Concept Cars | 19.04.21

Audi A6 e-tron concept

Audi prezentuje w pełni elektryczny, luksusowy samochód koncepcyjny zbudowany na zupełnie nowej platformie technologicznej z zasięgiem ponad 700 km.

Podczas pokazu Auto Shanghai 2021 Audi pokazało prekursora innowacyjnej rodziny w pełni elektrycznych samochodów seryjnych - czterodrzwiowego Audi A6 e-tron concept. Zupełnie nowa architektura technologiczna, Premium Platform Electric, w skrócie PPE, będzie służyć jako platforma technologiczna dla tych pojazdów w przyszłości.

 

Noszący emblemat Audi A6 samochód koncepcyjny podkreśla swoje miejsce w luksusowej serii modelowej marki. Model ten reprezentuje markę w jednym z najbardziej popularnych segmentów świata od 1968 roku.

 

Koncepcja Audi A6 e-tron prezentowana na targach Auto Shanghai 2021 opiera się wyłącznie na energii elektrycznej, opartej na przyszłej platformie PPE opracowanej pod kierownictwem Audi. Jednocześnie reprezentuje całkowicie nową koncepcję projektową - jedyne, co łączy go z obecnym A6, to jego wymiary. Nadwozie o długości 4,96 metra, szerokości 1,96 metra i wysokości 1,44 metra zostało zaprojektowane jako Sportback, a jego linie są oczywistym odzwierciedleniem systematycznego rozwoju obecnego języka projektowania Audi.

 

Koncepcyjny model zewnętrzny Audi A6 e-tron debiutujący w Szanghaju to znacznie więcej niż zwykłe ćwiczenie projektowe - jego nadwozie jest przedsmakiem przyszłych modeli seryjnych Audi i jasno wskazuje, jak dynamiczna i elegancka jest klasa luksusowa z napędem elektrycznym. od marki z czterema pierścieniami.

 

W zależności od wybranego układu napędowego i wersji modelu, oczekuje się, że Audi A6 e-tron w przyszłości będzie mogło pochwalić się zasięgiem ponad 700 kilometrów (w oparciu o standard WLTP) oraz będzie wstanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w mniej niż cztery sekundy.Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński
Wiadomości | 21.04.20

Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński

Toyota oraz Lexus ogłosiły, że pod koniec kwietnia wprowadzą trzy modele BEV (Battery Electric Vehicle) na rynek chiński, formalnie rozpoczynając swój całkowicie elektryczny kurs od największego na świecie rynku motoryzacyjnego. Trzy nowe elektryczne crossovery, bliźniacze modele Toyota C-HR EV i Toyota IZOA EV oraz Lexus UX 300e, mają wejść na rynek chiński 26 kwietnia.

Dwa różne pomysły na jazdę offroad według Lexusa
Tuning | 18.01.22

Dwa różne pomysły na jazdę offroad według Lexusa

Na Tokyo Auto Salon 2022 Lexus zaprezentował dwa prototypowe auta do jazdy w terenie. NX PHEV Offroad Concept oraz wodorowy ROV Concept, luksusowy buggy.

Mercedes-AMG Driving Performance
Tuning | 31.03.21

Mercedes-AMG Driving Performance

Doświadczenia zdobyte podczas ścisłej współpracy z ekspertami Formuły 1 w Mercedes-AMG High Performance Powertrains i zespołem Mercedes-AMG Petronas F1 Team.