Elektryczne | 26.06.20

KARMA SC2 nazwana najlepszym z najlepszych samochodów koncepcyjnych 2020

Firma Karma Automotive ogłosiła dzisiaj, że model Karma SC2 został uznany za najlepszy samochód Best Rob of Report 2020: Zwycięzca kategorii w kategorii Concept Car za harmonijne połączenie luksusowego wzornictwa i inżynierii. Całkowicie elektryczny SC2, będący szczytem dzisiejszych osiągnięć w dziedzinie mobilności i przyszłych wrażeń z jazdy, jest drogowskazem dla przyszłej oferty językowej i technologicznej Karmy.

 

Uderzająca koncepcja pojazdu z całkowicie elektrycznym akumulatorem (BEV), SC2 zapewnia imponującą 1100 KM i osiąga prędkość od 0 do 100 km/h czasie poniżej 1,9 sekundy. Podwójne silniki elektryczne montowane z przodu i z tyłu zapewniają moc szczytową 800 kW przy momencie obrotowym koła 14 500 Nm. Uzupełnieniem tak zapierającej dech w piersiach mocy jest akumulator o mocy 120 kWh, który zapewnia zasięg 325 mil, ceramiczne hamulce węglowe, zawieszenie wyścigowe napędzane popychaczem i przekładnię wektorową momentu obrotowego Karma.

 

„Karma SC2 uosabia wyraźną tożsamość projektową Karmy dzięki swojej postawie i powierzchni. Jest to pierwszy hiper-samochód EV w kształcie GT, inspirowany ultra-luksusowym i zaawansowanym technologicznie DNA Południowej Kalifornii. Chciałbym pogratulować całemu zespołowi sukcesu i poświęcenia, by zaprojektować odważne oświadczenie wyrażające naszą wizję przyszłości mobilności luksusowej ”, mówi Andreas Thurner, wiceprezes ds. Globalnego projektowania i architektury Karma Automotive.

 

Indywidualnie malowane, ręcznie malowane nadwozie w kolorze Vapor Grey czerpie inspirację z eleganckiej, ukierunkowanej na technologię przyszłości marki, a zoptymalizowana aerodynamika kieruje stylistyką nadwozia. Duża długość od przedniej osi do przedniej szyby pozostaje wyraźną cechą charakterystyczną Karmy, a opatentowane przegubowe skrzydełkowe drzwi skrzydłowe delikatnie unoszą się do góry i do przodu, ukazując podsufitkę światłowodową i oszałamiającą sylwetkę.

 

Wewnątrz SC2 wnętrze odzwierciedla dwoistość celu pojazdu dzięki integracji włókna węglowego, skóry anilinowej, kaszmiru i innowacyjnych udogodnień, które wzmacniają ekskluzywne osiągi i technologię SC, w tym opcję wizualnego rejestrowania sesji jazdy do wykorzystania w przyszłości.

 

Ponadto Karma niedawno ogłosiła ukończenie początkowej fazy rozwoju swojej platformy Karma E-Flex z architekturą zdolną do supersamochodów, platformy pojazdów o wysokich osiągach inspirowanej przez SC2. Platforma wykorzysta powstające w firmie technologie, usługi produkcyjne i projektowe, aby zaoferować partnerom innowacyjne rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej i doskonale nadaje się do konfiguracji supersamochodów oraz pojazdów o wysokich osiągach, takich jak samochód koncepcyjny SC2 firmy Karma.Całkowicie elektryczny Bulli czyli światowa premiera nowego ID. Buzz
Premiery | 09.03.22

Całkowicie elektryczny Bulli czyli światowa premiera nowego ID. Buzz

Volkswagen prezentuje nowe ID. Buzz oraz ID. Buzz Cargo podczas dzisiejszej premiery w Hamburgu.

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail
Super Cars | 22.08.23

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail

Pierwsza z czterech wyjątkowych zamówień Rolls-Royce Droptail o nazwie „La Rose Noire”, mroczne, odważne i dramatyczne arcydzieło.

Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki
Premiery | 03.11.21

Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki

Nowy ID.5 i sportowy ID.5 GTX z dwusilnikowym napędem na cztery koła zachwycają swoim wyrazistym designem, możliwościami na długich dystansach i najnowszą generacją oprogramowania. Wideo.