Tuning | 06.04.23

Jeep Wrangler Rubicon 4xe Departure Concept

Kultowy z odkrytym kokpitem najlepiej sprzedający się i najbardziej wydajny PHEV w Ameryce. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.

Koncepcja Jeepa Wranglera 4xe Departure opiera się na kultowym odkrytym kokpicie najlepiej sprzedającego się i najbardziej wydajnego PHEV w Ameryce z innowacyjnymi i koncepcyjnymi elementami zespołu projektowego JPP by Mopar. Warto zauważyć, że mocowanie koła zapasowego i opony pozwala Jeepowi Wranglerowi Rubicon 4xe przekraczać granice dostępnych kątów zejścia z napędem 4x4.

 
Jeździ na 17-calowych kołach Vintage Bronze KMC Impact OL o wymiarach 8,5 cala i 37-calowych oponach BFGoodrich, koncepcyjny Wrangler 4xe Departure jest wyposażony w 2-calowy zestaw podnoszenia JPP z amortyzatorami BILSTEIN. Amortyzatory BILSTEIN wykorzystują odległe zbiorniki, aby zapewnić lepsze chłodzenie w celu zwiększenia skoku zawieszenia i poprawy możliwości Jeepa 4x4 w terenie.
 
Przednią osłonę chłodnicy z siedmioma szczelinami, wprowadzoną po raz pierwszy w Jeep Wrangler Rubicon 20th Anniversary Edition 2023, stanowi specjalnie zaprojektowana rurowa osłona osłony chłodnicy o wymiarach 4 stopy na 1 stopę, która składa się, tworząc innowacyjną ławkę zderzaka, doskonałe miejsce do relaksu dla dwojga podczas przebywania na zewnątrz na szlakach. Poniżej osłony chłodnicy znajduje się zmodyfikowany zderzak Rubicon z wyciągarką Warn.
 
Nowe, niestandardowe poszerzenia błotników i tuleje kół, zaprojektowane specjalnie dla większych kombinacji kół i opon, zapewniają dodatkowy prześwit. Płaskie poszerzenia błotników mają integralne zdejmowane osłony świateł do jazdy dziennej (DRL) dla entuzjastów jazdy terenowej, którzy mogą potrzebować dodatkowego prześwitu na opony w ekstremalnych warunkach terenowych. Ta koncepcja jest pierwszym legalnym rozbłyskiem błotnika w 50 stanach z OEM DRL i spełnia wymagania dotyczące opon w 50 stanach.
  
Zespół projektowy nadal bada potrzeby klientów, badając dodatkowe oświetlenie szlaku. Koncepcyjny Wrangler 4xe Departure wykorzystuje trzy koncepcyjne, 11-calowe, prostokątne światła LED TYRI montowane na przednim zderzaku z niestandardowymi wspornikami, które montuje się z tyłu przedniej szyby. Każde światło łatwo odchyla się na bok, gdy przednia szyba jest złożona. Oświetlające ziemię we wszystkich czterech rogach są niestandardowe światła kamienne.
 
Niestandardowe progi skalne z zamontowanymi rurami ślizgowymi zapewniają lepszą ochronę ciała i łatwiejszy dostęp do podwyższonej kabiny, a drzwi rurowe JPP zapewniają najwyższą jakość wrażeń na świeżym powietrzu.
 
Aby zwiększyć pojemność bagażnika, koncepcja Wranglera 4xe Departure obejmuje panele Molle, które mocuje się do drążka sportowego i komory nadwozia, aby pomieścić dodatkowe akcesoria przeznaczone do jazdy w terenie, które wymagają punktu mocowania.
 
Zespół projektowy wykorzystał koncepcję Wranglera 4xe Departure, aby zbadać innowacyjne opcje montażu koła zapasowego i opony, zachowując harmonię z innymi akcesoriami. Z tyłu znajduje się niestandardowa, składana rura, która umożliwia umieszczenie koła zapasowego i opony przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Gdy koło zapasowe jest odchylone na zewnątrz, system działa jak przedłużenie łóżka, aby zapewnić więcej przestrzeni ładunkowej. Kiedy brama jest obrócona w stronę kabiny, tylny zwis jest znacznie lepszy do jazdy w terenie, a koło zapasowe i opona są bezpiecznie zamocowane. Brama wymienna utrzymuje fabryczną kamerę cofania i CHMSL w obu pozycjach.
 
Tylny przedział ładunkowy wyposażony jest w szyny Jeepa Rubicon Trail z mocowaniami do przechowywania dodatkowych akcesoriów oraz charakterystyczną matę do bagażnika JPP na każdą pogodę.
 
Oszałamiający niebieski nadwozie koncepcyjnego Wranglera 4xe Departure w kolorze Dark Harbor kontrastuje wewnątrz kabiny z wyrazistymi, chromatycznymi powierzchniami siedzeń. Zespół projektantów zastosował wyrazistą kombinację kolorystyczną jasnej skóry Acorn Squash Nappa skontrastowanej z ciemniejszą brązową skórą Carnegie Hall Nappa, zaakcentowaną ciepłymi, złamanymi białymi przeszyciami Serafil. Niebieski kolor Dark Harbor jest kontynuowany na desce rozdzielczej, na której znajdują się różne akcenty w stylu Vintage Bronze.Nowe BMW serii 2 Active Tourer
Wiadomości | 06.10.21

Nowe BMW serii 2 Active Tourer

W drugiej generacji sportowy wszechstronny samochód w segmencie kompaktowym premium prezentuje się dynamicznej i w wyrazistej stylistyce BMW.

Nowa Kia Soul, pojawi się jeszcze tego lata
Premiery | 05.05.22

Nowa Kia Soul, pojawi się jeszcze tego lata

Soul na nowo zdefiniował segment małych samochodów, kiedy po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 2009 roku i od tego czasu stale się rozwija.

Wkrótce premiera Porsche Taycan Cross Turismo
Elektryczne | 24.02.21

Wkrótce premiera Porsche Taycan Cross Turismo

Porsche Taycan Cross Turismo kończy obecnie ostatnie jazdy testowe.