Concept Cars | 19.04.21

Audi A6 e-tron concept

Audi prezentuje w pełni elektryczny, luksusowy samochód koncepcyjny zbudowany na zupełnie nowej platformie technologicznej z zasięgiem ponad 700 km.

Podczas pokazu Auto Shanghai 2021 Audi pokazało prekursora innowacyjnej rodziny w pełni elektrycznych samochodów seryjnych - czterodrzwiowego Audi A6 e-tron concept. Zupełnie nowa architektura technologiczna, Premium Platform Electric, w skrócie PPE, będzie służyć jako platforma technologiczna dla tych pojazdów w przyszłości.

 

Noszący emblemat Audi A6 samochód koncepcyjny podkreśla swoje miejsce w luksusowej serii modelowej marki. Model ten reprezentuje markę w jednym z najbardziej popularnych segmentów świata od 1968 roku.

 

Koncepcja Audi A6 e-tron prezentowana na targach Auto Shanghai 2021 opiera się wyłącznie na energii elektrycznej, opartej na przyszłej platformie PPE opracowanej pod kierownictwem Audi. Jednocześnie reprezentuje całkowicie nową koncepcję projektową - jedyne, co łączy go z obecnym A6, to jego wymiary. Nadwozie o długości 4,96 metra, szerokości 1,96 metra i wysokości 1,44 metra zostało zaprojektowane jako Sportback, a jego linie są oczywistym odzwierciedleniem systematycznego rozwoju obecnego języka projektowania Audi.

 

Koncepcyjny model zewnętrzny Audi A6 e-tron debiutujący w Szanghaju to znacznie więcej niż zwykłe ćwiczenie projektowe - jego nadwozie jest przedsmakiem przyszłych modeli seryjnych Audi i jasno wskazuje, jak dynamiczna i elegancka jest klasa luksusowa z napędem elektrycznym. od marki z czterema pierścieniami.

 

W zależności od wybranego układu napędowego i wersji modelu, oczekuje się, że Audi A6 e-tron w przyszłości będzie mogło pochwalić się zasięgiem ponad 700 kilometrów (w oparciu o standard WLTP) oraz będzie wstanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w mniej niż cztery sekundy.CUPRA Formentor VZ5
Wiadomości | 04.02.21

CUPRA Formentor VZ5

Pierwszy pojazd opracowany specjalnie dla tej marki, teraz bije pięciocylindrowym sercem.

Nowe Lamborghini V10
Wiadomości | 13.11.20

Nowe Lamborghini V10

Z toru na drogę przybywa nowe dzieło Automobili Lamborghini.

GTX nowe oznaczenie podrasowanych elektrycznych Volkswagenów
Elektryczne | 17.04.21

GTX nowe oznaczenie podrasowanych elektrycznych Volkswagenów

Wraz z nowym ID.4 GTX, Volkswagen zaprezentuje pierwszy sportowy topowy model elektryczny. Podobnie jak GTI i GTE w samochodach spalinowych.