Concept Cars | 19.04.21

Audi A6 e-tron concept

Audi prezentuje w pełni elektryczny, luksusowy samochód koncepcyjny zbudowany na zupełnie nowej platformie technologicznej z zasięgiem ponad 700 km.

Podczas pokazu Auto Shanghai 2021 Audi pokazało prekursora innowacyjnej rodziny w pełni elektrycznych samochodów seryjnych - czterodrzwiowego Audi A6 e-tron concept. Zupełnie nowa architektura technologiczna, Premium Platform Electric, w skrócie PPE, będzie służyć jako platforma technologiczna dla tych pojazdów w przyszłości.

 

Noszący emblemat Audi A6 samochód koncepcyjny podkreśla swoje miejsce w luksusowej serii modelowej marki. Model ten reprezentuje markę w jednym z najbardziej popularnych segmentów świata od 1968 roku.

 

Koncepcja Audi A6 e-tron prezentowana na targach Auto Shanghai 2021 opiera się wyłącznie na energii elektrycznej, opartej na przyszłej platformie PPE opracowanej pod kierownictwem Audi. Jednocześnie reprezentuje całkowicie nową koncepcję projektową - jedyne, co łączy go z obecnym A6, to jego wymiary. Nadwozie o długości 4,96 metra, szerokości 1,96 metra i wysokości 1,44 metra zostało zaprojektowane jako Sportback, a jego linie są oczywistym odzwierciedleniem systematycznego rozwoju obecnego języka projektowania Audi.

 

Koncepcyjny model zewnętrzny Audi A6 e-tron debiutujący w Szanghaju to znacznie więcej niż zwykłe ćwiczenie projektowe - jego nadwozie jest przedsmakiem przyszłych modeli seryjnych Audi i jasno wskazuje, jak dynamiczna i elegancka jest klasa luksusowa z napędem elektrycznym. od marki z czterema pierścieniami.

 

W zależności od wybranego układu napędowego i wersji modelu, oczekuje się, że Audi A6 e-tron w przyszłości będzie mogło pochwalić się zasięgiem ponad 700 kilometrów (w oparciu o standard WLTP) oraz będzie wstanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w mniej niż cztery sekundy.Najpotężniejszy produkcyjny Aston Martin w historii DBS 770 Ultimate
Premiery | 18.01.23

Najpotężniejszy produkcyjny Aston Martin w historii DBS 770 Ultimate

Limitowana edycja DBS 770 Ultimate do 499 egzemplarzy oznacza koniec obecnej produkcji flagowego modelu DBS, kultowego Super GT Astona Martina.

Koenigsegg Jesko samochód gotowy do produkcji
Super Cars | 19.07.21

Koenigsegg Jesko samochód gotowy do produkcji

Koenigsegg pokazał pierwszy przedseryjny samochód produkcyjny modelu, który po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku.

Wkrótce premiera nowego w pełni elektrycznego hipersamochodu z Austrii
Super Cars | 17.03.22

Wkrótce premiera nowego w pełni elektrycznego hipersamochodu z Austrii

Podczas New York Auto Show, które rozpocznie się w połowie przyszłego miesiąca, firma DEUS Automobiles zaprezentuje swoją koncepcję ultra-limitowanego elektrycznego hipersamochodu.