Premiery | 19.08.21

Idealny rodzinny SUV z Tajlandii nowy Nissan Terra

Nissan Terra łączy w sobie wszechstronną technologię bezpieczeństwa, rozrywkę, odważny nowy design z ulepszonymi osiągami i komfortem dla całej rodziny. Wideo.

Stylowy nowy SUV Nissan Terra charakteryzuje się nowym, doskonałym wyglądem, zwiększonym bezpieczeństwem i rozrywką oraz mocnym 2,3-litrowym silnikiem wysokoprężnym z podwójnym turbodoładowaniem. Premiera, wyprodukowany z dumą w Tajlandii, wzmacnia pozycję Nissana jako centrum produkcji ASEAN dla marki.

 

Ogólny wygląd zewnętrzny SUV-ajest solidny i imponujący, ale z dodatkowym poziomem wyrafinowania. Nowa Terra została opracowana zgodnie z filozofią projektowania „niezniszczalnych” ram pojazdu Nissana, która łączy trwałość z eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Poczwórne reflektory LED w kształcie litery C ewoluowały i zostały zinterpretowane w nowy sposób z czterema poczwórnymi diodami LED z każdej strony, zwiększając jasność nawet o 34%. Tył pojazdu został całkowicie przeprojektowany, od spojlera dachowego po dolny zderzak, z mocnymi chromowanymi i srebrnymi akcentami, które dodają odrobinę luksusu i uzupełniają wygląd premium SUV 18-calowych felg aluminiowych.

 

Nowy Nissan Terra ma również stylowe i przestronne wnętrze zaprojektowane z myślą o wygodzie wszystkich pasażerów. Siedzenia są wygodniejsze dzięki ulepszonym poduszkom siedzeń i kształtom oparcia. Przestrzeń między kabiną pasażerską a tylnym bagażem jest w pełni regulowana dzięki specjalnej konstrukcji, która pozwala na zmianę konfiguracji drugiego i trzeciego rzędu w różnych stylach. Należą do nich fotele w stylu teatralnym, korzystające z automatycznych foteli rozkładanych, które składają się automatycznie po naciśnięciu przycisku „składania i obracania” na konsoli środkowej. Dostępna jest również elektroniczna klapa tylna z czujnikiem Auto Lift Gate dla większej wygody.

 

2,3-litrowy silnik wysokoprężny YS23DDTT twin-turbo zapewnia 190 koni mechanicznych i 450 Nm momentu obrotowego, zapewniając najlepsze przyspieszenie w swojej klasie. Plus 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów zapewniająca płynną, ale mocną jazdę. Jego silnik obsługuje wszystkie rodzaje oleju napędowego, w tym B7, B10 i B20, i zapewnia dobrą oszczędność paliwa. Oprócz doskonałych osiągów oferuje również technologię 4x4 (4WD), która umożliwia kierowcy łatwą zmianę z napędu na dwa koła (2H) na tryb napędu na cztery koła za pomocą pstrykania przełącznika wirnika w pobliżu konsoli środkowej SUV-a. Co więcej, jego unowocześniona, wielofunkcyjna kierownica w kształcie litery D i wielowahaczowe (5-wahaczowe) tylne zawieszenie zapewniają doskonałą równowagę podczas skręcania z ciężkimi ładunkami lub zjeżdżania z drogi.

 

Nowa Terra zapewnia również zaawansowaną ochronę dzięki najnowocześniejszej tarczy bezpieczeństwa 360 stopni. Każda podróż zaczyna się od pewności siebie i spokoju, dzięki zaawansowanym technologicznie funkcjom bezpieczeństwa. Inteligentny system hamowania awaryjnego określa, czy istnieje ryzyko kolizji z pojazdem jadącym z przodu, i ostrzega kierowcę i stosuje lekkie hamowanie. Jeśli kierowca nie zwolni i wzrośnie ryzyko kolizji, system natychmiast zastosuje automatyczne hamowanie awaryjne.

 

Dodatkowe bezpieczeństwo oferowane przez inteligentne ostrzeganie przed kolizją z przodu, ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, ostrzeganie o martwym polu, inteligentny monitor otoczenia (wyposażony w wykrywanie obiektów w ruchu) i ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu. Inteligentna czujność kierowcy stanowi kolejną warstwę środków ostrożności, szczególnie pomocną podczas długich podróży.

Najlepsze w segmencie inteligentne lusterko wsteczne wyświetla obraz z kamery zamontowanej z tyłu pojazdu i zapewnia niezakłócony widok obszaru za samochodem. Umożliwia kierowcy przełączanie między monitorem LCD a standardowym lusterkiem wstecznym, w zależności od preferencji kierowcy.


W nowej Terra zapewnisz wszystkim rozrywkę. Najlepszy w swojej klasie system dźwięku przestrzennego firmy Bose Premium Audio, wyposażony w osiem specjalnie zaprojektowanych głośników i wzmacniacz. Jest to również jedyny SUV w swojej klasie wyposażony w przednie i boczne szyby akustyczne, które redukują hałas z zewnątrz, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość dźwięku podczas każdej podróży.

 

 Nowe Lamborghini Huracán STO
Super Cars | 20.11.20

Nowe Lamborghini Huracán STO

Huracán STO jest najczystszym wcieleniem dziedzictwa Lamborghini Squadra Corse, bezpośrednio przenoszącym technologie z Huracán Super Trofeo EVO i czerpiącym z wyjątkowego osiągnięcia Huracána GT3 EVO

CUPRA Formentor VZ5
Wiadomości | 04.02.21

CUPRA Formentor VZ5

Pierwszy pojazd opracowany specjalnie dla tej marki, teraz bije pięciocylindrowym sercem.

Najstarsze samochody w Europie jeżdżą po polskich drogach
Wiadomości | 28.09.21

Najstarsze samochody w Europie jeżdżą po polskich drogach

Prawie 38 proc. jeżdżących po polskich drogach samochodów osobowych ma powyżej 20 lat, co jest najwyższym odsetkiem w Unii Europejskiej, wynika z danych Eurostatu.