu elektrycznego, stworzonego, aby zapewnić nową erę bezpiecznej i zrównoważonej mobilności rodzinnej. Techniczna i obszerna dolna płyta podwozia dodatkowo podkreśla wytrzymały i ochronny charakter EV5, a linia podziału tylnej klapy zapewnia wyraźny, wyraźny znak rozpoznawczy projektu.


Badania przeprowadzone przez Kia wykazały, że gospodarstwa domowe pokolenia milenialsów postrzegają obecnie wnętrze swoich elektrycznych SUV-ów nie tylko jako miejsce, w którym można bezpiecznie i wygodnie usiąść podczas podróży z punktu A do B, ale także jako dodatkowy „pokój”, w którym można żyć. Aby sprostać temu wyzwaniu projektanci wnętrz Kia całkowicie na nowo zaprojektowali przestrzeń wnętrza pojazdu. Czerpiąc dodatkową inspirację z niedawno wprowadzonego na rynek większego SUV-a EV9, wyposażyli EV5 w obszerną przestrzeń wewnętrzną, która w koncepcji i wykonaniu bardziej przypomina domowy salon niż tradycyjną kabinę samochodową.


Szczegóły konstrukcyjne kabiny EV5 zostały starannie dobrane, a ogólne wykończenie zostało nienagannie wykonane, aby stworzyć atmosferę wnętrza, która łączy w sobie poczucie relaksu, dobrego samopoczucia, osobistej inspiracji i czystej rodzinnej zabawy. Staje się to jeszcze bardziej widoczne przy słabym świetle, dzięki zmiennemu nastrojowemu oświetleniu w przedniej częścizderzaka oraz tapicerki drzwi przednich i tylnych.


Oszałamiająca i wyrafinowana deska rozdzielcza EV5 stanowi charakterystyczny element konstrukcyjny, oferując jednocześnie wiodącą w swojej klasie praktyczność oraz płynną, intuicyjną interakcję z pasażerem. Dzięki integracji takich elementów, jak nawigacja i kokpit nowej generacji w samochodzie podłączonym do sieci (ccNC) oraz elementy sterujące ogrzewaniem, pasażerowie mogą wybierać preferowane ustawienia z taką samą łatwością, jak gdyby siedzieli w swoim ulubionym fotelu w domu.


Kia wprowadzi na rynek model EV5 w drugiej połowie 2023 r., początkowo w Chinach, a dalsze szczegóły produktu przedstawi podczas Kia EV Day – wydarzenia poświęconego ofercie i wizji marki pojazdów elektrycznych. Podczas wydarzenia zaplanowanego na październik Kia przedstawi swoją globalną wizję elektryfikacji.Piąta generacja tego SUV-a to radykalna transformacja modelu, przedstawiamy premierę Hyundaia Santa Fe
Premiery | 10.08.23

Piąta generacja tego SUV-a to radykalna transformacja modelu, przedstawiamy premierę Hyundaia Santa Fe

Aby upamiętnić dziedzictwo tego modelu, region Santa Fe w Nowym Meksyku został wybrany jako tło dla światowej premiery bestsellera, który trafi do sprzedaży w Europie w pierwszej połowie 2024 r.

Lucid Motors przedstawia Project Gravity
Elektryczne | 24.02.21

Lucid Motors przedstawia Project Gravity

Zapomnij o wszystkim, co wiesz o jakimkolwiek SUV-ie, który pojawił się wcześniej.

Elektryczny Ram 1500 Revolution zaprezentowany na targach CES 2023
Wiadomości | 09.01.23

Elektryczny Ram 1500 Revolution zaprezentowany na targach CES 2023

Koncepcja elektrycznego pojazdu RAM jest zapowiedzią pierwszego pojazdu elektrycznego marki, który, na nowo zdefiniuje segment pickupów, gdy pojawi się na rynku w 2024 roku.