Wiadomości | 28.09.20

Infiniti przedstawia model QX60 Monograph projekt 3-rzędowego SUV-a nowej generacji

Pokazany INFINITI QX60 Monograph jest zapowiedzią bardziej ekskluzywnego i imponującego projektu popularnego, rodzinnego SUV-a tej luksusowej marki. QX60 nowej generacji ma zostać zaprezentowany w 2021 roku.

„Rozpoczęliśmy prace nad Monografią, wiedząc, że to dobry czas na rozpoczęcie dyskusji o tym, dokąd planujemy wprowadzić QX60 w przyszłości, a szerzej, dokąd zmierzamy jako marka z naszym językiem projektowania” - powiedział Alfonso Albaisa, starszy wiceprezes ds.globalnego projektowania w Nissan Motor Co., Ltd.

 

„Monografia” to coś więcej niż studium projektowe lub koncepcja, a konkretny wgląd w to, jak INFINITI planuje przekształcić przyszły model. Monografia QX60 przedstawia niektóre proporcje i elementy konstrukcyjne, które będą ozdobą przyszłego trzyrzędowego SUV-a marki.

 

Nowa wizja przyszłości SUV-a QX60

Koncentrując się wyłącznie na nadwoziu, projektanci INFINITI wyobrażali sobie Monografię QX60 jako wyrafinowane, ale funkcjonalne rozwiązanie dla zapracowanej, nowoczesnej rodziny. Proporcje obejmują szeroką sylwetkę, elegancką szklarnię, poziomą linię ramion i muskularne nadkola. To połączenie tworzy dominującą postawę i zdefiniowaną osobowość SUV-a.

„Tworząc tę ??monografię, chcieliśmy zmienić tonację QX60 i przekształcić tabliczkę znamionową z rzeźbiarskiego i architektonicznego punktu widzenia” - powiedział Albaisa. „Podnieśliśmy wizualny środek ciężkości, nadając mu mocną, prostą linię ramion przechodzącą do maski, z wyższą, bardziej widoczną kratką i dłuższą kabiną, aby zapewnić poczucie muskularności i dominującą prezencję”.

 

Obecny model QX60 jest popularny wśród rodzin i jest znany z oferowania przestronnego opakowania i wygodnych, dedykowanych trzyrzędowych siedzeń. Proporcje monografii QX60 ilustrują zamiar INFINITI, aby zachować te mocne strony, jednocześnie przekształcając model w bardziej aerodynamiczną, muskularną sylwetkę.

 

Oglądana z boku Monografia ukazuje potężną poziomą maskę, muskularne błotniki i długi rozstaw osi. W połączeniu z delikatnym pochyleniem słupka A i zwężającą się, przypominającą łezkę szklarnię, uzyskuje się długi, zamaszysty, wyrafinowany profil.

 

Z wytłoczoną nazwą INFINITI, QX60 Monograph ma duże aluminiowe felgi, które wypełniają wyraźne błotniki i wzmacniają estetykę inspirowaną osiągami.

 

Z tyłu, szerokie nadwozie i rozstaw kół, w połączeniu z poziomą linią okien, nadają QX60 Monograph poczucie pewności i stabilności.

 

Wysoka linia ramion podnosi wizualny środek ciężkości. Dach przechodzi w subtelnie zintegrowany tylny spojler dachowy - również w błyszczącej czerni - aby jeszcze bardziej podkreślić aerodynamiczny wygląd samochodu. Każdy z tych środków tworzy mocną, stabilną postawę monografii QX60.Cztery wersje specjalnej edycji Huracan EVO
Super Cars | 14.07.21

Cztery wersje specjalnej edycji Huracan EVO

Z okazji 10-lecia Lamborghini Mexico zaprojektowano, cztery wersje modelu, które reprezentują kluczowe tematy w kulturze meksykańskiej: życie, śmierć, sen i czas.

Lordstown zaprezentował dziś nową całkowicie elektryczną furgonetkę Endurance
Premiery | 26.06.20

Lordstown zaprezentował dziś nową całkowicie elektryczną furgonetkę Endurance

Według CEO firmy Steve'a Burnsa będzie on miał najlepszą przyczepność, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i obsługę ze wszystkich pickupów, jakie kiedykolwiek wykonano.

Nowy PEUGEOT 408 pierwszy tak dynamiczny fastback w historii marki
Wiadomości | 22.06.22

Nowy PEUGEOT 408 pierwszy tak dynamiczny fastback w historii marki

Peugeot nowej ery oferuje kocią postawę i niepowtarzalny urok, doskonałość inżynieryjną skoncentrowaną na wydajności i inteligentnej elektryfikacji.